diyarbakır emlak sektörü

diyarbakır emlak sektörü

Diyarbakır'da terör olayları nedeniyle durma noktasına gelen emlak ve inşaat sektörü, yeniden canlanıyor. Gayrimenkul Uzmanı Çağla Kızılay, yatırım yapmak isteyenlere 'Diyarbakır'ı mahrum etmesinler' dedi.

Diyarbakır'da emlak ve inşaat sektörü canlanıyor!

Diyarbakır'da terör olayları nedeniyle durma noktasına gelen emlak ve inşaat sektörü, yeniden canlanıyor. Gayrimenkul Uzmanı Çağla Kızılay, ''Kredilerin inmesi vatandaşa güven verdi. Piyasalar eski haline dönüyor'' dedi.

İnşaat ustalarına zorunlu diploma!

Türkiye'nin 81 ilindeki 384 bin inşaat ustasına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı eğitimlerden geçtikten sonra "Mesleki Yeterlilik Belgesi" verileceği bildirildi.

Diyarbakır'da inşaat sektörü canlanıyor!

Diyarbakır'da terör olayları nedeniyle durma noktasına gelen emlak ve inşaat sektörü, yeniden canlanıyor. Kentte inşaatlar kaldığı yerden devam ederken, ev ve arsa ticareti de hareketlendi.

Diyarbakır'da emlak fiyatları attı!

Terör olayları nedeniyle merkez ilçesi Sur'da sokağa çıkma yasağı bulunan Diyarbakır'ın diğer bölümlerinde emlak fiyatları arttı. Güvenli bölgelerde kiraların 700 TL'ye çıktığı öğrenildi.

Diyarbakır'da emlak sektörü canlandı!

Çağla Emlak ve Yatırım Danışmanlık İşletmecisi Çağla Kızılay, emlak sektörünün canlanmaya başlandığını belirterek, "Diyarbakır'daki konut satışlarında Ekim ayında yüzde 20 oranında artış olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da gayrimenkul sektörü yükselişte!

Diyarbakır’da 4 yıl önce eşinin tavsiyesiyle gayrimenkul alım satım işine başlayan 34 yaşındaki Çağla Kızılay, çözüm süreci sonrası bölgeye yatırımların artmasıyla gayrimenkul alım satım işini ilerletti.

Konut kredisi faizlerindeki indirim emlak sektörünü uçurdu!

Koronavirüs salgını sürecinde ‘duraklama’ dönemini yaşayan emlak sektörü, kamu bankalarının Haziran ayı başında kredi faizlerinde tarihi bir indirime gitmesiyle tekrar canlandı...

New York'ta emlak sektörü yeniden faaliyete geçiyor!

New York'ta restoranlar açık havada hizmet verebilecek, mağazalar, kuaförler, emlak sektörü ve ibadet yerleri de açılacak.

Emlak sektörü çalışanları hedeflerini nasıl belirlemeli?

Gayrimenkul danışmanı Onur İrtem, emlak sektörü çalışanları için tavsiyelerde bulundu. Sektör çalışanlarına, ilk önce kendilerine bir sistem ve model bulmaya çalışmalarını ve kendilerini motive edecek olan sebepleri keşfetmelerini söyledi...

Koronavirüs sonrası emlak sektörü hareketlenecek!

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, şehir dışı seyahat kısıtlamasının kaldırılmasından sonra emlak piyasasının hareketleneceğini belirtti...

Koronavirüs emlak tercihlerini nasıl etkiledi?

Koronavirüs salgını birçok sektörü etkiledi. İnşaat ve emlak sektörü de virüsten etkileniyor. Peki koronavirüs konut tercihlerini nasıl etkiledi? LEVELUP ajansının başkanı Onur Yılmaz, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu...

Lübnan'da ekonomik kriz emlak sektörünü de olumsuz etkiledi!

Lübnan bankaları, sermayenin yurt dışına çıkışının önüne geçmek amacıyla vatandaşın mevduatına el koydu. Ülkede doları baz alan emlak sektörü mevcut ekonomik krizden etkilenen sektörlerden oldu.

Koronavirüs salgınının emlak sektörü üzerindeki etkisi!

Koronavirüs salgını, Türkiye'yi etkisi altına aldıkça farklı iş kolları da salgının ekonomik yansımalarından etkilendi. Salgının en çok etkilediği sektörlerden birisi de emlak piyasası oldu…

Zeynep Tandoğan: Emlak sektörü Türk yatırımcılar için yıldız olacak!

Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari İşlerden Sorumlu Eş Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, konut satışlarında yaşanan dikkat çekici artışın, emlak sektörünün yabancı ve Türk yatırımcılar için yeniden parlayan yıldız olacağını söyledi.

Emlak sektörü hareketlenecek!

Konut kredi faiz oranlarının yüzde 0.79’a inmesi sektörü heyecandırdı. İzmirli inşaat patronları sektörün canlanmasını umut ettiklerini söyledi...

Emlak sektöründen tapu harcı ve KDV indirimi talebi!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, ''Emlak sektörü olarak Hükümetten tapu harcı ve KDV indiriminin 2020 yılında devam etmesini ve ayrıca Kamu bankalarının 0.79 konut kredisinin peni ve eski konutların alım-satımlarında geçerli olmasını talep ediyor ve istiyoruz” dedi.

Emlak sektörü 2020’den umutlu!

First Class Trust Union Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay, emlak ve gayrimenkul sektörü olarak 2020'den umutlu olduklarını söyledi...

Faiz indirimleri emlak piyasasını canlandırdı!

Konut kredileri ile canlanan gayrimenkul piyasasına dair İzmir’deki emlak sektörü temsilcileri, bankaların kredi konusunda daha esnek olmasının sektörü daha da canlandıracağını ifade ettiler....

Nazilli'de emlak sektörü yüzde 70 daraldı!

Barış Emlak Sahibi Güler Kurudere Akbaş, konut sektörünün son durumu değerlendirdi. Kurudere, üniversite öğrencilerinin beklenen sayıda Nazilli’ye gelmediklerini ve emlak sektöründeki sıkıntılardan bahsetti.

diyarbakır emlak sektörü

diyarbakır emlak sektörü diyarbakır emlak sektörü

Diyarbakır'da inşaatlar kaldığı yerden devam ederken, ev ve arsa ticareti de hareketlendi. Gayrimenkul Uzmanı Çağla Kızılay "Çok büyük anlamda yatırımlar olmadı şuana kadar. 200 ile 300 bin TL değerindeki daire fiyatları çok rahatlıkla satılıyor. Kredilerin inmesi vatandaşa güven verdi. Piyasalar eski haline dönüyor. 

Yatırım yapmak isteyenlere 'Diyarbakır'ı mahrum etmesinler' diyorum. Şuan her şey iyi gidiyor" dedi. A...