23 / 03 / 2023

ahmet ercan İstanbul depremi açıklaması

ahmet ercan İstanbul depremi açıklaması

İstanbul'da geçtiğimiz gün özellikle Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla'da sahille yakın bölgelerde yayılan koku tedirginlik yarattı. Vatandaşlar arasında kokunun kaynağının deprem olduğu söylentileri yayıldı. Jeofizik Profesörü Ahmet Ercan, konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ercan'dan korkutan İstanbul depremi açıklaması!

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, büyük İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklamalar yaptı. 

İstanbul depremi hangi ilçeleri etkileyecek?

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul Depremi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ercan, depremden en çok etkilenecek yerleri açıkladı.

Ahmet Ercan'dan Yunanistan depremi açıklaması: İstanbul'u ve İzmir'i etkiler mi?

AFAD ve Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi verilerine göre; Yunanistan'ın Larissa kentinde 6.2 büyüklüğünde yaşanan depreme ilişkin SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Bu deprem İzmir ya da İstanbul’da tetikleme yapmaz” dedi.

Beklenen İstanbul depreminde tahminler değişiyor!

1-7 Mart Deprem Haftası'nda Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Türkiye'nin deprem gerçeği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ercan, "İki tane deprem olacak. Bir tanesi Küçükçekmece önünde. Bir tanesi de Marmara Ereğli'sinin önünde" dedi.

İstanbul'da depremler başladıktan sonra 3 yıl gitmeyecek!

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, büyük İstanbul depremine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet Ercan, "2035'ten sonra zilleri çalmak gerekiyor. En riskli yıllar 2045'ten sonra başlar" dedi. Depremler İstanbul'da olduktan sonra 3 yıl gitmeyecek diyen Ercan, büyük artçılar için uyardı...

Prof Dr. Ahmet Ercan'dan İstanbul depremi açıklaması!

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “İzmir'deki deprem İstanbul'da olsaydı korkarım 10 binlerin ölümünden söz ediyor olurduk. Özellikle yıkımlar İstanbul'un Avrupa yakasında yoğun olurdu” diye konuştu. Ercan, riskli ilçelere de değindi.

Ahmet Ercan: 4.2'lik deprem uyarıcıydı!

Marmara Denizi'nin Tekirdağ açıklarında saat 16:38'de ve 21:06'da deprem meydana geldi. Prof. Dr. Ahmet Ercan İstanbul depremine ilişkin açıklamalar yaptı...

ahmet ercan İstanbul depremi açıklaması Haberi

ahmet ercan İstanbul depremi açıklaması

İstanbul'da geçtiğimiz gün özellikle Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla'da sahille yakın bölgelerde yayılan koku tedirginlik yarattı. 

Yeniçağ Gazetesi'nde yer alan habere göre; İGDAŞ ekiplerinin de kokunun doğalgaz kaynaklı olmadığını açıklamasında sonra vatandaşlar, kokunun kaynağının deprem olmasından endişe etti. Kokunun sebebi bir türlü belirlenemeyince vatandaşlar arasında deprem söylentileri yayıldı. 

Deprem söylentilerin yayılmasından sonra Jeofizik Profesörü Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

"DEPREM OLARAK YORUMLAMIŞLAR"

Ahmet Ercan, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

"Bugün Maltepe kıyılarında denizden gelen bir koku olduğu söyleniyor. Bunu bir deprem olarak yorumlamışlar. Ancak depremden önce böyle bir koku çıkmaz. Radon gazı böyle bir koku vermez. O nedenle İstanbul'da deprem henüz erken, 2045 yılına kadar oldukça fazla bir zamanımız var. Kaygılanacak...