DHMİ kira borcu

DHMİ kira borcu

DHMİ'nin bir şirketin kira borçlarını ertelemesi meclis gündemine taşındı. Koncuk, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Didem Kınalı kira borcu için cipini satıyor!

Bir süredir maddi konularda zorluk çeken Didem Kınalı kira ve fatura borcu nedeniyle cipini 485 bin TL'ye satışa çıkardı. 

Almanya'da esnafa kira yardımı nasıl yapıldı?

Almanya'da şu anda ev sahibine kirasını ödeyemeyen, vergi- sigorta, elektrik- su parası borcu olan esnaf yok. Aynı zamanda hiçbir esnaf iflasla karşı karşıya kalmadı. Devlet, esnafa kira desteğinden, vergi ve fatura yardımına kadar birçok ödeme yaptı.

DHMİ'nin bir şirketin kira borçlarını ertelemesi mecliste!

DHMİ'nin bir şirketin kira borçlarını ertelemesi meclis gündemine taşındı. Koncuk, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

DHMİ'nin iptal ettiği kira tutarı 105 milyon TL oldu!

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Kovid-19 salgını sebebiyle ertelenen, iptal edilen ve indirim yapılan tutarlarla ilgili açıklamalarda bulundu. DHMİ, 2021 ve 2022 yıllarına ilişkin kira bedellerine de yüzde 50 indirim yaptı. Buna göre iptal edilen kira tutarı da 105 milyon TL oldu...

Defne Samyeli yeni ev arıyor!

Kira borcu nedeniyle ev sahibi Yusuf Araz ile mahkemelik olan Defne Samyeli ev arayışına girdi.

Ev sahibiyle sorun yaşayan Defne Samyeli'den korunma talebi!

Bir süredir ev sahibi Yusuf Araz ile kira borcu nedeniyle sorunlar yaşayan Defne Samyeli, mahkemeye korunma talebinde bulundu. 

DHMİ tarafından işletilen havalimanlarından kira alınmayacak! 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, DHMİ tarafından işletilen havalimanlarından 2020 yılı için kira alınmayacağını dile getirdi. 

Salgın kiracıları vurdu! İngiltere'de 750 bin ailenin kira borcu var!

Merkezi Londra’da bulunan düşünce kuruluşu Resolution Foundation tarafından yapılan açıklamada, İngiltere’de Ocak 2021 tarihi itibarıyla 750 bin ailenin kira borcunun olduğu belirtildi.

TAV Havalimanları, kira ödemelerini 2024 yılına erteledi!

TAV Havalimanları, DHMİ tarafından Antalya, Ankara, Gazipaşa, İzmir ve Bodrum havalimanlarının işletme hakkı sürelerinin ikişer yıl uzatıldığını ve kira ödemelerinin 2024 yılına ertelendiğini açıkladı.

Veli Ağbaba: Esnafın birikmiş kira borcu devlet tarafından karşılansın!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, parti genel merkezi önünde yaptığı konuşmada esnafın kira borcunun devlet tarafından karşılanması gerektiğini dile getirdi.

Kira borcu olanlar dikkat!

Posta yazarı Tamer Heper 'Kardeşimin kira sözleşmesine ben de kefil olmuştum. Sözleşme bir yıllıktı ama kardeşim bir yıldan sonraki aylardan itibaren kiralayana borçlanmış. Şimdi beni de icraya verdiler. Peki kefillik bir yıllık değil miydi?' sorusunu yanıtladı.

Sanayicilerin kira borcu için özel bankalara çağrı!

Türkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Anıl Alirıbu dönemTürkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, koronavirüs sürecinde, finansman yükünü kamu bankalarının aldığını, ancak artık özel bankaların da devreye girmesi gerektiğinden bahsetti.

Panora GYO kiracılarından Mayıs ayında kira almayacak!

Panora GYO, Panora AVM'nin Mayıs ayında faaliyete geçmesi halinde; 31 Mart 2020 tarihi itibariyle tahakkuk etmiş kira ve tüketim giderlerine ilişkin borçlarının tamamını 30 Nisan 2020 tarihi itibariyle ödemiş ve herhangi bir borcu bulunmayan kiracılarından Mayıs ayında da kira tahsil edilmemesine ka

DHMİ kira borcu Haberi

DHMİ kira borcu

Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, DHMİ'nin bir şirketin kira borçlarını ertelemesine ilişkin soru önergesi verdi. Koncuk, sorusunun Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

Koncuk, ''Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim'' diye konuştu.

Koncuk, açıklamalarına şu şekilde devam etti: ''Devlet Hava Meydanları İşletmesi, “Antalya, Ankara, Gazipaşa-Alanya, İzmir ve Milas-Bodrum havalimanlarında” TAV'ın sözleşmesini 2 yıl uzattığını, kira borçlarını da 2 yıl ertelediğini TAV Havalimanları şirketinin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiriyle kamuoyu öğrenmiş oldu.''

Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk'un soruları:
1. Sayıştay raporlarına da yansıyan, DHMİ'nin, havalimanlarının kira borcunun yüklü faizlerini  sildiği, ana para ödemelerini ise iki yıl ötelediği ve bazı havalimanlarında hesaplanan garanti üstü alacaklarının da çeşitli nedenlerle kasasına...