2021 nisan yabancıya konut satışı

2021 nisan yabancıya konut satışı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre; Nisan ayında yabancıya 4 bin 77 adet konut satıldı.

Yabancılar konut alımında hangi illeri tercih ediyor?

Nisan ayı konut satış rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Nisan ayında yabancıya konut satışları yüzde 416 oranında arttı. Yabancıların konut satışında tercih ettiği ilk iller İstanbul ve Antalya oldu.

Emlak Konut GYO'dan yılın ilk yarısında yabancıya 653 milyon TL'lik satış!

Emlak Konut GYO 2021 yılı 1 Ocak-6 Haziran döneminde yabancıya 652 milyon 909 bin 848 TL değerinde 282 adet gayrimenkul satışı gerçekleştirdi.

Nisan'da yabancıya 4 bin 77 adet konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre; Nisan ayında yabancıya 4 bin 77 adet konut satıldı.

Yabancıya konut satışı 2021'in ilk çeyreğinde katlandı!

Kovid-19 salgını önlemleri ve kış mevsimine rağmen 2021'in ilk 4 ayında yabancıya konut satışı yüzde 19 arttı ve 14 bin adede yaklaştı. Gayrimenkul sektörü temsilcileri, konut satışlarının yaz aylarında artacağını öngörüyor. 

2021'in ilk çeyreğinde yabancıya 9 bin 887 adet konut satıldı!

2021 yılının Ocak-Mart döneminde yabancıya 9 bin 887 adet rakamına ulaşılırdı Bu rakamla yabancıya konut satışında tarihin en yüksek ikinci çeyrek rakamı görüldü.

Yabancıya konut satışına 'normalleşme' dopingi!

Gayrimenkul sektörü 250 bin dolara vatandaşlık verilmesi ve kur avantajı sebebiyle yabancıya konut satışında özellikle 2021’de büyük sıçrama yaşanacağını öngörüyor. 

Yabancıya konut satışı 6 ayda yüzde 69 arttı!

Türkiye'de konut satışları haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 48.6 oranında düşerek 61 bin 355 olurken yabancıya satışta artış devam ediyor.

Yabancıya konut satışında tarihin en yüksek ilk yarısı!

2019 yılının ilk yarısında yabancıya 19 bin 952 adetlik konut satışı, tarihin en yüksek ilk yarı rakamı olarak açıklandı.

'Yabancıya konut satan ihracatçı sayılsın' talebi!

Türkiye'de yabancıya en çok konut satışının yapıldığı Antalya'daki sektör temsilcileri, 'ihracatçı' konumunda değerlendirilmek istiyor. Helmann Consturaction firması Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, yabancıya konut satan ihracatçının sektörü canlandıracağını söyledi.

GYODER, yabancıya konut satışı konusunda sektöre rehberlik ediyor!

GYODER Akademi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında ‘yabancıya satış’ ve ‘vatandaşlık’ sürecinde merak edilen tüm sorular cevaplandırıldı..

Türkiye yabancıya konut satışında rekor kırdı!

Son yıllarda Türkiye'de yabancıya konut satışları yükselme kaydetmişti. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK)  açıkladığı verilere göre; Nisan ayında yabancıya konut satışında rekor kırıldı. 

Yabancıya konut satışı önümüzdeki günlerde daha da artacak!

Konut satış istatistikerini değerlendiren Boss4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Eş Başkanı Abdülkadir Akkuş, "Yabancıya satışlar önümüzdeki günlerde daha da artacak" dedi...

Yabancıya konut satışında en yüksek Nisan rakamları görüldü!

Nisan ayındaki 3 bin 720 adet konut satışı, yabancıya satışta tarihin en iyi Nisan ayı rakamı olarak kayıtlara geçti...

GYODER Akademi Yabancıya Konut Satışı Toplantısı 21 Mayıs'ta!

GYODER Akademi Yabancıya Konut Satışı, Taşınmaz Edinimi ve Vatandaşlık Alma Süreci Bilgilendirme Toplantısı 21 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek...

2021 nisan yabancıya konut satışı Haberi

2021 nisan yabancıya konut satışı

Türkiye genelinde Nisan ayı konut satış rakamları açıklandı. Türkiye genelinde Nisan ayında 95 bin 863 konut satışı yapıldı. Bu rakamın 4 bin 77 adeti yabancılara yapıldı. 

Konut satışlarında  İstanbul 19 bin 260 konut satışı ve yüzde 20,1'lik artış ile en yüksek satışı gerçekleştirdi. Megakenti 9 bin 126 konut satışı ve yüzde 9,5 pay ile Ankara, 5 bin 505 konut satışı ve yüzde 5,7'lik payla  İzmir izledi. Konut satışlarının en düşük olduğu iller ise 9 konut satışıyla Ardahan, 13 konut ile Hakkari ve 50 konut ile Gümüşhane oldu.

Diğer konut satışları Nisan'da ülkemizde bir önceki yılın aynı ayına oranla 204,9  yükseliş ile 78 bin 349'a çıktı. Diğer konut satışlarında İstanbul 15 bin 491 konut satışı ve yüzde 19,8 pay ile ilk sıraya...