10 / 12 / 2022

Hüseyin Kayra: Mahalle müteahhiti mantığıyla büyük işler yapılmıyor!

Hüseyin Kayra: Mahalle müteahhiti mantığıyla büyük işler yapılmıyor!

Emlakkulisi.com ev sahipliğinde düzenlenen Konutta Satış ve Pazarlama Buluşmaları'nın dördüncüsünde Haliç Panorama Satış Müdürü Hüseyin Kayra yaptığı konuşmada patronların ve işverenlerin yaklaşımlarının öneminden bahsettiHaliç Panorama Satış Müdürü Hüseyin Kayra'nın konuşması:


Haliç Panorama projesinde satış müdürüyüm. Daha önce Avrupa Konutları'ndaydım. Satış ofisine girip o algıyı hani insanların müşterilerin, şirketin perspektifini yakalamasının yanında aslında o ufka sahip olması gerekenler birazda işverenler... Yani patronların biraz yaklaşımı önemli. Onlarda küçük zihniyetle işte mahalle müteahhiti mantığıyla büyük işler yapılamıyor. Daha çok o problemin değişmesi dönüşmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Yeni başlayan firmalarda özellikle bu. Birkaç kuşak gerekiyor belki üç beş proje gerekiyor ki belli bir hale gelsin diye. Böyle bir lüks yok bu dönem için... Belki onun telafisi olan belli bir dönem vardı ama şu an için bu pek mümkün değil...


Nitelikli bir personelin olması için nitelikli bir işverenin olması gerekiyor. Onun haricinde bütün, bir silsile olarak devam etmesi gerekiyor. Çünkü sektörde asıl problem bunca zamandır buydu. Yani başka sektördeki yaklaşım gibi değildi patronların yaklaşımı. Sonuca odaklı sonra sonra ihtiyaç ortaya çıktıkça değişmeye başladı; bu satış ofisleri, onun dışında farklı farklı arayışlar içine girme. Tabii bu belki ilerleyen dönemde daha farklı olacak ama o zamana kadar tabii yetişebilecek, dediğiniz gibi bunu tolere edebilecek bir şey olacak mı ona bakacağız artık. 


Hüseyin Kayra: Mahalle müteahhiti mantığıyla büyük işler yapılmıyor!
Geri Dön