brisa Aksaray fabrikası

brisa Aksaray fabrikası

Brisa; ikinci fabrikasını Aksaray’da açmaya hazırlanıyor. Genel Müdür Yiğit Gürçay, “Bu 300 milyon dolarlık bir yatırım. İlk etapta bu yıl için 140 milyon dolar haracayacağız. İstihdam sağlamaya başladık” dedi.

Aksaray'daki LC Waikiki fabrikası için arsa tahsisi yapıldı!

Aksaray’da 5 bin kişiye istihdam sağlanacak fabrika için LC Waikiki ile arsa tahsis sözleşmesi imzalandı.

Aksaray'da 1 yıllığına kiralık gayrimenkul!

Ereğli Şeker Fabrikası Müdürlüğü, Aksaray Merkez Yeşilova Mahallesi'nde yer alan gayrimenkulü 1 yıllığında kiraya verecek.

Brisa Aksaray Fabrkası 2018 yılında açılacak!

Brisa’nın 2018 başında açmayı planladığı Aksaray fabrikası, İzmit’teki kapasiteye ek olarak, binek ve hafif ticari araç lastikleri segmentinde yıllık 4.2 milyon adet üretim kapasitesi sağlayacak.

Aksaray'da kiralık ev fiyatları arttı!

Aksaray'da Brisa'nın fabrika açması kiralık evlere olan ilgiyi arttırdı. Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay, kiralık eve ilginin arttığını belirtti.

Brisa ikinci fabrikasını Aksaray'da açacak!

Brisa; ikinci fabrikasını Aksaray’da açmaya hazırlanıyor. Genel Müdür Yiğit Gürçay, “Bu 300 milyon dolarlık bir yatırım. İlk etapta bu yıl için 140 milyon dolar haracayacağız. İstihdam sağlamaya başladık” dedi.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası'nın temeli atıldı!

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda yeni yatırıma yönelik temel atma töreni düzenlendi. Bakan Fikri Işık, törende yaptığı konuşmada Aksaray’da Mercedes-Benz Türk’ün yeni yatırımının temelini atmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Elazığ Aksaray, kentsel dönüşüm açısından birinci sırada!

Elazığ’ın en eski mahallesi olan Aksaray Mahallesi Muhtarı Abdullah Bayrak, mahallelerinin en önemli sorunları olarak ifade ettiği Çimento Fabrikası, demir yolu, kentsel dönüşüm ve Suriyeli sığınmacılar konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Aksaray Metaş Pomza Ocağı, Kırma-Eleme Tesisi halk toplantısı 16 Nisan'da!

Aksaray İl Merkez, İlce Taşpınar'da Metaş Mad. End. Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan Pomza Ocağı, Kırma-Eleme Tesisi Kapasite Artışı, Blok Pomza (Bims) Fabrikası Ve Hazır Beton Tesisi projesi halk toplantısı 16 Nisan'da yapılacak.

Brisa Lastik Fabrikası'nın inşaatı başladı!

Sabancı Holding ve Japon Bridgestone Corporation ortaklığıyla Aksaray'da 955 bin metrekare alan üzerine kurulacak 4 bin kişinin istihdamının öngörüldüğü Brisa Lastik Fabrikası'nın inşaat çalışmaları başladı...

Aksaray'da Brisa Lastik Fabrikası'nın inşaatı başladı!

Sabancı Holding ve Japon Bridgestone Corporation ortaklığıyla 955 bin metrekare alan üzerine kurulacak Brisa Lastik Fabrikası'nın inşaatı başladı. Fabrikada yaklaşık 4 bin kişi istihdam edilecek.

Brisa Aksaray fabrikasının temeli yıl sonunda atılacak!

Sabancı Holding ve Bridgestone ortaklığındaki Brisa, Aksaray’da 300 milyon dolar yatırımla inşa edilecek yeni fabrikanın temelini yılın son çeyreğinde atacak. Fabrikanın 2018 yılında devreye alınması planlanıyor...

Brisa 300 milyon dolar yatırımla 700 kişiye istihdam sağlayacak!

Son 5 yılda yüzde 14 büyüyen lastik pazarındaki talebi dikkate alan Brisa, Aksaray’da yeni bir lastik fabrikası kurmak için hareket geçti. 300 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek fabrika 700 kişiye iş kapısı açacak....

Brisa Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde fabrika açacak!

Brisa' nın 25. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen toplantıda Brisa, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi' nde 300 milyon dolarlık başlangıç yatırımı ile ikinci fabrikası nı açacağını duyurdu...

brisa Aksaray fabrikası Haberi

brisa Aksaray fabrikası

Sabancı Holding'in iştiraklerinden Brisa, uluslararası ölçekte büyük yatırımlarına bir yenisini ekliyor. Bridgestone ve Lassa'yı bünyesinde barındıran Brisa; ikinci fabrikasını Aksaray'da kuruyor. İstanbul'da dün düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında konşuan Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, hem bu yeni yatırımın müjdesini verdi hem 2015 yılı sonuçlarını ve yeni dönem hedeflerini açıkladı. Gürçay, “İstikrarlı büyümemizi ülkemize yaptığımız yatırımlar ve uluslararası pazarlarda derinleşen gücümüzle sürdüreceğiz” dedi.

YATIRIMLA TAÇLANDIRDIK

Brisa'nın 2015'te satış gelirini yüzde 6,4 artışla 1 milyar 802 milyon liraya çıkardığının altını çizen Gürçay, şirketin aynı dönemde esas faaliyet kârınnı yüzde 10 artarak 291 milyona yükseldiğini belirtti. Gürçay, “Net dönem kârı yüzde 3 artışla 192 milyon lira olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl toplam 108 milyon dolar yatırım yapan Brisa, 2016 için hedef büyüttü. Bu yıl 120-140 milyon...