Güney Kamu Hastaneleri Birliği

Güney Kamu Hastaneleri Birliği

Güzelbahçe Belediyesi, Güney Kamu Hastaneleri Birliği'nin hastane arsası talebine önce "yer yok" dedi. Sonra bölgedeki 15 dönüm boş arazi için "hemen sağlık kampüsü yapılması" şartını koştu

İş Bankası Grubu'ndan kamu hastanelerine 10 milyon lira kaynak!

Türkiye İş Bankası Grubu, koronavirüs salgını ile mücadeleye destek vermek amacıyla Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki hastanelerin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılmak üzere 10 milyon liralık kaynak ayıracak.

Şehir hastaneleri için 7.6 milyar kira ve hizmet bedeli ödendi!

Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İşoğlu, şehir hastaneleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşoğlu, "Şehir hastaneleri kamu adını kullanarak küresel sermayeye yeni ve büyük bir kaynak aktarmanın aracı olarak kullanılmaktadır" dedi...

Bursa Şehir Hastanesi açılışa hazır!

Türkiye’nin hizmete açılacak 10’uncu şehir hastanesi Bursa Şehir Hastanesi açılışa hazır hale getirildi. Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve beraberindeki heyet hastanede incelemelerde bulundu.

Eskişehir ve Manisa Şehir Hastaneleri 30 Ekim'de hizmete açılacak!

Kamu özel iş birliği modeli ile yapımı tamamlanan Eskişehir ve Manisa şehir hastaneleri 30 Ekim'de hizmete açılacak. 

Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne yerinde inceleme yapıldı!

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından; Tekirdağ Şehir Hastanesi Yerinde İnceleme ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı. 

Şehir hastanelerinde hedef 40 bin yatak kapasitesi!

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Isparta'da, şehir hastaneleri konulu çalıştay gerçekleşti. Çalıştayda konuşan Çalıştaya Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper, şehir hastanelerinde 40 bin yatak kapasitesi amaçladıklarını söyledi.

Kayseri Şehir Hastanesi 2018'in ilk yarısında açılacak!

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sayit Çelebi ve beraberindeki kişiler ile birlikte Kayseri Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti.

Kamu-özel ortaklığı ile yapılan şehir hastaneleri TBMM gündeminde!

Kamu-özel ortaklığı ile yapılan şehir hastaneleri meclis gündemine taşındı. CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, konuya ilişkin hazırladığı soruları Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a iletti.

İngiliz inşaat şirketi Carillion batıyor!

Liverpool'un stat yenileme projesi, kamu hastaneleri, telekomünikasyon, petrol ve gaz altyapılarının inşaatı gibi pek çok alanda faaliyet gösteren İngiliz inşaat şirketi Carillion batıyor.

Eskişehir Şehir Hastanesi yıl sonunda hizmete açılacak!

Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, 71 Evler Mahallesi'ndeki şehir hastanesi inşaat alanında toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Eskişehir Şehir Hastanesi'nın yıl sonunda hizmete gireceği paylaşıldı.

Geyve İlçe Devlet Hastanesi'nin yüzde 80'i tamam!

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Haşan Salih Sağlam, yapımı devam eden Geyve İlçe Devlet Hastanesi'ni inceledi. Hastanenin inşaatının yüzde 80'inin tamamlandığı belirtildi.

Malatya’daki askeri hastaneye 58 milyon TL'lik yatırım!

Ak Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Vahap Boztepe’ye ziyarette bulundu. Şahin, ziyareti sırasında Malatya’ya yapılan sağlık yatırımlarını anlattı.

Malatya'ya yeni sağlık yatırımları geliyor!

Vali Mustafa Toprak, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliği yetkilileri ile bir araya geldi. Toplantıda, Malatya’nın sağlık sektöründe büyük gelişmeler kat ettiğini ve bir sağlık merkezi olma yönünde önemli adımlar attığını belirtildi.

Güney Kamu Hastaneleri Birliği

Güney Kamu Hastaneleri Birliği Güney Kamu Hastaneleri Birliği

Kentteki 17 hastaneyi bünyesinde toplayan İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği'nin Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, şehir hastaneleri konusundaki sıkıntının giderilmesine ilişkin önemli adımlar attıklarını, bu bağlamda Buca'daki arazi arayışlarının olumlu sonuçlandığını ancak Güzelbahçe'de belediyenin kendilerine yer tahsisi yapmadığını bildirdi. Egeli Sabah'a açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Behzat Özkan, İzmir'deki hastanelerin bazılarının yenilenmesi, bazılarının ise tamamen yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini belirtti. Özkan, "Kampüs hastanelerine ihtiyaç var. Hastanelerimizin bazıları yenilenecek, bazıları da yıkılıp yeniden yapılacak. Bu çalışmalar kapsamında Buca Tınaztepe'de Karayolları'na ait 400 dönüm araziyi talep ettik. Söz konusu arazi için Karayolları ile yaptığımız görüşler olumlu geçti. Bu arazinin 300 dönümlük bölümüne bin 500 yataklı şehir hastanesi yapacağız. Burası bitince, hantallaşan ve eskiyen hastanelerimizi, işleyişlerine engel olmadan ya yenileyeceğiz ya da...