Gayrimenkul sektörüne KDV ve tapu harcı indirimi dopingi!

Gayrimenkul sektörüne KDV ve tapu harcı indirimi dopingi! Gayrimenkul sektörüne KDV ve tapu harcı indirimi dopingi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı kararlar ile Mayıs ayında alınan KDV ve tapu harcı indirim uygulamasının yılsonuna kadar devam etmesi gayrimenkul sektöründe büyük sevinçle karşılandı. KDV ve tapu harcı indirim uygulamasının yılsonuna kadar devam etmesi gayrimenkul sektöründe büyük yankı uyandırdı. Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, “Kredi faizlerinin de yavaş yavaş gevşemeye başladığı böyle bir dönemde devletimiz tarafından alınan bu karar gayrimenkul sektöründe satışların ivme kazanması ve stokların eritilmesi açısından oldukça önemli.  Söz konusu adım geçen seneki konut satış adetlerini yakalamak hatta geçmek açısından son derece olumlu” dedi.

İndirim kapsamda konut satışlarında tapu harçlarının yüzde 4’ten 3’e,  KDV oranının ise yüzde 18'den 8'e indirilmesine yönelik uygulamanın yılsonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Türkiye’de bir ilke imza atarak “Univa Öğrenci Evleri” ile gayrimenkul sektöründe yeni bir yatırım imkanının kapılarını aralayan Erkanlı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı ise 200’den fazla alt sektöre katkı sağlayarak ekonominin lokomotif sektörü haline gelen gayrimenkul sektörüne yönelik alınan bu kararın son derece olumlu olduğunu söyledi. 

Erkanlı, “Kredi faizlerinin de yavaş yavaş gevşemeye başladığı böyle bir dönemde devletimiz tarafından alınan bu karar gayrimenkul sektöründe satışların ivme kazanması ve stokların eritilmesi açısından oldukça önemli. Söz konusu adım ile sektörün geçen seneki konut satış adetlerini yakalayacağına inanıyoruz” dedi.
 

Konutta süresi uzatılan 3 fırsat!

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi vatandaşa kazandıracak!