ankara bala depremzede

ankara bala depremzede

Aralık ayı sonunda ardarda iki depremin meydana geldiği Ankara'nın Bala ilçesinde, konutları yıkılan ya da ağır hasar gören depremzedelere kira yardımı başlatılıyor.

Ankara'nın 3 ilçesi için acele kamulaştırma kararı!

Ankara ili, Gölbaşı, Bala ve Polatlı sınırları içinde yer alan bazı taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. 

Ankara Bala için acele kamulaştırma kararı!

Ankara ili, Bala ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Ankara Bala için verilen kamulaştırma kararı bugünkü 31530 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ankara'daki tapu davası 58 sene sonra sonuçlandı!

Ankara'da 1963 yılında açılan Bala'daki bir araziyle ilgili tapu davasında geçtiğimiz günlerde karar verildi. Davanın tarafı olan İhsan Koçak, 58 senelik yargı sürecine ilişkin açıklamalar yaptı. 

TOKİ Ankara Bala kura sonucu 02.07.2020 kazananlar listesi!

TOKİ Ankara Bala kura sonucu 02.07.2020 kazananlar listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Ankara Bala kura sonucu 02.07.2020 kazananlar listesi ve TOKİ Bala kura sonuçları 2+1 ve 3+1 listesi...

TOKİ Ankara Bala 2020 kuraları bugün çekiliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ankara Bala 200 konut projesinde yer alan konutların kuraları bugün çekiliyor.

TOKİ Ankara'da zemin etüt raporu hazırlatacak!

Ankara İli Beypazarı, Bala, Haymana, Güdül, Nallıhan ve Çubuk İlçelerinde Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi yarın saat 14:00'de yapılacak.

TOKİ Ankara projeleri için zemin etüt raporu hazırlatacak!

Ankara İli Beypazarı, Bala, Haymana, Güdül, Nallıhan ve Çubuk İlçelerinde Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi 2 Nisan 2020 tarihinde saat 14:00'de yapılacak.

Ankara Balalılar'a TOKİ’den 200 konut müjdesi!

TOKİ tarafından 2020 yılında dar gelirliler için 81 ilde yapılması planlanan 100 bin sosyal konutun 200 adedi Ankara Bala ilçesinin Şentepe Mahallesi’nde yapılacak.

TOKİ’den Ankara'nın Bala ilçesine 200 konut müjdesi!

Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından 2020 yılı içerisinde dar gelirlilere yönelik 81 ilde yapılması planlanan 100 bin sosyal konutun 200 adedi Ankara Bala ilçesinin Şentepe Mahallesi’nde inşa edilecek...

TOKİ Ankara Bala 100 bin konut başvuruları 2020!

TOKİ Ankara Bala 100 bin konut başvuruları 2020 ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor. Projelerde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konutlara yer veriliyor.

Ankara'da öncelik kentsel dönüşüm!

Bakan Murat Kurum, Ankara’da önceliklerinin kentsel dönüşüm olduğunu belirterek, “Altındağ’da, Mamak’ta, Çankaya’da, Elmadağ’da, Sincan’da, Kızılcahamam’da, Kahramankazan’da ve Bala’da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor” dedi

Ankara Bala TOKİ'de sözleşme dönemi sona eriyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ankara Bala projesinde yer alan konutlar için sözleşme dönemi bugün itibariyle sona eriyor.

TOKİ Ankara Bala'da sözleşme dönemi başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ankara Bala projesinde yer alan konutlar için sözleşme dönemi bugün itibariyle başlıyor.

ankara bala depremzede Haberi

ankara bala depremzede


Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sadık Yamaç, depremde konutu oturulamaz hale gelen depremzedelere aylık 300 YTL kira yardımı yapılacağını bildirdi.


"Kaymakamlıklara başvurular başladı. Kira yardımının önümüzdeki bir kaç gün içinde depremzedelerin eline geçmesi için uğraşıyoruz" diyen Yamaç, ilk etapta 2 aylık kira yardımının peşin verileceğini belirtti.


Yıkılan ya da ağır hasar gören binada ikamet etmeyenlerin kira yardımından yararlanamayacağının altını çizen Yamaç, Kaymakamlığa başvurular sırasında konutun hasar durumu ile birlikte ikametgah koşulunun da belgelendirilmesi gerektiğini kaydetti.


Yamaç, kira yardımından, yalnız konut kiralayanların değil yakınlarının yanında konaklayanların da faydalanabileceğini bildirdi.


Öte yandan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, bölgedeki hasar tespitlerine yönelik itirazları değerlendiriyor. Bu süreçte, ikinci deprem ve artçılarla birlikte hasar oranının büyüdüğünü ya da raporda belirtildiği kadar hasar bulunmadığını iddia edenlerin yapıları tekrar...