28 / 09 / 2022

Google’dan güvenlik bildirimi! Chrome’u acilen güncelleyin!

Google’dan güvenlik bildirimi! Chrome’u acilen güncelleyin!

Chrome 104 güncellemesini dağıtıma çıkaran Google, yeni güncellemede 11 güvenlik açığını kapattığını açıkladı ve internette daha güvenli dolaşım için Chrome'un güncellenmesini tavsiye etti.Google, en popüler internet tarayıcısı Chrome için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlandı. Yapılan açıklamada, yeni Chrome 104 sürümüyle birlikte biri zero-day olmak üzere 11 adet ciddi güvenlik sorunlarının giderildiği duyuruldu. Kullanıcılara Chrome'u güncellemelerini öneren Google, eski sürümde yer alan bir açığın bilgisayar korsanları tarafından istismar edildiği bilgisini de paylaştı.

Google Chrome 104 özellikleri!

Google’ın Chrome için hazırladığı yayın bülteninde güncellemenin detaylarından da bahsedildi.  Mac ve Linux için 104.0.5112.101, Windows için ise 104.0.5112.102 sürümüyle sunulan yeni güvenlik paketinde tarayıcıdaki 11 güvenlik açığı ortadan kaldırıldı. Google giderilen açıklar arasında bir adet zero-day olduğunu söyledi. Zero-day (veya sıfır gün) açıklarını, bilgisayar korsanlarının sistemlere saldırmak için kullanabiliyor.  Ayrıca 11 güvenlik açığından birinin kritik seviye ve yarısından fazlasının ise yüksek riskli olarak işaretlendiği de açıklanan detaylar arasında yer alıyor.

Yazılım devi Google, ayrıca CVE-2022-2856 kod adlı zero-day açığının bilgisayar korsanları tarafından istismar edildiğini de açıkladı. Chrome giriş işlemlerinin yetersiz doğrulaması sonucunda ihlal edilen bu açığın kaç adet kullanıcıyı etkilediği konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.
Geri Dön