Hamza Dağ kültürpark açıklaması

Hamza Dağ kültürpark açıklaması

İzmir’in simgelerinden ve Türkiye’nin iktisat tarihinde önemli bir sembol olan Kültürpark için AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, ‘millet bahçesi’ olsun önerisi yaptı. AKP’li vekilin teklifi, CHP’li vekillerin ve çevre aktivistlerinin tepkisine neden oldu. 

İzmir'deki Kültürpark için millet bahçesi önerisi!

İzmir’in simgelerinden ve Türkiye’nin iktisat tarihinde önemli bir sembol olan Kültürpark için AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, ‘millet bahçesi’ olsun önerisi yaptı. AKP’li vekilin teklifi, CHP’li vekillerin ve çevre aktivistlerinin tepkisine neden oldu. 

İzmir'deki arsa mağdurlarının sorunu çözülüyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'in Balçova ilçesinde 1980 yılından bu yana çözülemeyen ve kamuoyunda "arsa mağdurları" şeklinde bilinen konuya ilişkin bir toplantı yapıldığını söyledi ve sorunun çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Hamza Dağ, Kemal Kılıçdaroğlu'nu otoyol açılışına davet etti!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'de gerçekleştireceği Koyundere- Menemen-Aliağa- Çandarlı Otoyolu açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da davet etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Buca Cezaevi'nin kaldırılması için çalışmalar başladı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca Cezaevi'nin kaldırılması için görüşmelere başladı.

AK Parti genel başkan yardımcıları, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu!

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Fatma Betül Sayan Kaya, Jülide Sarıeroğlu ve Hamza Dağ, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

Hamza Dağ: Ormanların imara açılması mümkün değildir!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptığı açıklamada "Anayasa'nın 169'uncu maddesine göre ormanların imara açılması mümkün değildir." dedi.

İzmir'de metro ve tramvay projeleri vaktinde tamamlanacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir'in Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ilettiği metro projelerini yakından takip ettilerini belirterek, metro ve tramvayda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eksikliklerini tamamlaması gerektiğini söyledi.

Hamza Dağ'dan Tunç Soyer'e borç çıkışı!

AK Partili Hamza Dağ, CHP’li Soyer’e, arazi satışları üzerinden sorular sordu. Hamza Dağ, “Taşınmazları yok pahasına sattın. Belediye borcunu da 20 milyon liradan nasıl 150 milyona çıkardın?” diye sordu.

Seferihisar'da belediye arazileri değerinin altında satıldı iddiası!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemde belediyeye ait yerlerin değerinin altında satıldığını iddia etti.

İzmir Kınık'a 75 milyon liralık yatırım!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 2018 yılı içerisinde Kınık'a yapılan yatırımları anlattı. Dağ, ''Aralık ayında ihalesi gerçekleşen yatırımlara 75 milyon lira bütçe ayrıldı" diye konuştu.

Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatının yüzde 30'u tamam!

Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatının yüzde 30'unun tamamlandığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, hastane inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini, çalışmaların birçok şeyi gösterdiğini söyledi.

Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinde fiyatlandırma sorunu!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin ertelenmesine ilişkin açıklama yaptı. Dağ, ihalenin 16 Ekim'e ertelenmesini hatırlattı.

Bayraklı’ya 2 yeni kamu binası!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Bayraklı’ya Kaymakamlık ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak kullanılmak üzere iki yeni hizmet binası yapılacağını bildirdi. 

Hamza Dağ kültürpark açıklaması

Hamza Dağ kültürpark açıklaması Hamza Dağ kültürpark açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, İzmir'in kent merkezindeki en büyük yeşil alanlardan olan Kültürpark’ı ‘millet bahçesi’ne dönüştürme teklifi tepkilere neden oldu. Türkiye’nin ekonomi ve turizm tarihinde önemli bir yeri olan Kültürpark alanıyla ilgili öneriye çevre aktivistleri ve CHP’li vekiller karşı çıktı. Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Dağ’ın, “İzmir’in göbeğine çok güzel bir millet bahçesini yakışır” sözlerine ilşkin açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, “AKP’nin ‘millet bahçesi olsun’ önerisi herkesin aklına rantı ve talanı getirir. Bunun çok fazla örneğini gördük. İktidar doğayı, çevreyi değil rantı ve talanı seçer. Bir şeyler yapmak istiyorlarsa Türkiye’nin gerçek gündemine yoğunlaşsınlar. İşsizliğe, adaletsizliğe, yoksulluğa çözüm bulsunlar” şeklinde konuştu. 

'İZMİR HALKININ'

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma yaptığını anımsatan Polat, “Kültürpark zaten İzmir halkının. Kültürpark ile ilgili başkanımız Tunç...