Başakşehir kira fiyatları

Başakşehir kira fiyatları

Endeksa.com verilerine göre Başakşehir‘de ortalama konut satış fiyatı 417 bin 186 TL, geri dönüş süresi 24 yıl, ortalama metrekare kira bedeli ise 12.4 TL. İlçede 1+1 ile 4+1 konut tipleri aralığı ortalama değerlerle 228 bin 480 ile 767 bin 448 TL arasında değişiyor.

Başakşehir‘de konut fiyatları son 5 yılda yüzde 44 arttı!

Başakşehir‘de konut fiyatları son 5 yılda yüzde 44 artış gösterdi. Bölgede metrekare satış fiyatları 3 bin 175 TL, konut fiyatı 422 bin TL, kira bin 467 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak açıklandı. 

İstanbul’da ilçe ilçe kiralık daire fiyatları!

Son zamanlarda peş peşe yaşanan depremler kiralara da yansıdı. İstanbul'da olası depremin beklenmesi ise yeni konutlarda kira artışına neden oldu. İşte İstanbul'da kira fiyatları...

Lojman kira fiyatları 2020!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında lojman kira fiyatlarına 2020 yılında zam geldi. İşte lojman kira fiyatları 2020...

Türkiye'de ortalama kira fiyatları düştü!

Hürriyet Emlak, 2019 yılının 3. çeyreğine ait kira endeksini açıkladı. Endeks verilerine göre; Türkiye genelindeki ortalama kira fiyatlarının düştü...

Deprem sonrası ev fiyatları değişti!

İstanbul'da yaşanan depremin ardından yeni evlerin kira fiyatları yükseldi. Ev ilanlarında özellikle 'depreme dayanıklı ev’, ’yeni bina’, ’deprem yönetmeliğine uygun ev’ler öne çıktı.

Gaziantep’te kira fiyatları 8 yılda yüzde 100 arttı!

Türkiye’nin en pahalı şehirleri arasında yer alan Gaziantep’te kira fiyatları her geçen gün artıyor. Bölgede kira fiyatlarındaki artış nedeniyle 8 yılda yüzde 100 zam geldi.

Ağrı'da kira fiyatları cep yakıyor!

Üniversiteli öğrencilerinin sayısının her geçen gün yükselmesiyle Ağrı'daki konut fiyatları arttı. Kenette kira fiyatları cep yakıyor.

Şanlıurfa'da kira fiyatları arttı!

Şanlıurfa'da emlak sektörü son zamanların en durağan dönemini yaşıyor. Kentte konut satışlarında düşüş yaşanırken, kira fiyatları hızla artıyor. 

O bölgede konut alan yaşadı! Kira fiyatlarında artış!

Endeksa'nın araştırmasına göre, İstanbul'da kira fiyatları son bir yılda yüzde 2,89 geriledi. 100 metrekarelik bir daire için ortalama bin 600 lira kira bedeli ödeniyor. İşte ilçe ilçe konut kiraları...

Berlin’de gayrimenkul fiyatları arttı!

Almanya’nın başkenti Berlin'de nüfusun hızla artması bölgede boş konut sayısı gün azalttı. Konut ve arsa fiyatlarının hızla arttığı kentte kira fiyatları cep yakıyor.

Van’da kiralık konut fiyatları arttı!

Van'da gayrimenkul sektörü hızla gelişmeye devam ediyor. Buna göre, bölgede konut inşaatları hızlanırken, kira fiyatları da artmaya başladı.

Eskişehir’deki öğrenci konutlarının fiyatları yüzde 25 arttı!

Eskişehir’deki öğrenci konutlarının kira fiyatları arttı. Yurt ve tek odalı olarak tasarlanan evleri fiyatlarında yüzde 25 artış yaşandı.

Çorum’da kira fiyatları yüzde 10 arttı!

TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin araştırmasına göre Çorum'da kiralık ev fiyatları arttı. Bölgede üniversite öğrencileri için kira ücretleri yüzde 10 zamlandı.

İstanbul'un en değerli 10 ilçesindeki kira fiyatları!

İstanbul'da üniversitelilerin ev arayışı başladı. Peki, İstanbul'un öne çıkan bölgelerindeki kira fiyatları ne kadar? İşte en değerli 10 ilçe...

Başakşehir kira fiyatları

Başakşehir kira fiyatları Başakşehir kira fiyatları

Endeksa.com‘un verilerine göre Başakşehir‘de satılık konutların ortalama brüt alanı 129 metrekare, ortalama birim metrekare fiyatı 3 bin 234 TL, ortalama konut fiyatı 417 bin 186 TL, konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi ise 24 yıl.

İlçede 1+1’den 6+1’e kadar farklı seçeneklerde konut tipleri bulunuyor. Konut tipine göre dağılıma bakıldığında ortalama değerlerle Başakşehir‘de 1+1‘lerin fiyatı 228 bin 480 TL, brüt alan 70 metrekare, geri dönüş süresi 22 yıl; 2+1‘ler 301 bin 100 TL, brüt alan 100 metrekare, geri dönüş süresi 23 yıl; 3+1‘ler 469.075 TL, brüt alan 145 metrekare, geri dönüş süresi 25 yıl; 4+1‘ler 767.448 TL, brüt alan 198 metrekare, geri dönüş süresi 28 yıl.

Ortalama metrekare kira bedeli 12.4 TL

Başakşehir‘de kiralık konutlara bakıldığında ise Endeksa verilerine göre ortalama brüt alan...