franchise veren kurumlar

franchise veren kurumlar

Koronavirüs salgını nedeniyle hepimiz evlerimize çekilirken, pek çok işletme bu süreçten ağır darbe aldı. Bunların başında da yeme-içme sektörü geliyor. Peki franchising sektörü koronavirüsten nasıl etkilendi?

Tavuk restoranları yıl sonuna kadar 155 franchise şube açacak! 

Yüksek kar marjı veren tavuk restoranları, 2020'de de yeni girişimcileri sektöre kazandıracak. 6 tavuk restoranı yıl sonuna kadar155 franchise şube açacak... 

10 marka 150 franchise şube daha açacak!

2018'de Türkiye'de yıllık kişi başı kahve tüketimi ilk defa 1 kilonun üzerine çıktı. Franchise veren markalar sektörü hızla büyütüyor. Biz de franchise vererek büyüyen 10 markanın yatırım koşullarını araştırdık. Buna göre bu 10 marka 150 franchise şube daha açacak....

Bedelsiz franchise fırsatları!

Franchise veren markaların girişimcilerden bir defaya mahsus talep ettiği isim hakkı bedeli bazen yatırımcıyı oldukça zorlayan bir gider kalemi olabiliyor.

Kiraların düşmesi cadde yatırımlarını hareketlendirdi!

Yüksek kiralar ve kentsel dönüşüm nedeniyle bir dönem tercih edilmeyen cadde mağazacılığı yeniden rövançta. Franchise veren markaların sayısının artması ve kiraların düşmesiyle cadde yatırımları hızlandı.

Fıstıkzade Maslak hizmete açıldı

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava markası olma özelliğini taşıyan Fıstıkzade Baklava, 42 Maslak AVM’de İstanbulluların hizmetine açıldı.

Fıstıkzade Baklava, 18. şubesini Van’da açtı!

Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava markası olma özelliğini taşıyan Fıstıkzade Baklava, 18. şubesini Van’da açtı.

Franchise almanın faydaları neler?

Emlak İstasyonu Ceo'su Birol Polat, sadece bir tek emlak konusunda değil bir çok işte franchise verme olayı var. Nitekim bu konuda bir dernek var. Ülkemizde yaklaşık olarak 350 civarında bayilik, Franchise veren firmalar var.

Emlak İstasyonu, Özgün Ofis Gayrimenkul’ü bünyesine kattı!

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde franchise veren Emlak İstasyonu son olarak Beylikdüzü bölgesinde Özgün Ofis Gayrimenkul’ü bünyesine kattı.

Tapu sigortası nedir?

Ödemelerde bir sorunla karşılaşılması durumunda, kredi veren kurumlar gayrimenkul üzerine konan ipoteğin biran önce nakde çevrilmesini sağlamak zorunda kalıyor. Peki, tapu sigortası nedir?

Atık su arıtma hizmeti veren belediye oranı yüzde 77'ye ulaştı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çalışmalarıyla Türkiye'de çevrenin korunması ve sağlıklı kentleşme konusunda önemli adımlar atıldı. Bu kapsamda atık su arıtma hizmeti veren belediye oranı yüzde 77'ye ulaştı

Alanya'da imaj ve kurumlar arası işbirliği konuşuldu!

Alanya'da imaj ve kurumlar arası işbirliği konuşuldu. Esnaf odaları başkanları ve turizmciler Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nde bir araya gelerek, Alanya imajını ve kurumlar arası işbirliği konularını masaya yatırdı.

İnşaat kredisi veren bankalar 2014!

Kendi başına inşaat yapan ve yaptıran kişilerin inşaatlarının finansmanına yönelik olarak, belirli vade ve koşullarda geri ödenmek üzere inşaat kredisi verilebiliyor. İşte inşaat kredisi veren bankalar 2014...

Emlak franchise veren firmalar!

Emlak sektöründe yaşanan yükselişle birlikte kurumsal bir şirketin çatısı altında franchise şube açarak düşük maliyet ve yüksek kâr marjı ile çalışılabilmesi, gayrimenkul danışmanlığını en çok cazip kılan nokta olarak dikkat çekiyor.

franchise veren kurumlar

franchise veren kurumlar franchise veren kurumlar

Franchise veren birçok şirket bu yıl önemli sayıda şube açmayı hedefliyordu. Ancak koronavirüs salgını işleri bozdu. Şirketler hedeflerini neredeyse yarıya indirirken, isim hakkında indirim, faizsiz kredi, ödemede vade uzatımı gibi destekler sunmaya başladı.

Ekonomist'ten Burcu Tuvay'ın haberine göre; koronavirüs salgını nedeniyle hepimiz evlerimize çekilirken, pek çok işletme bu süreçten ağır darbe aldı. Bunların başında da yeme-içme sektörü geliyor. Restoranlar şubelerini müşterilerine kapatırken, pek çok işletme eve servis modeliyle ayakta kalmaya çalıştı. Virüsün bulaşma ihtimali korkusu nedeniyle birçok kişi evlerinde yemek yemeyi tercih etti. Bu da işletmelerin cirolarini önemli ölçüde negatif etkiledi.

Franchise vererek büyüyen şirketler, ekonominin çarklarının dönmesi için bir dizi önlemler aldı. Bu anlamda yatırımlarının devam etmesi adına yatırımcıya destek olmak ve yeni istihdam oluşturabilmek adına firmalar isim hakkında indirim,...