Hüseyin Arslan kim

Hüseyin Arslan kim

YDA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan kimdir? Hüseyin Arslan inşaat sektörüne ne zaman atıldı? Hüseyin Arslan hangi projelere imza attı? İşte YDA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan biyografisi...

İzmir'de 313 bin bina için dönüşüm alarmı verilmeli!

Yenigün Gazetesi köşe yazarı olan Hüseyin Arslan bugünkü yazısında İzmir'deki riskli konutları ve kentsel dönüşümü anlattı. İşte Arslan'ın o yazısı...

Ege-Koop'tan 5 bin TL peşinatla ev sahibi olma imkanı!

30 yılda 100 bin kişiyi mülk sahibi yapan Türk kooperatifçilik sektörünün güçlü ve güvenilir kuruluşu Ege-Koop, İzmir'i adeta bir gelin gibi süslemeye, İzmir'e modern kent parçalan kazandırmaya devam ediyor.

Hüseyin Arslan: Değişim inşaatta sıçramanın temelini attı!

YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, “Hükümetin doğru ekonomik politikaları 12 yılda yaşanan sıçramanın temellerini oluşturdu” diye konuştu..

YDA İnşaat holdingleşecek!

Konut projeleri, şehir hastaneleri ve havalimanı işletmeciliği yapan YDA inşaat, şirket varlıklarını birleştirdikten sonra Londra Borsası'nda halka arz edilecek.YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan konuyu değerlendirdi.

Turkrating'ten inşaat sektörüne ilk not!

TURKRating (İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.) YDA İnşaat’a uzun vadeli TR AA (güçlü kredi kalitesi), kısa vadelide ise en yüksek not olan TR A1 (en güçlü borç ödeme kabiliyeti) kredi notu verdi.

Hüseyin Arslan: Yabancı yatırımcının gözü Türkiye'de!

Mehmet Şimşek’in katılımıyla Merger Market tarafından İstanbul Four Seasons otelde düzenlenen “Türkiye Şirket Alım, Satım ve Ortaklıkları ve Özel Sermaye Forumu”nda, yabancı yatırımcılar ve sermaye yönetim firmaları Türk firmaları ile bir araya geldi.

YDA Grup uzun vade finansmanlarını kapattı!

YDA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, "Grubumuz geçen yıl 14 milyar lira aktif büyüklüğe ulaştı. Geçen yıl şehir hastaneleri, havaalanları gibi uzun vade finansmanları kapattığımız için rahattık" dedi.

Aydın'da baba mirası evin yıkıldığı iddia edildi!

Giresun'un Güce ilçesinde babasından miras kalan evin, kadastro kayıtlarında, yıkılıp yerine 2 ev inşa edildiğini iddia eden Hüseyin Arslan, durumun düzeltilmesini istedi.

Taşköprü Şehirlerarası Otobüs Terminali açıldı!

Kastamonu Taşköprü Belediyesi tarafından inşa edilen Şehirlerarası Otobüs Terminali açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 2009 yılından beri en iyi hizmeti yapabilme gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Kastamonu'daki Tarihi Taş-Köprü restore ediliyor!

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, restorasyonu devam eden Tarihi Taş-Köprü’de incelemeler yaptı.

İnşaat demiri fiyatları neden arttı?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Hüseyin Arslan bugünkü yazısında inşaat demirinde fiyatların artmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte o haber....

YDA'nın hedefi 3 yıl içinde halka arz!

Üç yıl içinde halka açılmaya hazır hale geleceklerini ifade eden YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, "Kayseri, Manisa, Konya ve Şanlıurfa'da toplam 5 bin yataklı şehir hastanesi yatırımı yapıyoruz" dedi.

Feyzullah Yetkin'den Hasan Can'a ziyaret!

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetkin, YDA inşaat yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ve beraberindekiler Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı makamında ziyaret etti.

Hüseyin Arslan: Bekle-gör değil yatırım zamanı!

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, “Asıl yatırım ülkenin ihtiyacı olduğu zamanlarda yapılmalı. Bu YDA meselesi değil, bu memleket meselesi” dedi.

Hüseyin Arslan: Demokrasinin yanındayız!

Hüseyin Arslan, Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğini hedef alan, milli iradeye karşı yapılan haince darbe girişimine milletin asil evlatlarının tek vücut olarak karşı durduğunu, tüm dünyaya tam bir demokrasi mesajı verildiğini bildirdi.

YDA İnşaat'tan 4 şehir hastanesine 1,5 milyar Euro yatırım!

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, "Amacımız inşaatın payını 3'te 1'e indirip öngörülebilir gelir akışı olan işlerimizin oranını artırmak" diyor. Aslan, 4 şehir hastanesine 1,5 milyar Euro yatırım yapacaklarını belirtiyor.

Hüseyin Arslan'dan, Mehmet Özhaseki yorumu!

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Sayın Mehmet Özhaseki’nin Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak seçilmesine yönelik açıklamada bulundu. işte o açıklama:

Konya Şehir Hastanesi'nin finansman anlaşması imzalandı!

Hüseyin Arslan: "Şehir hastaneleri projelerine toplamda 1,5 milyar avro civarında yatırım yaptık. Bundan sonraki projelere de yatırım heyecanımızı kaybetmeden ilgi duymaya devam edeceğiz" dedi.

Hüseyin Arslan: Altyapı için en uygun araç İslami finansman!

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Arslan, Washington’da düzenlenen “Küresel Altyapı Forumu”na katıldı. Arslan, altyapı yatırımlarının finansmanı için en iyi aracın İslami finansman olduğunu söyledi.

Hüseyin Arslan kim

Hüseyin Arslan kim Hüseyin Arslan kim

Hüseyin Arslan kimdir?

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1992 yılında “Yüksek Onur” derecesi ile mezun olan Hüseyin Arslan,  1993 yılından bu yana YDA Group Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Aynı zamanda, Türk inşaat sektörünün köklü ve saygın kuruluşu Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Arslan; gayrimenkul sektörü ve özellikle de Kamu Özel Ortaklığı (PPP) konularında yurt içi ve yurt dışında pek çok konferansa davetli konuşmacı olarak katılmaktadır. 1975 yılında grubun ilk firması olan AKSA İnşaat ile faaliyetlerine başlayan YDA Group bugün; farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleriyle, yurt içi ve yurt dışı iştirakleri bulunan, uluslararası düzeyde iş hacmi yaratan,  6,8 milyar USD’yi bulan tamamlanmış projeleri ve 8 bin kişilik istihdam gücüyle Türkiye’nin lider...