elazığ yurtbaşında lise varmı

elazığ yurtbaşında lise varmı

Elazığ’ın 8 bin nüfuslu Yurtbaşı Beldesi’nde lise olmadığı için öğrenciler lise öğrenimi için şehir merkezine gitmek zorunda kalıyor. Avrasya Kalkınma Belediyeler Birliği üyesi Mehmet Çetin beldeye lise kazandırmak için kolları sıvadı...

Elazığ deprem konutlarında son durum ne?

Elazığ'da inşa edilen deprem konutlarını incelemek için kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat çalışmaları hakkında gelinen son aşama hakkında bilgi paylaştı.

Elazığ'ın 12 noktasında 20 bin 750 konut inşa edildi!

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu yaptığı açıklamada, depremden sonra Elazığ'ın 12 noktasında 20 bin 750 konut inşa edildiğini söyledi.

Elazığ TOKİ Projesi’nin arkasında İzocam ürünleri var!

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Elazığ’da depremzedeler için hayata geçirdiği konut ve işyeri projesinin yalıtımında insan sağlığını ön planda tutan ve kanserojen olmadığı EUCEB ile kanıtlanmış İzocam Taşyünü ve İzocam Camyünü kullanıldı.

Elazığ'da inşa edilen deprem konutlarında çatlaklar görüldü iddiası!

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem ardından merkeze bağlı Bızmişen bölgesinde TOKİ tarafından yapılan 781 adet deprem konutu teslim edildi. Yapımı tamamlanan bazı konutların bodrum katlarındaki perde duvarlarında çatlaklar görüldüğü ileri sürüldü. 

Hasan Sözbilir: Elazığ depremi 100 yılda kırılmamış fay parçasında oldu!

Elazığ'da yaşanan deprem çevre illerde de hissedildi ve bölge halkında korku yarattı. 5.3'lük deprem hareketini değerlendiren DEÜ DAUM Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sözbilir, Elazığ depreminin 100 yılda kırılmamış fay parçasında olduğunu söyledi. 

Elazığ'da hasar tespit çalışmalarında sona gelindi!

Elazığ'da merkezi Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğüne sahip deprem sonrasında gerçekleştirilen hasar tespit çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Doğu Anadolu fay hattında en sigortasız il Elazığ!

Elazığ'da meydana gelen depremde çok sayıda ev yıkıldı. 6.8 büyüklükte depremle sarsılan Elazığ, Doğu Anadolu fay hattındaki 7 il arasında en düşük konut sigortası oranına sahip...

Elazığ Atatürk Stadyumu’nda yıkım başladı!

Yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilen Elazığ Atatürk Stadyumu’nda yıkım çalışmalarına başlandı. Elazığspor’un ikinci yarıdaki maçlarını Elazığ dışındaki şehirlerde oynayacağı açıklandı. 

TOKİ Elazığ Zafran kura sonuçları 4 Aralık 2017!

TOKİ Elazığ Zafran kura sonuçları 4 Aralık 2017 henüz belli olmadı. TOKİ Elazığ Zafran kura sonuçları 4 Aralık 2017 açıklandığında Emlakkulisi.com'da yer alacak.

TOKİ Elazığ Konutları'nın ihalesi yapıldı!

TOKİ tarafından Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında, Elazığ Cumhuriyet Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan projenin ihalesi yapıldı.

TOKİ'den Elazığ'a 277 yeni konut!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ İli Cumhuriyet Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 277 adet yeni konut hayata geçirecek.

Elazığ Yusuf Ziya Paşa Camisi restore edilecek!

Elazığ'ın Keban ilçesinde 1794 yılında ibadete açılan ve bugüne kadar kesintisiz hizmet veren tarihi Yusuf Ziya Paşa Camisi, Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğünce restore edilecek.

TOKİ Elazığ Merkez Zafran AGG sözleşmeleri imzalandı!

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Elazığ Merkez Zafran Mah.385 Konut Projesi kapsamında sözleşmeler imzalandı..

elazığ yurtbaşında lise varmı Haberi

elazığ yurtbaşında lise varmı

Elazığ’ın 8 bin nüfuslu Yurtbaşı Beldesi’nde lise olmadığı için öğrenciler lise öğrenimi için şehir merkezine gitmek zorunda kalıyor. Binlerce kişinin yaşadığı belde de lise olmaması, Yurtbaşı’nda yıllarca öğretmenlik yapan Mehmet Çetin’i harekete geçirdi. Bir sivil toplum örgütü olan Avrasya Kalkınma Belediyeler Birliği bünyesinde hizmet etmeye başladığını kaydeden Çetin, lise ve benzeri ihtiyaçları karşılamak için ömrünü adadığını söyledi. 


Bünyesinde büyükşehir ve il belediyeleri de barındıran Avrasya Kalkınma Belediyeler Birliği, Yurtbaşı Beldesi’ne lise kazandırmak için kolları sıvadı. Kendisi de belde sakini olan Mehmet Çetin, öğrencilerin çektiği dramı anlattı. Yurtbaşı’nda 20 yıl öğretmenlik yaptığını ve şuan emekli olduğunu aktaran Çetin, beldede lise olmamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yüzlerce öğrencinin her gün Elazığ merkeze gittiğini belirten Çetin, lise kazandırma çalışmalarının belde halkını sevindireceğini ifade...