Galatasaray'ın Riva arazisine Suudi Arabistanlı şirket talip!

Galatasaray'ın Riva arazisine Suudi Arabistanlı şirket talip! Galatasaray'ın Riva arazisine Suudi Arabistanlı şirket talip!

Emlak Konut'un Galatasaray Spor Kulübü ile 29 Haziran 2016’da imzaladığı protokol sonrasında geliştireceği Riva projesi için 8 Haziran'da ihaleye çıkacak. İhalede Suudi Arabistan merkezli bir şirketin üç parsele birden talip olacağı iddia edildi.


Galatasaray Spor Kulübü'ne ait Riva arazisi yıllardır konuşulur. Galatasaray'ı kurtaracak olarak lanse edilen Riva arazisi için geçen yıl Emlak Konut devreye girmişti. Karşılıklı protokol imzalanmış, arazi için 508 milyon dolar değer tespiti yapılmıştı. Protokol gereği, arazinin satılması halinde gelirin yüzde 80'i Galatasaray'a kalacak.


Protokol kapsamında Galatasaray'ın Florya tesisleri de bulunuyor. Proje yapımına konu olan Florya arsası 22 bin 627 metrekare, Riva arsası ise 1 milyon 76 bin metrekare yüz ölçüme sahip. Emlak Konut GYO, bu arsalar üzerine orta ve üst gelir grubuna dönük konutlar yapacak. Emlak Konut, Riva arazisi için 8 Haziran'da ihaleye çıkacak. Üç parselden oluşan arazi için şimdiden yerli yabancı birçok konut firması hazırlık yapıyor olabilir. Bunu 8 Haziran tarihinde göreceğiz. Suudi Arabistan merkezli bir şirketin üç parsele birden talip olacağını duyduk. Adı şimdilik sır gibi saklanan bu şirketin küçük bir de Türk ortağı olacakmış. Öğrendiğimize göre, bu yerli ortak için Nef'in adı geçiyor. Suudi Arabistan merkezli şirket ihaleyi kazanırsa yapacağı proje 4 milyar doları bulacakmış...Ekonomi