İDO ambarlı limanı projesi

İDO ambarlı limanı projesi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş. iç hat seferlerini durdurma kararı aldı. İDO’dan yapılan açıklamada iptal gerekçeleri dev projeler olarak gösterildi.

Beylikdüzü'ne metro müjdesi!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Beylikdüzü'ne metro gelecek. Hayırlı uğurlu olsun. Ambarlı Limanı'ndan, Esenyurt'a kadar yeşil vadi koridorunu yapıyoruz'' diye konuştu.

Shell Petrol'den Beylikdüzü Ambarlı'da satılık gayrimenkul!

Shell Petrol A.Ş., İstanbul Beylikdüzü ilçesinin Ambarlı mevkiinde bulunan akaryakıt depolama alanını satışa çıkardı. Atıl durumda olan gayrimenkul, Ambarlı Limanı ve Ro-Ro projesine yakın bir konumda bulunuyor.

Ambarlı Limanı imar planı değişikliği askıda!

İstanbul Ambarlı Liman Tesisleri Römorkör Yanaşma İskelesi 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği dün askıya çıkarıldı...

Ro Ro Limanı imar planı askıya çıktı!

İDO tarafından Ambarlı'da 145 bin metrekarelik alanda Ro-Ro liman projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kararıyla askıya çıktı. Söz konusu projeyle ilgili Beylikdüzü'ndeki vatandaşların İmamoğlu'nun itirazları sürüyor

İDO Beylikdüzü Ambarlı Ro-Ro Limanı imar planı askıda!

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'ye (İDO), Beylikdüzü Ambarlı'da Ro-Ro limanı inşa edecek. İDO Ambarlı Ro-Ro Limanı 1/5000 ve 1/1000'lik imar planı değişikliği bugün askıya çıkarıldı...

Ambarlı Ro Ro limanı halk toplantısı 20 Ağustos'ta!

Tır ve kamyonların İstanbul trafiğine girmeden, Avrupa’dan Asya’ya geçmesini sağlayacak Ro-Ro gemileri için Ambarlı’ya özel liman yapılacak.Projeyle, tır ve kamyonlar İstanbul trafiğini işgal etmeden Avrupa’dan Asya’ya geçecek.

Beylikdüzü Ambarlı Limanı bölgesinde yeni liman inşa edilecek!

İstanbul’un batısında yer alan Beylikdüzü Ambarlı Limanının taşınıp taşınmayacağının tartışıldığı bir dönemde aynı bölgeye yeni bir limanın inşa edilmesinin ilk adımları atıldı.

İDO Ambarlı Ro-Ro limanı ÇED süreci başladı!

İDO, Ambarlı'da Ro-Ro limanı inşa edecek. Ambarlı Ro-Ro limanı projesi ile ilgili ÇED Raporu'nu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunarak onay alan İDO, limanın 3 yıl içinde tamamlanması ve işletmeye geçilmesi planlanıyor.

Ambarlı Ro Ro limanı için çed süreci başladı!

İDO Ambarlı’da Ro-Ro limanı inşa edecek. Ambarlı Ro-Ro limanı projesi ile ilgili ÇED Raporu’nu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunarak onay alan İDO, limanın 3 yıl içinde tamamlanması ve işletmeye geçilmesini planlıyor.

Ambarlı Ro Ro limanı bakanlıktan onay bekliyor!

Ambarlı'da hayata geçirilecek 162 bin 373 metrekare büyüklükteki Ro-Ro limanı bakanlıktan onay bekliyor. Proje kapsamında ilk etapta Ambarlı-Topçular hattının hizmete açılması planlanıyor.

Fiba Holding, Kumport Limanı’nın yüzde 65’ini satıyor!

Fiba Holding, 2007’de Turkon’la birlikte 255 milyon dolara aldığı Ambarlı’daki Türkiye’nin 3’üncü büyük limanı ‘Kumport Limanı’nın yüzde 65’ini yaklaşık 2 milyar dolara satıyor. İşte ayrıntılar...

Ambarlı Limanı için trafiği genişletme çalışması yapılacak!

Türkiye'nin en büyük limanı Ambarlı için Ispartakule'de terminal kurulup, E-5 ile TEM'de de 2'şer şerit daha genişletme çalışması yapılacak.

Ambarlı Limanı için Ispartakule'de terminal kurulacak!

Ambarlı Limanı'nda sorunsuz hizmet verebilmesi için Ispartakule'de bir terminal kurulacak ve E-5 ile TEM 2'şer şerit daha genişletilecek.

İDO ambarlı limanı projesi

İDO ambarlı limanı projesi İDO ambarlı limanı projesi

İç hat seferlerini durdurma kararı alan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş.’den yazılı açıklama yapıldı.
İDO’dan yapılan açıklamada iptal gerekçeleri şöyle belirtildi:

Hürriyet'te yer alan habere göre, İDO bilindiği üzere TEPE+AKFEN+SOUTER+SERA ortaklığı tarafından 2011 yılında İBB’ye 861 milyon USD imtiyaz bedel, 73 Milyon USD kredi devri olmak üzere 934 Milyon USD ödeyerek özelleştirilmiştir.

Özelleştirme sonrası

1. BURSA SEFERLERİNDE HAKSIZ REKABET

İBB sözleşmeye aykırı olarak Bursa Belediyesi’ne "Bedelsiz" iskele tahsis ederek, BUDO’nun İstanbul/Bursa arasında seferleriyle haksız rekabete sebep olmuştur.

 2. AMBARLI LİMANI PROJESİ

Özelleştirme sözleşmesinde yer alan Ambarlı Liman arsasının bugüne kadar İDO’ya teslimi yapılmayarak, İDO’nun Ambarlı’dan / YALOVA / MUDANYA / BANDIRMA RO-RO Projesini hayata geçirilmesi engellenmiştir.

 3. NEGMAR HAKSIZ REKABETİ

Eskihisar / Topcular arasında hiçbir bedel alınmadan NEGMAR isimli şirketin yan kuruluşlarına İZMİT Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile...