13 / 08 / 2022

Gölcük Yalı Evleri'ne ödül!

Gölcük Yalı Evleri'ne ödül!

Gölcük Belediyesi üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği´nden "Uygulama Dalında Başarı Ödülü" aldı.Geçtiğimiz hafta Gölcük Belediyesi, üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği´nin bu sene 17´ncisini gerçekleştirdiği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması´nda "Uygulama Dalında Başarı Ödülü" aldı.

Gölcük Belediyesi'nde eyer alan habere göre, Gölcük Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Berrin Özdil Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş adına almış olduğu ödülü, başkanlık makamını ziyaret etti ve kendisine takdim etti. Ziyarette Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş’ta yer aldı.

Böyle anlamlı bir ödülün Gölcük Belediyesi’ne verilmesinin dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Ellibeş yaptığı konuşmasında “Belediyemizin önemli projelerinden biri olan Değirmendere Yalı Mahallesi Tarihi Evleri aslına uygun biçimde yenileyerek gün yüzüne çıkarttık. Bu anlamda 12 tescilli binanın ve caminin restorasyon projeleri Kültür ve Tabiat varlıkları kurulunca onaylanmış ve yapımı da büyük bir hızla tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Üyesi olduğumuz Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlemiş olduğu yarışmada ödül alması bizleri çok sevindirdi. Çalışmada emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.