Engin Özkoç Kanal İstanbul açıklaması

Engin Özkoç Kanal İstanbul açıklaması

CHP Başkanvekili Engin Özkoç, bugün yapılan Kanal İstanbul ihalesi hakkında açıklamalarda bulundu. Özkoç, " Önceliğimiz gerçekten Kanal İstanbul mudur?" dedi...

Engin Özkoç'tan Kanal İstanbul ihalesi açıklaması! 

CHP Başkanvekili Engin Özkoç, bugün yapılan Kanal İstanbul ihalesi hakkında açıklamalarda bulundu. Özkoç, " Önceliğimiz gerçekten Kanal İstanbul mudur?" dedi...

Esnaf ve sanatkarların kira borcu yedek ödenekten karşılanabilir!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ekonomiye ilişkin hazırlanan torba teklife yeni maddeler eklenebileceğini ve esnaf ve sanatkarların kiralarının karşılanması yönünde görüşmeler yapılacağını belirtti...

Engin Özkoç: Sakarya'daki depreme dayanıksız okulların yıkım kararı doğru!

Sakarya’daki depreme dayanıksız okullara yıkım kararı verildi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Deprem vergisi gelirlerine ilişkin 8 soru mecliste!

Depreme karşı alınan önlemlere ve deprem vergisi gelirlerinin kullanım alanları TBMM gündemine taşındı. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Sakarya'daki depreme dayanıksız okullara ilişkin 7 sorun mecliste!

Sakarya'daki depreme dayanıksız olup yıkılması gereken bazı okullar mecliste konu oldu. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Sakarya'da stat arazisi otopark mı olacak?

Adapazarı'nda kent içi otopark sorunu için CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, üç tarihi okulu yıkmak isteyen belediye ve kent yöneticilerine eski stadyum arazisini yer olarak gösterdi.

TOKİ Emekli Projesi'ne Sakarya'da dahil edilmeli!

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TOKİ'nin emekli projesine Sakarya'nın da dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Özkoç, 150 bin emekli bulunduğunu ve bunların büyük bölümünü de dar gelirlilerin oluşturduğunu söyledi.

Güvenli konut sorunu hala çözülemedi!

CHP Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya'da ortalama deprem aralığının 25-30 yıl olduğunu belirterek, "Depremden tek korunma yolu güvenli konut.16 yılın sonunda güvenli konut sorunu hala çözülemedi” dedi.

Sakarya'da güvenli konut sorunu çözülmeli!

CHP Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya'da ortalama deprem aralığının 25-30 yıl olduğunu belirterek, "Depremden tek korunma yolu güvenli konut. 16 yılın sonunda güvenli konut sorunu hala çözülemedi, çözülmeli" dedi.

Engin Özkoç: Sakarya'yı turizm kenti yapacağız!

CHP Milletvekili Engin Özkoç, ilimizde turizm potansiyelinin değerlendirilemediğini belirterek, “Biz Sakarya’yı bir turizm kenti yapacağız. Özel bir eylem planı uygulayacağız” dedi.

Engin Özkoç kimdir?

Adapazarı Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Engin Özkoç, CHP Adapazarı Milletvekili Adayı oldu. Peki, Engin Özkoç kimdir? Engin Özkoç, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? İşte Engin Özkoç..

Kanal İstanbul ve 3.Havaalanı'na ucuz kredi gelebilir!

Türkiye'nin, Merkez Bankası'nın Avrupa Merkez Bankaları Birliği kriterlerini tartıştığı ve bu kapsamda üyelik için girişim başlatacağı belirlendi. Kanal İstanbul ve 3.Havaalanı'na ucuz kredi gelebilir...

Kanal İstanbul'la Türkiye'nin kasasına yılda 8 milyar dolar girecek!

Türkiye, Montrö Anlaşması'ndaki kısıtlamalar nedeniyle 28 yılda İstanbul Boğazı'ndan geçen gemilerden elde edeceği 10 milyar dolar gelirden mahrum kaldı. Kanal İstanbul tamamlandığında, Montrö by-pas olacağı için kasamıza yılda 8 milyar dolar girecek

Engin Özkoç Kanal İstanbul açıklaması

Engin Özkoç Kanal İstanbul açıklaması Engin Özkoç Kanal İstanbul açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. 

Koronavirüs ve mülteciler konularına ilişkin konuşan Özkoç, bugün gerçekleştirilen Kanal İstanbul'un ilk ihalesiyle ilgili olarak, Dünya Sağlık Örgütünün, koronavirüs salgınına ilişkin çağrılar yaptığı bir dönemde Kanal İstanbul ile meşgul olunduğunu ifade etti. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Engin Özkoç,  "Türkiye can derdinde ancak saray iktidarı halen rant derdinde. Krizden istifade ederek bu ortamda kazma vurmaya hazırlanıyorlar. Kanal İstanbul için ilk ihaleye bugünlerde çıkıldı. Kanal İstanbul projesi kapsamında taşınacak ve başka yerde yeniden inşa edilecek Odabaşı ve Dursunköy köprüleri için ihaleler yapılıyor. Trajikomik bir durum değil mi? Önceliğimiz gerçekten Kanal İstanbul mudur?" şeklinde konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gazetecilerin sorularını da cevapladı. 

Koronavirüs salgınında test sayılarıyla ilgili konuşan Erkoç, şöyle devam etti: 

"Böyle çıplak bir gerçek varken Türkiye'nin birinci gündemi bu...