18 / 08 / 2022

aile ve çalışma bakanlığı

aile ve çalışma bakanlığı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dahilinde düzenlenen Aile Destek Programı ile 7. 200 liraya kadar yardım almak mümkün. Bakanlığın başlatmış olduğu yardım kampanyası için bazı şartlar mevcut. İşte detaylar…

Başvuran aileye geri ödemesiz 7. 200 lira verilecek! Ödemeler başladı! İşte başvuru detayları ve şartlar

Aile Destek Programı'nın kapsamında 4 milyon aileye bir yıl boyunca toplamda 15 milyar TL ödenecek. Hanelerin gelir düzeyine göre hane başına 450 lira - 600 lira arasındaki ödemeler 29 Temmuz Cuma günü başladı. Aile Destek Programı'na başvurular nereden ve nasıl yapılıyor? İşte detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yüz binlerce gence iş kapısı açıldı! Aylık 8 bin 294 lira verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kapsamıyla binlerce gence iş kapısı aralandı. Bu proje ile birlikte aylık 8. 294 liraya kadar destek verilecek. İşte detaylar…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den milyonlara emeklilik müjdesi! Tarih verip detayları açıkladı

Milyonlarca insanın merakla beklediği emeklilik konusu çözüme kavuşuyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 'Sırayla çözeceğiz, EYT konusu önümüzde bekleyen dosyalar arasında' demişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı konuyla ilgili çalışmalara başladı.

Mesai saatleri değişecek mi? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin duyurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, mesai saatleri için yeni döneme geçildiğini belirtirken, sosyal güvenlik ve sağlık sigortaları hakkında konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin yeni ara zammı değerlendirdi: 6 bin lira değil 4 bin lira

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜİK'in yüzde 78,6 olarak açıkladığı enflasyon oranlarını değerlendirdi. Bakan Bilgin, Temmuz'da asgari ücrete yapılan ara zam, emekli ve memur maaşlarında yapılacak artışlarla ilgili de dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin EYT ve sözleşmeli işçilere ilişkin açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı milyonların beklediği asgai ücrete ek zam konusunu çözüme kavuşturduktan sonra sırada hangi kesime yönelik çalışma yapılacağına ilişkin bir takvim hazırladı. Bakan Bilgin, listenin ilk sırasında yer alan kesimi açıkladı.

Milyonlarca sağlık çalışanı gözünüz aydın! İşte maaş ve çalışma koşullarıyla ilgili iyileştirme teklifinin tüm detayları

Sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını ve maaşlarını iyileştirme teklifi Meclis’e sunuldu. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri başladı! Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzunu resmi web sitesinden yayımladı. İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 personel alımı tercih klavuzu...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in emekli maaşı ve asgari ücret zammı açıklamasındaki rakam değişiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge çalışmalarını bitirdiklerini açıkladı. Bakan Bilgin ayrıca, “Ücretlilerimizin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar Temmuz’da da yapacağımız düzenlemeler var” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıüğı'nda sürpriz atamalar! Resmi Gazete'de yayımlandı

Asgari ücret zammı ve memurlara 3600 ek gösterge çalışmalarının karargahı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda sürpriz atamalar gerçekleşti. Karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte detaylar..

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den 1 Mayıs'ta emekli maaşları ve asgari ücrete zam açıklaması geldi mi?

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmayacağını açıkladıktan sonra emekli maaşlarında 'sürpriz bir zam var' diyerek 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı işaret etti. Milyonlarca emekli ve çalışan Bilgin'den gelecek açıklamaya kilitlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alıyor! Başvurular başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Bakanlığın sözleşmeli pozisyonlarına başvuru yapmak isteyen adaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı ne zaman? Başvurular başladı mı? gibi soruların yanıtlarını araştırıyorlar. İşte tüm detaylar...

İŞKUR Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işçi alım ilanları yayımlandı!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları 2 Mart işçi alım ilanları yayınlandı! Türkiye İş Kurumları (İŞKUR), Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının 2 Mart tarihli işçi alım ilanlarını yayımladı. İşte detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş asgari ücret açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, milyonların beklediği asgari ücret ile ilgili duyuru yaptı. Aralık ayında başlayacak olan asgari ücret görüşmelerinin ay sonuna kadar uzatılmayacağını ve 1-2 hafta içinde tamamlanacağını duyurdu.

aile ve çalışma bakanlığı Haberi

aile ve çalışma bakanlığı

2022 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından sık sık ayrıntıları aktarılan, dar gelirli vatandaşlar için devlet desteği ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Devlet dar gelirli kişiler için para desteğini de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte desteklemeye devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı denetimi ile birlikte gerçekleştirilen yeni sosyal destek projesi dahilinde dar gelirli vatandaşlara bir yıl yani 12 ay boyunca destek verilecek. Dar gelirli vatandaşlara 450 lira ile 600 lira aralığında nakit ödeme yapılacak.

DEVLET DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Devlet destek ödemesi ile ilgili olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok açıklamada bulundu.

Destek ödemelerinde herhangi bir sınırlama olmaksızın bütün özel sektör çalışanları aynı şekilde yanı sıra esnaf,...