Gaziantep'te yeni inşa edilen 5 katlı bina çöktü!

Gaziantep'te yeni inşa edilen 5 katlı bina çöktü!Gaziantep'te inşaatı yeni tamamlanan bina sabaha saatlerinde büyük bir gürültü ile çöktü.


Gaziantep'in Şahinbey İlçesi'ne bağlı Çağdaş Mahallesi'nde yeni inşa edilen 5 katlı bina saat saatlerinde meydana gelen gürültüyle çöktü. Sözcü'de yer alan habere göre; 5 katlı bina bir anda ani bir şekilde tuzla buz oldu.  Çökme sırasında yandaki iki apartman ağır hasar gördü. 

Çöken bina sonrasında enkaz altında kalan 3 otomobil de kullanılmaz hale geldi. Binanın neden çöktüğü bilinmezken  büyük facianın eşiğinden dönüldü. Çöken binanın sahipleri ilerleyen günlerde taşınmayı planlıyordu. 

Çöken binanın zarar verdiği apartmanda oturan Uğur Budak, çökmenin sabah 04.30 sıralarında yaşandığını söyledi. Uykudayken bomba sesi gibi bir sesle uyandıklarını söyleyen Budak, şu açıklamaları yaptı: 

n bomba patladığını ya da uçak düştüğünü zannettim. Hemen çoluk çocuğu alıp kendimizi dışarı attık. Dışarı çıktığımızda gördüğüm ki 5 katlı bina bizim binanın üzerine doğru çökmüş. Yapanlar bir firma falan değil, yapsatçılar yapmıştı. İnşaatta bir tane bile demir yok. Enkazın altında 3-5 tane araba kaldı. Yan komşunun evi büyük hasar gördü.

 Beni de uyuduğum duvara yakın olan kalorifer peteği korudu. Biz defalarca şikayet ettik. Gelip kontrol edin dedik ama kimse gelmedi. Şu anda yapan kişi nerede bilmiyoruz. Beş saat geçti hala bir yetkili olay yerine gelmedi. İnsan canı bu kadar ucuz mu? Yetkililer gelip bize yardım etsin. Bizim zararımızı karşılasınlar. Şu anda evimde oturamıyorum, sokakta yaşıyoruz.

Gaziantep

Sabah ezanı saatlerinde gürültüyle uyandıklarını dile getiren Emine Kıllıoğlu ise çökmenin ardından mahallenin toz bulutuyla kaplandığını belirtti. Önce bomba patladığını zannettiğini vurgulayan Kıllıoğlu, “Sonra dışarıdan insanların sesini duydum. Apartmanın yıkıldığını gördüm. Bizi evimizin içerisinden çıkardılar. Damda da oğlum uyuyordu. Onu da itfaiye indirdi. Biz bu binayla ilgili defalarca şikayette bulunmuştuk. Hiçbir dönüş yapılmadı. Evimize giremiyoruz. Çok şükür yaralanan olmadı. Buna bir çözüm bulunması lazım biz çok mağduruz” dedi.

Hiç demir bulunmuyor 

Binanın yıkılış anını anbean izlediğini belirten Yaşar Kır, “Abdest almaya kalkmıştım. Büyük bir gümbürtü oldu. Direkt bizim eve doğru yıkıldı. Bizim binada da baya zarar var. Üç garaj ile iki katta zarar var. Kolonlar hasar gördü. Bizim bina da riskli şu an. Yetkililer bizimle ilgilensin. 5 saattir kimse gelmedi. Biz zararımızın giderilmesini istiyoruz. Araçlar da enkazın altında. Apartman boştu. Evleri satıyorlardı. Bu binayı kaçak yapı olarak belediyeye defalarca şikayet ettik. Benim iki çocuğum ölümden döndü. Beş katlı ev yıkılmış ama hiç demir yok” şeklinde konuştu.

Sarıyer'de 11 katlı bina çöktü!