01 / 07 / 2022

ibb kira gelirleri

ibb kira gelirleri

Sayıştay 2014 Denetim Raporu’nda İBB’nin kira gelirinin orantısız olduğunun altı çizilen raporda Sayıştay denetçileri bunun nedenini ihale sürecinin şeffaflıktan uzak yürütümesi olarak değerlendirdi.

Akfen GYO'nun kira gelirleri 2022'nin ilk 5 ayında yüzde 200 arttı!

Akfen GYO'nun kira gelirleri, 2021'in aynı dönemine göre TL kapsamında yüzde 200, Euro bazında yüzde 55 arttı. 

AVM'lerin kira gelirleri döviz borcunun faizine bile yetmiyor! Yatırım değeri 110 milyar dolar geriledi!

Türkiye’de faaliyet gösteren 443 AVM’nin yatırım değerinin 40 milyar dolara düştüğüne dikkat çeken AYD Başkanı Hüseyin Altaş, pek çok AVM'de kira gelirlerinin döviz borcunun faizine bile yetmediğinin altını çizdi.

Fırsatçı kiracılara dikkat! Hem kirasını ödemiyor, hem de..

Son günlerde haksız tahliye talep eden hak sahipleri gündemde. Fakat açılan davalar gösterdi ki bu durumu fırsata çeviren ve kirasını ödemeyen kiracılarda bulunuyor. Kiracının tahliye oyunu sebebiyle kira gelirleri ile yaşamak zorunda olan çok sayıda konut sahibinin mağdur olduğu iddia ediliyor.

Nurol GYO 2021'de 5.5 milyon TL kira geliri elde etti!

Nurol GYO'nun 2021 yılı sonunda elde edilen toplam kira gelirleri KDV hariç 5,5 milyon TL olarak belirlendi.

Deniz GYO'nun kira gelirleri azaldı mı?

Deniz GYO gayrimenkullerinden 2021'de ne kadar kira geliri elde etti? Deniz GYO'nun kira gelirleri azaldı mı? İşte ayrıntılar...

Doğuş GYO, Gebze Center AVM'den 2021'de ne kadar kira geliri elde etti?

Doğuş GYO portföyündeki Gebze Center AVM'den 2021 yılı sonunda elde edilen toplam kira gelirleri 46,9 milyon TL oldu.

Akfen GYO 2021'de 17.7 milyon Euro kira geliri elde etti!

Akfen GYO'nun kira gelirleri 2021 yılında 17.7 milyon Euro oldu. Bu rakam şirketin kuruluşundan itibaren elde ettiği en yüksek kira geliri oldu. Şirketin kira gelirleri bir önceki yılın kira gelirlerine oranla Euro bazında yüzde 128 artış sağlandı. 

AVM'lerin kira gelirindeki yükseliş GYO yatırımcılarının beklentilerini artırdı!

Kira gelirleri hızla artıyor. Bu durum AVM’lerin gelirlerini de etkiliyor. AVM’lerin kira gelirindeki hızlı yükseliş GYO yatırımcısının beklentisinin de artmasına neden oluyor.

Kira geliri istisna tutarına 2022 ayarı!

317 sayılı Gelir Vergisi Genel Tebliği'nde belirlenen istisna tutarları yeniden değerleme oranı kadar yükseltildi. Peki kira gelirleri için istisnaya tabi tutar ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Türker Proje Gayrimenkul ilk 9 ayda ne kadar kira geliri elde etti?

Türker Proje Gayrimenkul tarafından yayınlanan raporlarda, şirketin 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla elde ettiği kira gelirleri 19 bin 767 TL olarak açıklandı.

Akfen GYO'nun kira gelirleri yüzde 194 arttı!

Akfen GYO Eylül 2021'de 22 milyon TL kira geliri elde etti. Şirketin 2021'in ilk 9 ayındaki kira geliri 2020'ye göre yüzde 194 oranında arttı ve 123 milyon TL'yi aştı.

Bakanlığa ait binaların tahsil edilemeyen kira gelirleri TBMM'de!

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Bakanlığa ait binaların yenileme işlemlerine ve tahsil edilemeyen kira gelirlerine ilişkin soru önergesi verdi. 

Akfen GYO'nun kira gelirleri ilk yarıda yüzde 267 arttı!

Akfen GYO'nun kira gelirleri geçen senenin ilk 7 aylık dönemine göre EUR bazında yüzde 171, TL bazında yüzde 267 arttı. 

ibb kira gelirleri Haberi

ibb kira gelirleri

İBB Plan ve Bütçe Komisyonu’nun CHP’li Meclis üyesi Tarık Balyalı raporu “İBB’nin yasalara uymama ısrarının göstergesidir bu rapor. İBB şirketleri problemli. Gerçek bir denetim yapılmadan kamuoyu tarafından net bilinmeyecek. İBB böyle yönetilmez. İstanbullunun hakkı gasp ediliyor” diye yorumladı.


İspark’a devir


Raporda İBB’ye ait İSPARK A.Ş’ye Kadıköy ve Üsküdar- Kısıklı’da bulunan helikopter pistlerinin 13 Eylül 2013 tarihinde alınan İBB Meclis kararıyla 5 yıl süreyle işletme yetkisinin verilmesi yer aldı. Aylık yüzde 5 oranında gelir payı ödemesi koşuluyla işletmesi verilen helikopter pistleri için Sayıştay denetçileri “ihale yapılmadan hukuka aykırı” kararı alındığını belirterek izlemeye aldığının altını çizdi.


Gelir farkları


Raporda yer alan ilginç tespitlerden biri de İBB’ye ait Caddebostan plajları ile Güneş ve Çiroz plajlarının usülsüz kiralanmasına aitti. İBB plajları 2010 yılında Sağlık A.Ş’ye aylık 10...