Başbakan Davutoğlu izmir 13 yılda 13 bin 250 konut

Başbakan Davutoğlu izmir 13 yılda 13 bin 250 konut

İzmir'i 13 yıl boyunca hiç yalnız bırakmadıklarını söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu: " Kentte 7 bin 979 derslik, 87 sağlık tesisi, 13 bin 250 konut, 29 spor tesisi, 3 organize sanayi bölgesi, 46 arıtma tesisi, yaptıklarını söyledi.

Hattat'ın İBB'ye bağışladığı 18 arsa meclis gündeminde!

İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Hattat Holding'in İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağışladığı arsaları meclis gündemine taşıdı. Sorularını Başbakan Davutoğlu'na ileten Yarkadaş bağışlanan arsaların konumuna değindi..

Başbakan Davutoğlu'ndan AKM açıklaması!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kültürel Kalkınma Programı Toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı. AKM'yle ilgili bir soruya Davutoğlu, "AKM’yi değerlendirmek lazım. İdeolojik görüş ayrılıklarına bakarak değerlendirmemek lazım" dedi.

Başbakan Davutoğlu’ndan İstanbul silueti için garanti!

Başbakan Davutoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız olmak üzere bütün bakanlarımıza en açık ve net talimatımız, bundan sonra İstanbul’a hançer gibi saplanan hiçbir eser yapılmayacak” dedi.

Başbakan Davutoğlu Sur planını açıkladı!

Diyarbakır'da tarihi Hasanpaşa Hanı'nda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sur planını açıkladı.

Ahmet Davutoğlu, Manisa'da 26 tesisin açılışını gerçekleştirdi!

Manisa’da toplam 105 milyon 279 bin lira değerindeki 26 tesisin açılışını gerçekleştiren Başbakan Davutoğlu, “Gece gündüz demeden hizmetinizde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ahmet Davutoğlu, Manisa'da toplu açılış törenine katılacak!

Başbakan Davutoğlu bir dizi toplu açılışlar gerçekleştirmek üzere 25 Mart Cuma günü Manisa’ya geliyor. Başbakan, aynı günün akşamı da İzmir’e geçecek.

İzmir- Selanik arası feribot seferleri için görüşmeler sürüyor!

Başbakan Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Çipras'ın görüşmesinde gündeme gelen İzmir- Selanik arası feribot seferleri için Türk-Yunan heyetleri hiç vakit geçirmeden kolları sıvadı

Başbakan Davutoğlu: Silopi'yi yeniden inşa edeceğiz!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Silopi'yi yeniden inşa edeceğiz. Bu şehri yakanlara, yıkanlara karşı bu şehrin nasıl imar ve inşa edildiğini de cümle aleme göstereceğiz. " şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu: Yıkmak isteyenlere inat gündemimiz imar!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gündemi öldürme, yok etme, yıkma olanlara inat bizim gündemimiz yaşatmadır, imardır, inşadır, kalkınmadır, birliktir, beraberliktir, dirliktir, ebediyete kadar kardeşliktir" dedi.

Başbakan Davutoğlu: Türkiye'de 631 bin 449 konut yaptık!

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Türkiye'nin dünyanın 17'nci, Avrupa'nın 6'ncı en büyük ekonomisi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, Türkiye'deki yatırımlarını anlattı.

Yeşil Vadi Projesi, Başbakan Davutoğlu'na sunuldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yeşil Vadi Projesi"nin yıl ortasında tamamlanacağını ve bu yazdan itibaren iki ilde yaşayan vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Davutoğlu'ndan Japon Başbakanı'na mega proje çağrısı!

Türk-Japon İş Forumu'nda konuşan Başbakan Davutoğlu, "Japonlar'ı Türkiye'nin mega projelerinde görmek istiyoruz" dedi. Japon Başbakanı Abe ise yatırımcıların Türkiye'ye ilgisinin arttığını söyledi. İşte görüşmenin ayrıntıları...

Başbakan Davutoğlu: Mega projelerde Japonlarla çalışmaktan memnunuz!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen Türk-Japon İş Forumu'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye için stratejik önem taşıyan altyapı projelerinde Japon dostlarımızla birlikte çalışmaktan çok memnunuz. " dedi.

Başbakan Davutoğlu izmir 13 yılda 13 bin 250 konut Haberi

Başbakan Davutoğlu izmir 13 yılda 13 bin 250 konutEge'nin gelecek kalkınma ve hamle döneminde öncü rol oynamasını istediklerini, EGEGEP projesiyle bölgeye 2019 sonuna kadar 25 milyar liralık 4 bin 547 projenin kazandırılacağını, mümbit arazilerin bereketleneceğini, çiftçilerin yüzünün güleceğini, yılda 4 milyar liralık gelir artışının sağlanacağını anlatan Davutoğlu, Türkiye'nin şu anda dünyanın en büyük 6'ncı, Avrupa'nın da en büyük tarım ülkesi olduğunu kaydetti.


İzmir'i 13 yıl boyunca hiç yalnız bırakmadıklarını, zorluklara, engellemelere, yerel yönetimlerin birtakım başarısızlıklarına rağmen yörenin kalkınması için çalıştıklarının altını çizen Davutoğlu, kente 13 yılda 30,3 milyar lira yatırım ve destek sağladıklarını anlattı.


Kentin 2,8 milyar dolar olan ihracatını 9,6 milyar dolara çıkardıklarını, 7 bin 979 derslik, 87 sağlık tesisi, 13 bin 250 konut, 29 spor tesisi, 3 organize sanayi bölgesi, 46 arıtma tesisi, 75 taşkın koruma tesisi,...