01 / 10 / 2023

PTT'den son dakika: PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alımı yapacak! İşte ayrıntılar...

PTT'den son dakika: PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alımı yapacak! İşte ayrıntılar...

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 2022 personel alımı detayları gençler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? PTT 2022'de hangi şartlarda personel alımı yapıyor? İşte PTT personel alımına ilişkin merak edilen tüm detaylar...Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 2022'de personel ihtiyacının detaylarını vatandaşlarla paylaşmıştı. PTT yaptığı açıklama kapsamında 2023 senesinin sonuna gelmeden önce, en az 15 bin personel alımının zorunlu olduğu ve toplamda 55 bin personel ihtiyacı bulunduğunu da kaydetmişti. Söz konusu istihdam açıklamasından sonra beklentiye giren personel adayları, merakla hükümet cephesinden ve kurumdan yapılacak resmi açıklamayı bekliyor. Peki, PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? PTT 2022'de hangi şartlarda personel alımı yapıyor? İşte PTT personel alımına yönelik merak edilen tüm detaylar...

PTT den son dakika: PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alımı yapacak! İşte ayrıntılar...

PTT PERSONEL ALIMI VE BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLDU?

PTT'nin 2022 personel alımı başvuru şartları henüz açıklanmadı. Fakat geçtiğimiz yıllarda personel alımı yapan PTT adayları şu şartlarla almıştı:

18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olması
Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmaması
Açılan kadroya akademik anlamda yeterli olması
Türkiye Cumhuriyeti (T.C) vatandaşı olması
Uyuşturucu madde kullanmıyor olması
Disiplin suçu gerekçesiyle işten atılmamış olması
Terör ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş kişileri bünyesinde suç kaydı bulunmaması şartı aranıyor.

PTT PERSONEL ALIM SÜRECİ NASIL OLUYOR?

PTT'de çalışmak isteyen memur adaylarının, öncelikle PTT'nin personel alımı için zorunlu tuttuğu işe müracaat formunu eksiksiz şekilde doldurması gerekiyor. Başvuru formunu tamamlayan adaylar, kurumun uygun bulması durumunda sözlü ve yazılı mülakatlardan işe alım sınavlarına girme hakkı kazanıyor.

Söz konusu yazılı sınav kapsamında istenilen baraj puanını aşabilen adaylar ise sözlü sınava girmek için çağırılıyor. Sözlü sınavı da başarıyla tamamlayan vatandaşlar, PTT'nin personeli olarak çalışmak için hak sahibi oluyor.

Peki, PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? PTT hangi şartlarda personel alımı yapacak? İşte merak edilen tüm detaylar...

Geri Dön