27 / 03 / 2023

Düzce Depremi

Düzce Depremi

Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, Düzce'de yaşanan depremle ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Görür, "Bu deprem muhtemelen zon içerisinde, 12 Kasım 1999'da kırılmamış olan küçük bir fay parçası tarafından üretildi" dedi.

Ahmet Ercan'dan Düzce depremi açıklaması!

Düzce'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapan Deprem Uzmanı Ahmet Ercan "Orada bir enerji açığı vardı. Oradaki enerji boşaldı. 1999 depreminde enerji açığı vardı boşaldı" şeklinde konuştu.

Faruk Özlü: Yapmamız gereken depreme dayanıklı konutlar inşa etmektir!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptığı açıklamada, "Yapmamız gereken depreme dayanıklı konutlar inşa etmektir" dedi.

Düzce depremden ders aldı, iki katlıdan fazla bina yok!

17 yıl önce 17 Ağustos ve 12 Kasım depremleriyle sarsılan, binalarının yüzde 60’ı kullanılamaz hale gelen ve altyapısı çöken, yaralarını teşviklerle saran Düzce, ilçesi olduğu ve daha sonra ayrıldığı Bolu’nun nüfusunu geride bıraktı.

Düzce modern kent görüntüsüne kavuştu!

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Düzce’de hiç kimsenin depremi unutmadığına değindi, Keleş yaptığı açıklamada ‘Depremi unutmadan depremin izleri siliniyor. Düzce artık daha modern şehir görünümündedir’ dedi.

DEPDER Başkanı: Afetlere önceden önlem alınmalı

Düzce Depremzedeler Derneği (DEPDER) Başkanı Ayşegül Şenol Can, Düzce depreminin 15. yılıyla ilgili açıklamasında, "afetlere karşı önceden önlem alma" kültürünün önemine ve yaygılaştırılmasına dikkat çekti.

Düzce depreminden beri prefabrik evde yaşıyorlar!

Merkez üssü Düzce Kaynaşlı'da 12 Kasım 1999'da 7.2 büyüklüğündeki depremde 845 kişi ölmüş. 5 bin kişi yaralanmıştı. Kaynaşlı'da 60 aile Düzce depreminden bu yana hala prefabrik evde yaşıyor...

Nazmi Şahin: Deprem değil tedbirsizlik öldürüyor!

Yapı Denetim Kuruluşlar Birliği Ankara Şube Başkanı Nazmi Şahin, Marmara ve Düzce depremlerini unutulmaması ve depremin değil, tedbirsizliğin öldürdüğünü söyledi

Düzce'de depremlerden sonra kurulan prefabrik evler yıkılıyor!

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinden sonra Düzce'de depremzedeler için oluşturulan prefabrik konutların yıkımına başlandığı bildirildi

Düzce Depremi Haberi

Düzce Depremi

Düzce'de dün meydana gelen 5.2 şiddetindeki deprem, Düzce başta olmak üzere İstanbul, Sakarya ve daha birçok şehirden hissedildi. 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, Düzce'de yaşanan depremle ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Depremin meydana geldiği bölgenin haritasını yayınlayan Görür, şunları kaydetti:

- Düzce-Çilimli civarında KAF'ın kuzey kolu üzerinde 5,3 büyüklüğünde deprem oldu. Bu deprem muhtemelen zon içerisinde, 12 Kasım 1999'da kırılmamış olan küçük bir fay parçası tarafından üretildi. Endişe edilecek bir durum yok zira buradaki enerji 12 Kasım depreminde boşalmıştı.

- Bazı arkadaşlarım soruyorlar, Düzce'de deprem olmuştu, niçin şimdi deprem oluyor diye. Arkadaşlar, bir fay kırılıp deprem üretirse biriktirdiği stresin tümünü boşaltmayıp kendi uzantısı veya yakın çevresine transfer edebilir veya fayda kırılmamış yerler...