Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı gündem maddeleri belli oldu!

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı gündem maddeleri belli oldu!

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı gündem maddeleri belli oldu. Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı 25 - 26 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Antalya Kaş'taki kaçak otel Meclis gündeminde!

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu, Kaş’ın 3’üncü derece doğal sit alanı olan Hidayet Koyu’ndaki kaçak otel ve plaj tesislerine ilişkin yıkım kararı aldı. Alınan yıkım kararına karşı otelin hâlâ faaliyet gösterdiğini kaydeden CHP'li vekil Rafet Zeybek, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Kemalettin Cengiz Tekinsoy, Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürü oldu!

Kemalettin Cengiz Tekinsoy, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü görevine atandı. Atama kararı bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı..

Danıştay Alakır Dereköy HES projesini iptal etti!

Danıştay, Alakır havzasına yapılması planlanan 8 HES'ten biri olan, Dereköy projesini iptal etti. Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu söz konusu yer için yapılan başvuruyu 2 yıldır gündeme almayarak askıda bırakıyordu.

Antalya Bababurnu Deniz Feneri için karar günü!

Ulaştırma Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından 2009 yılında ihale ile kiralanan 1. Derecede Doğal SİT Alanı Falezlerde bulunan Bababurnu Deniz Feneri bir kez daha Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu’nun gündeminde.

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kaçakları görüşecek!

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu 28-29 ve 30 Aralık tarihlerinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde toplanarak kurula gelen talep ve şikayetleri değerlendirecek.

Antalya Dreams of Phaselis otelinin imar planı iptal edildi!

Fettah Tamince'nin sahip olduğu Rixos Oteller Grubu'nun Olimpos Milli Parkı içine yapmayı planladığı otele izin çıkmadı. Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, mevcut imar planlarının iptaline karar verdi.

Sit alanlarındaki taşınmazlardan hangileri trampa edilebilir?

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun 15 inci maddesi gereğince sit alanlarındaki taşınmaz, Hazine taşınmazları ile değiştirilebiliyor. Peki, sit alanlarındaki taşınmazlardan hangileri trampa edilebilir?

Sit alanındaki taşınmazların hazine taşınmazları ile değiştirilmesi için ne yapılır?

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu ve yönetmelikleri gereğince, sit alanındaki taşınmazların hazine taşınmazları ile değiştirilebiliyor. Peki, sit alanındaki taşınmazların hazine taşınmazları ile değiştirilmesi için ne yapılır?

Sit alanlarında takas nasıl yapılır?

2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun 15 inci maddesi gereğince sit alanlarında yer alan taşınmaz mallar takasa konu olabiliyor. Peki, sit alanlarında takas nasıl yapılır? İşte sit alanı takas işlemleri..

Bakanlık'tan Antalya için yeni sit kararı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nun tarihi ören yerleri çevresinde belirlenen bölgelerin 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı tescil edilmesi talebini onayladı. Buna göre başta Alanya olmak üzere, Manavgat, Serik.

Tarihi Erzurum Evleri’nin restorasyonu 1 yıl içinde tamamlanacak!

Kültür Yolu Projesi kapsamında kale çevresinde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nca tescil edilen binalardan restorasyonu süren 7 binanın ve ihalesi yapılan 8’inin bakım ve onarımı bir yıl içerisinde tamamlanacak

Rıza Sarraf, Beykoz Kanlıca'daki tarihi yalıyla ilgili konuştu!

Rıza Sarraf, Beykoz Kanlıca'da satın aldığı tarihi yalılarda, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.

Rıza Sarraf tarihi yalı soruşturmasında neler dedi?

İş adamı Rıza Sarraf, Beykoz Kanlıca'da satın aldığı tarihi yalılarda, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi.

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı gündem maddeleri belli oldu! Haberi

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı gündem maddeleri belli oldu!


Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı gündem maddeleri belli oldu. Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 42. Toplantısı 25 - 26 Ağustos 2014 tarihinde saat 09.00'da Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Binası adresinde yapılacak.


25.08.2014 Tarihinde Görüşülecek Konular:

1.Isparta İli, Merkez İlçesi Yakaören Köyü II. Derece Doğal Sit Alanındaki 2654, 2662, 2664, 3716 ve 3795 parsellerin kiralanması talebinin değerlendirilmesi.  

2.Isparta İli, Merkez İlçesi, Gölcük Tabiat Parkı I.-II Derece Doğal Sit Alanında Uzun Devreli Gelişme Plan talebinin değerlendirilmesi.

3.Antalya İli, Kaş İlçesi, Kaputaj Mevkii I. Derece Doğal Sit Alanında B Tipi Mesire Yeri  talebinin değerlendirilmesi.

4.Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Bölgesi I. Derece Doğal Sit Alanındaki 1716, 1729, 1763, 1764 no.lu parseller ile ilgili plan tadilatı talebinin değerlendirilmesi. 

5.Antalya İli, Muratpaşa İlçesi Lara...