Goodman, Kuehne + Nagel'in Avrupa'daki gayrimenkul varlıkları portföyünü satın alacak

Goodman, Kuehne + Nagel'in Avrupa'daki  gayrimenkul varlıkları portföyünü satın alacak Goodman, Kuehne + Nagel'in Avrupa'daki gayrimenkul varlıkları portföyünü satın alacak

Schindellegi CH Lüksemburg Goodman Avrupa Lojistik Fonu (`GELF') ve önde gelen bir küresel lojistik hizmet tedarikçisi olan Kuehne + Nagel 22 depoyu kapsayan gayrimenkul varlıklarıyla ilgili, satıp yeniden kiralama sözleşmesi imzaladılar.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Toplam işlem hacmi yaklaşık olarak 220 milyon euro olan bu sözleşmede ortalama yeniden kiralama süresi beş yıl olarak öngörülüyor. Her iki tarafa da yarar sağlayan sözleşme; GELF'in portföyünü mevcut envanterini tamamlayıcı nitelikte olan yerlerde bulunan depolarla genişletmesini ve Kuehne + Nagel'in emlak portföyünü küresel kurumsal gayrimenkul stratejisine paralel olarak daha etkin bir hale getirmesini olanaklı kılıyor.


Kuehne + Nagel Management AG Gayrimenkulden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Martin Holub: "Bu işlem, sürekli optimizasyon ve yeniden yapılanmayı içeren bir portföy varlığı yönetim sürecinin bir parçası. Goodman ile başarılı ve sürdürülebilir bir iş ortaklığı geliştirmek açısından bu satış ve yeniden kiralama portföy projesi önemli bir adım ve bizim büyüyen sözleşmeli lojistik hizmetimiz için de aynı derecede önemli" dedi.


Goodman için bu gayrimenkul fonu tarihi içindeki ikinci büyük işlemi ve yönetimi altında bulunan ve şu an 1,4 milyar euro düzeyinde olan varlıklarda önemli bir artışı temsil ediyor. Fon hâlihazırda on ülkeye yayılmış 2 milyon metrekare depo alanından oluşuyor.


GELF 22 gayrimenkul ile birlikte 18,8 hektarlık geliştirilmemiş arsa rezervlerini kazandı. Portföy, onu Almanya'da, dokuzu Fransa'da ve birer adedi de İspanya, Belçika ve Avusturya'da olmak üzere toplam beş Avrupa ülkesine yayılıyor. Varlıklar yaklaşık olarak 430.000 metrekare depolama alanını kapsıyor. CBRE çeşitli ön koşullara tabi olan bu işlemde müşavir sıfatıyla hareket etti. İşlemin 2008'in ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.


www.kuehne-nagel.com  


www.goodman.com

pus