Gayrimenkulde 2020 yılında satış rekoru bekleniyor!

Gayrimenkulde 2020 yılında satış rekoru bekleniyor! Gayrimenkulde 2020 yılında satış rekoru bekleniyor!

Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül ekonomide yaşananların gayrimenkul satışlarını olumlu etkilediğini söyledi...Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül, Türkiye ekonomisinde yaşanan ivmenin gayrimenkulde satışları artırdığını belirterek, "Bu yıl gayrimenkulde ciddi bir büyüme gerçekleşecek. 2021 ise sektörümüzün yıldızının parladığı bir yıl olacak. 2017 yılında yaşanan satış rekorun, gelecek yıl kırılacağını öngörüyoruz." dile getirdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sarıgül sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu. Sarıgül, 2017 yılında sektörde 1 milyon 300 binin üzerinde bir satış rakamı yakalandığını anımsatarak, şunları dile getirdi:

Asıl ivme 2020 ve sonrasında yakalanacak

Bilindiği üzere, 2018'de ekonomik olarak zor bir süreç yaşadık. Satışlar da bununda doğru orantılı olarak ciddi anlamda düşüş gösterdi. Geçen yıl ise bir toparlanma sürecine girildi. Yılın yine 1 milyonlu rakamlar üzerinde kapanacağını tahmin ediyoruz. Ancak asıl ivme 2020 ve sonrasında yakalanacak. 2020 yılında gayrimenkulde ciddi bir büyüme gerçekleşecek. 2021 ise sektörümüzün yıldızının parladığı bir yıl olacak. 2017 yılında yaşanan rekorun, 2021 yılında kırılacağını öngörüyoruz."

Maritza İnşaat'ın yeni başlayan projesinde 2 ay önce ön talep toplamaya başladıklarını ve projenin yüzde 20'sine yakınını sattıklarını söyleyen Sarıgül, henüz lansman yapılmadan yakalanan performansın ciddi bir başarı anlamına geldiğinin altını çizdi.

Konut satışları 2020’de yükselecek