almanya ihracat garantileri

almanya ihracat garantileri

Alman hükümeti, koronavirüsün ihracata olumsuz etkilerini azaltabilmek için harekete geçti. Alman şirketlerin, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkelere yapacağı yatırımlara ilişkin verilen garantiler kolaylaştırılıyor.

Mesan Kilit, Almanya'da ofis ve depo alanları inşa ediyor!

Mesan Kilit’in kurucuları olan Mertöz ailesi, Almanya'nın Freiburg kentinde inşasına start verdikleri Eurokey Invest markasıyla Türk üreticisine Avrupa’nın kapılarını açmayı planlıyor. Eurokey Invest’te, şirketlere ihracat için gereksinim duyulan her destek sunulacak. 

İhracatta 8 sektörün en büyük alıcısı Almanya!

Avrupa'nın lokomotif ülkesi Almanya, yılın 8 ayında Türk ihracatçıların en çok ürün sattığı ülke olurken, bu ülkeye ihracat 2019'un ocak-ağustos dönemine göre yüzde 10,3 azalarak 8 milyar 838 milyon 334 bin dolar olarak gerçekleşti.

Almanya ihracat garantilerini kolaylaştırıyor!

Alman hükümeti, koronavirüsün ihracata olumsuz etkilerini azaltabilmek için harekete geçti. Alman şirketlerin, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkelere yapacağı yatırımlara ilişkin verilen garantiler kolaylaştırılıyor.

Türk Yapı Malzemeleri Sektörü en fazla ihracatı ABD ve İsrail’e yaptı!

Türk Yapı Malzemeleri Sektörü Başkanı Serdar Urfalılar, en fazla ihracat yapılan ülkelerin ABD, İsrail, Almanya, Irak ve İngiltere olduğunu söyledi.

Alman ihracatında 30 yılın en büyük düşüşü gerçekleşti!

Almanya'nın ihracatı, Kovid-19 salgınının etkisiyle martta yüzde 11,8 geriledi. Bu, Ağustos 1990'da serinin başlangıcından bu yana yaşadığı en büyük düşüş olarak kayıtlara geçti.

 Almanya'nın ihracatı 2019’de rekor kırdı!

Almanya'da, ihracat 2019’da 1 trilyon 327,6 milyar avro olurken, ithalat ise 1 trilyon 104,1 milyar avro olarak kayıtlara geçti.

Türk mobilyacılar, Almanya'da İstanbul Mobilya Fuarı'nı tanıttı!

Türk mobilyacılar, Almanya'da İstanbul Mobilya Fuarı'nı tanıttı. MOSDER Başkanı Doğan: "10 milyar dolarlık ihracat hedefimize ancak yeni pazarlarla ulaşabiliriz" dedi.

Silverline Fransa’yı da ihracat zincirine ekledi!

Ankastre mutfak ürünleri markası Silverline, Avrupa’da atağa geçti. Almanya ve Danimarka’da pazar payını artıran şirket, Fransa’yı da ihracat zincirine ekledi.

Ege İhracatçı Birlikleri 236 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi!

2013 yılında 12.1 milyar dolar ihracat yapan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), 2014 yılında 210 ülkeye 12 milyar 236 milyon 280 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi. 2013 yılında 1.2 milyar dolar ihracat yapılan Almanya'ya için hedef yükseltildi.

Kaptan Kılıç: Ege Bölgesi'nin ihracatı sürekli artıyor!

Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Kaptan Kılıç, Ege Bölgesi'nin ihracat ve ithalatında aslan payını Almanya ve Çin'in aldığını söyledi. Kılıç, "Yaptığımız ihracat ve ithalatlarda ağırlıklı olarak sanayi ürünleri ve elektronik cihazlar bulunuyor

Güneydoğu'nun Almanya'ya ihracatı arttı!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi 'nden bu yılın ilk yarısında Almanya'ya gerçekleştirilen ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak 99 milyon 869 bin dolara ulaştı.

Beyaz eşyada 1,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleşti!

Sektörde yılın ilk yarısında en fazla İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya'ya ihracat yapıldı.Beyaz eşya sektörünün yılın ilk yarısındaki ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,8 artarak 1,7 milyar dolar oldu.

Kayseri OSB'de basınçlı gaz deposu üretimi yapan bir firma 42 ülkeye ihracat yapıyor!

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde basınçlı gaz deposu üretimi yapan bir firma, başta Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Tunus, Hindistan, Rusya ve Almanya olmak üzere 42 ülkeye ihracat yapıyor.

almanya ihracat garantileri Haberi

almanya ihracat garantileri

Alman hükümeti, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen Alman şirketlerinin yurt dışına yaptığı ihracat ve yatırımlara destek için teşvik önlemlerini genişletiyor. Ekonomi Bakanı Peter Altmaier'in, ihracat yapacak Alman şirketlerinin mali şartlarını iyileştirmek için beş maddelik bir plan hazırladığı bildirildi. Alman haber ajansı dpa'nın ulaştığı planda, devletin verdiği Hermes kredi ve yatırım garantilerinin işlerliğinin önemine dikkat çekildi.

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan habere göre; Hermes kredi ve yatırım garantileri, yabancı iş ortaklarının siyasi ve ekonomik riskler nedeniyle ödeme güçlüğü yaşaması halinde ihracat yapan Alman şirketlerinin doğacak zarara karşı korunmasını hedefliyor. 2019 yılı verilerine göre, Alman devletinin Hermes kredi ve yatırım garantisi verdiği 154 ülke arasında Türkiye de bulunuyor.

Riskli işlere de kefalet

Ekonomi Bakanı Altmaier'in hazırladığı plana göre, artık riskli sayılabilecek ticari işler için de...