17 / 08 / 2022

bursa Çelebi Köy Konağı

bursa Çelebi Köy Konağı

Yenişehir’de çıkan bir yangında küle dönen Çelebi Köy Konağı, iki adet kahve, kooperatif binası, berber ve misafirhane, muhtarlık ve sağlık merkezi olarak modern kompleks şeklinde yeniden bölgeye kazandırılıyor.

Balıkesir Karyağmaz köyü yeni yerine taşınmaya hazırlanıyor! 

Balıkesir'in Dursunbey ilçesine bağlı köy, 2010'daki Bakanlar Kurulu'nun kararı ile Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunan Yalıntaş Mahallesi'nde inşa edilen konutlara yerleşmeye hazırlanıyor. 

Burcu Kara, Bursa'daki köy evini yeniledi!

Başarılı oyuncu Burcu Kara, Bursa İznik'teki köy evini baştan aşağı yeniledi...

Bursa'da 10 yıllığına kiralık sosyal tesis!

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Bursa-Osmangazi-Kükürtlü Mahallesi'nde yer alan sosyal tesisi 10 yıllığına kiraya verecek.

Bursa'daki 600 yıllık mahallelere Kıyı Kanunu gerekçesiyle imar izni yok!

Bursa Gemlik’te 1990 yılından beri Karacaali, Narlı ve Büyükkumla mahallelerine Kıyı Kanunu sebebiyle imar izni verilmiyor. Mahallede yaşayan vatandaşlar mağduriyetin giderilmesini istiyor.

Bursa Gemiç köyünde kurulan tesisin imar planı iptal edildi!

Bursa'nın Orhangazi ilçesi Gemiç köyünde tarım arazisi üzerine Cargill tarafından kurulan mısır işleme tesisinin küçük ölçekli imar planı 11 sene sonra iptal edildi

Bursa Demetevler mahallesinde yıkım tedirginliği!

Bursa'nın Yıldırım ilçesi Demetevler mahallesinde, yeni imar yapılanması gündeme geldi. Bölgede vatandaşların evlerinin yıkılacağı söyleniyor.

400 yıllık Bursa Mevlevihanesi küllerinden yeniden doğuyor!

Kaderine terk edilen 400 yıllık Bursa Mevlevihanesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yapım çalışmaları ile yeniden özgün kimliğine kavuşuyor.

Eren Bakıcı Bursa’da köy hayatını seçti!

Hepsi grubunun solistlerinden Eren Bakıcı, müziği bırakıp Bursa’da köy hayatını seçti.

Bursa'daki 614 yıllık hamam restorasyon bekliyor! 

Bursa'da 614 yıllık hamam harabeye döndü. Restorasyonu için Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne başvuran mahalleli, hamamın bir an önce restore edilmesini istiyor.

Bursa İnsanlık Köyü tamamlanmak üzere!

Bursa Valiliği öncülüğünde madde bağımlılarının uzmanların gözetiminde tutulması adına oluşturulan İnsanlık Köyü tamamlanmak üzere.

Bursa'da insanlık köyü inşa ediliyor!

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde Nalınlar Mahallesi'nde bungalovlardan oluşan 3 "insanlık köyü" inşa ediliyor. Yeni proje ile uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele edilecek.

Bursa Orhaneli'ye köy Konağı!

Yatırımlarına son sürat devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Orhaneli’nin Fadıl Mahallesi’ne köy konağı kazandırdı

Bursa Belören'deki köy konağı yeniden inşa edildi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Keleş'in Belenören Mahallesi'ndeki harabe halindeki yapı yeniden inşa edilerek köy konağına çevrildi.

bursa Çelebi Köy Konağı Haberi

bursa Çelebi Köy Konağı


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir temasları kapsamında Çelebi Köyü Konağı’nı da ziyaret etti. Kaba inşaatı biten ve ince işçilikleri başlayan komplekste Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le beraber incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Çelebi Köyü’nün ihtiyacı olan muhtarlık binası, köy kahvesi, düğün salonu ve çeşitli hizmet birimlerini bünyesinde tutan çok amaçlı salonun en kısa sürede hizmete alınacağını söyledi. 300 metrekare taban alana sahip 2 katlı konağın kaba inşaatının tamamlandığını ve ince işçiliklerinin başladığını belirten Başkan Altepe, “Yapılacak çevre düzenlemesiyle birlikte bölgeye hizmet etmiş olacak. İnşallah en kısa sürede açılışını gerçekleştireceğiz. Katkılarından dolayı Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve ekibini teşekkür ediyorum” dedi.


Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise ilçenin bir ihtiyacının daha karşılanması nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Bu tür...