enerjisa halka açılıyor

enerjisa halka açılıyor

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Göçmen, Enerjisa’nın 2018 başında halka açılacağını belirtti. Göçmen, azınlık hissesi satıp halka arzı desteklemek istediklerini söyledi.

Florya Atatürk Ormanı'ndaki villa tipi lojmanlar halka açılıyor!

Florya Atatürk Ormanı'ndaki villa tipi lojmanlar, halka açılıyor. Ekrem İmamoğlu'nun 'Sırf bu lojmanın senelik masrafıyla 2 tane yurt yaparız' dediği başkanlık konutu ve villalar, İBB İstanbul Planlama Ajansı Florya Kampüsü olarak kullanılacak.

Büyükyalı'da restore edilen tarihi yapılar halka açılıyor!

İstanbul'da 6 milyar liralık yatırım ile hayata geçirilen Büyükyalı projesinde, restore edilen tarihi yapılar yaşam alanlarına döndürüldü. Bu kapsamda, Osmanlı’nın ilk sanayi tesislerinden 'Fabrika-ı Hümayun'un 100 yıl aradan sonra sivil ziyarete açılması planlanıyor. 

Hasanpaşa gazhanesi kültür merkezi oluyor!

Tarihi Hasanpaşa gazhanesi, İBB tarafından kültür merkezi olarak halka açılıyor. Güryapı tarafından başlanan çalışmanın 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.

Mistral GYO 12-13 Ocak'ta halka açılıyor!

İzmir’in önde gelen işadamlarının ortaklığıyla kurulan Mistral GYO, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) liderliği ve Yatırım Finansman Menkul Değerler (YFAŞ) eş liderliğiyle, 12-13 Ocak 2017 tarihleri arasında halka açılıyor.

Mardin Kalesi turizme açılıyor!

1980 yılından beri askeriye alanı olarak kullanılan 3 bin yıllık Mardin Kalesi, nihayet halka açılıyor. Soğuk savaş döneminde uzun yıllar NATO birliklerinin konuşlandığı ve sonra da Hava Radar Mevzi Komutanlığı hizmetine verilen 3 bin yıllık Mardin Kalesi, halka açılıyor.

SOCAR halka açılıyor!

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR), hisse senetlerinin halka arzını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Şirketin hisselerinin 20 Eylül'den itibaren halka arz edileceği bildirildi.

Via GYO halka açılıyor!

Via GYO AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, "2015 yılı sonu itibariyle 3,3 milyar lira aktif büyüklüğe, 3,2 milyar lira portföy büyüklüğüne ve 290 bin metrekarenin üzerinde brüt kiralanabilir alan büyüklüğüne ulaşmış bulunuyoruz" dedi.

Enerjisa 2018'de halka açılmayı hedefliyor!

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Göçmen, Enerjisa’nın 2018 başında halka açılacağını belirtti. Göçmen, azınlık hissesi satıp halka arzı desteklemek istediklerini söyledi.

Çuhadaroğlu Alüminyum Avrupa ve ABD pazarlarına açılıyor!

Bölgedeki siyasi risklere rağmen halka arz kararı alan Çuhadaroğlu Alüminyum, Avrupa ve ABD pazarlarına açılıyor. 62 yıllık firma, ABD'ye nitelikli ürün ihracatı yapmak için iki şirketle ortaklık görüşmesi yapıyor

Antalya Atatürk Stadı yıkılıyor!

Antalyaspor'a 45 yıl ev sahipliği yaptıktan sonra 'maç oynanamaz' raporu verilen Atatürk Stadı'nın yıkımına başlandı. Stat alanı halka açılıyor.

Mimarlar Odası 13 Şubat'ta halka açılıyor!

Mimarlık ve kent sorunlarında, ,ilk akla gelen örgütlerden olan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 13 Şubatta gerçekleştireceği 44.Olağan Genel Kurulu’nu halka açıyor.

İGDAŞ halka açılıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, NTV'de Yağız Şenkal’ın sorularını cevaplandırdı. İGDAŞ’ın blok satış yerine halka arz edileceğini açıklayan Başkan Topbaş, “Mümkünse önce İstanbullu abonelere satış yapılacak” dedi.

Üsküdar'da lüks siteler halka açılıyor!

Üsküdar Belediyesi kamu alanlarını 'ecrimisil' ödemeden kullanan lüks sitelere baskın yaptı. Kamuya ait arsalar park yapılarak halka açılıyor.

enerjisa halka açılıyor Haberi

enerjisa halka açılıyor

Sabancı Holding'in enerji şirketi Enerjisa, 2018 başında halka açılacak. Holdingin Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, halka arz oranının belirlenmediğini ancak yeterli derinliği sağlayacak oranda olacağını söyledi. Halka arzın Türkiye tarihinin en büyüklerinden biri olacağını vurgulayan Göçmen, "Bütün değer zincirimizi şeffaflaştırıyoruz. Her şirketimiz yatırımcıya hesap verecek" dedi.


SEKTÖR 60 MİLYAR $ BORÇLU

Sektördeki borçluluk miktarının yüksekliğine dikkat çeken Göçmen, "10 yılda sektöre 75 milyar dolara yakın para yatırılmış. Bugün itibarıyla sektörün borcu 60 milyar dolar. Bunun da 52 milyar doları yerli bankalara" dedi. Göçmen, Enerjisa'nın toplam borcunun 12 milyar lira olduğunu ve borcun yaklaşık yarısının euro cinsinden oluştuğunu söyleyerek, "Euro cinsi borcumuzun da yüzde 70'ini hedge ediyoruz. Gelirlerimizin içinde de dolar cinsi olanlar var" diye konuştu.


HİSSE SATIŞI OLABİLİR

Borç seviyesini düşürmek ve Enerjisa'da...