28 / 09 / 2023

Gençlere müjde! PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alacak! PTT 2022 personel alımı başladı mı?

Gençlere müjde! PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alacak! PTT 2022 personel alımı başladı mı?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) personel alımı detayları vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Peki, PTT personel alımı başvuru tarihleri ne zaman başlıyor? PTT hangi koşullarda personel alımı yapacak? İşte merak edilen tüm ayrıntılar...Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 2022'de personel ihtiyacının rakamlarını kamuyla paylaşmıştı. Açıklama kapsamında 2023 senesinin sonuna gelinmeden önce, en az 15 bin personel alımının zorunlu olduğu ve toplamda 55 bin personel ihtiyacı bulunduğu duyurdu. Yapılan bu istihdam açıklamasının ardından beklentiye giren memur adayları, dört gözle hükümet tarafından ve kurumdan yapılacak resmi açıklamayı bekliyor. Peki, PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? PTT 2022 hangi şartlarla personel alımı yapacak? PTT 2022 sınavında hangi konuların soracak? İşte merak edilen tüm detaylar...

Gençlere müjde! PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alacak! PTT 2022 personel alımı başladı mı?

PTT PERSONEL ALIMI VE BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLDU?

PTT'nin 2022 personel alımı başvuru şartları henüz belli olmadı. Fakat geçtiğimiz yıllarda personel alımı yapan PTT tarafından adaylardan şu şartları aranmıştı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olması,
  • Disiplin suçu gerekçesiyle işten atılmamış olması,
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmaması,
  • Açılan kadroya akademik anlamda yeterli olması,
  • Uyuşturucu madde kullanmıyor olması,
  • Terör ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş kişileri bünyesinde suç kaydı bulunmaması.

PTT PERSONEL ALIM SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

PTT'de çalışmak isteyen adayların, öncelikle PTT'nin personel alımı için zorunlu tuttuğu işe müracaat formunu eksiksiz şekilde doldurması gerekiyor. Bu şekilde başvuru formunu tamamlayan adaylar, kurumun uygun bulması durumunda sözlü ve yazılı mülakatlardan işe alım sınavlarına girmek için hak kazanıyor.

Söz konusu yazılı sınav kapsamında belirlenen baraj puanını aşabilen adaylar sözlü sınava girmek için hak kazanıyor. Sözlü sınavı da başarıyla tamamlayanlar, kurumun personeli olarak çalışmak için hak sahibi oluyor.

Peki, PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman başlıyor? PTT sınavında hangi konular yer alıyor? İşte PTT hakkında merak edilen tüm detaylar...

Geri Dön