Gaziantep Millet Bahçesi'nde millet kıraathanesi ve kütüphane de olacak!

Gaziantep Millet Bahçesi'nde millet kıraathanesi ve kütüphane de olacak! Gaziantep Millet Bahçesi'nde millet kıraathanesi ve kütüphane de olacak!

57 bin 485 metrekarelik alana sahip olan Gaziantep Millet Bahçesi'nde bin 300 metrekarelik alana kütüphane ve millet kıraathanesi inşa edilecek. Gaziantep Millet Bahçesi'nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehir merkezinde yapım süren Gaziantep Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. 

Gaziantep Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; proje kapsamında inşaatı devame den 570 araç kapasiteli otopark alanına ilişkin de bilgi alan Başkan Fatma Şahin, inşaatın tamamlanmasıyla şehir merkezinde bulunan tarihi müzelere, kültürel miraslara yönelik ziyaretçi sayısının da artacağını belirtti. 

Gaziantep'te, yıllarca tarihi maçlara ve spor müsabakalarına ev sahipliği yapmasının ardından yıkılan Kamil Ocak Stadyumu ve Kapalı Spor Salonu’nun yerine yapımına başlanılan Gaziantep Millet Bahçesi çalışmaları hız kesmiyor. Gelinen son noktayı görmek için inşaat alanına ziyarette bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kente yeşil alan kazandırmasının yanında turizm potansiyelini de artıracak proje hakkında bilgi aldı, çalışmaları inceledi. 

Proje kapsamında 57 bin 485 metrekarelik alana sahip olan millet bahçesinde, 31 bin 506 metrekarelik yeşil alan planlaması çerçevesinde; 676 adet yapraklı ağaç, 385 adet ibreli ağaç, 10 bin 42 adet çalı, 4 bin 624 adet yer örtücü ve sarıcı türü olmak üzere toplamda 15 bin 727 adet ağaç ve çalı yer alacak. Bunun yanı sıra 570 araç kapasiteli otopark, bin 760 metrekarelik alanda da GASMEK ve Mutfak Sanatları Merkezi (MSM) bulunurken, bin 300 metrekarelik alana kütüphane ve millet kıraathanesi inşa edilecek. Ayrıca toplamda 29 adet olacak 25 ila 90 metrekare arasında çeşitli büyüklüklerde dükkanlar yapılacak.

Trabzon Ortahisar Millet Bahçesi'nin inşaatında son durum ne?