İnegöl belediyesi Mart ayı toplantısı

İnegöl belediyesi Mart ayı toplantısı

İnegöl'de 29 gündem, 9 takrir olmak üzere tüm maddeler karara bağlandı. Başkan Aktaş Gümrük Binası ile ilgili, "Gümrük Müdürlüğüne yeni bina yapılacak, hemen yanında da TIR parkı olacak" dedi.

Bursa İnegöl'de kaçak yapıların yıkımı gündemde!

Bursa İnegöl Belediyesi Ekim ayı olağan meclisi ikinci oturum toplantısı Pazartesi günü yapıldı. 7 gündem maddesiyle açılan mecliste, kaçak yapıların yıkımında encümen kararı alındı.

İnegöl Boğazova imara açılıyor!

İnegöl Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Boğazova bölgesinin imar planlamasının yapılması konusuna kararlaştırıldı.

İnegöl Belediyesi'nden 'İmar Durumu Sorgulama' hizmeti!

Dijital dönüşümde birçok adım atan İnegöl Belediyesi'nin internet sitesi üzerinden İhale Sorgulama, Beyan Bilgileri Sorgulama, İmar Durumu Sorgulama, Bilgilendirilme İsteği, Meclis Gündem Sorgulama, Borç Ödeme gibi işlemler yapabiliyor.

İnegöl'deki metruk 2 bina yıkıldı!

Bursa İnegöl Belediyesi ekipleri tarafından uzun zamandır metruk şekilde bulunan 2 binanın yıkımı gerçekleşti.

Yabancı konut yatırımcısının Alanya'ya ilgisi arttı!

Alanya Belediyesi Mart Ayı Meclisi toplantısında, 'Kent Estetiği Kurulu' kurulmasına karar verildi. Adasa Yapı Denetim Firması Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada “ Müteahhitlerin oluşturduğu konutlar yabancılara cazip geliyor." dedi...

İnegöl'deki 10 metruk bina yıkıldı!

Bursa’da İnegöl Belediyesi tarafından tehlikeli binaların yıkım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda 10 metruk binanın yıkımı tamamlandı.

İnegöl'deki 2 metruk bina yıkıldı!

Bursa İnegöl Belediyesi'nce Orhaniye ve kırsal Hilmiye Mahallesi'nde bulunan 2 metruk binanın yıkımı tamamlandı.

Bursa Alanyurt'ta kaçak yapılar yıkılıyor!

Bursa İnegöl Belediyesi tarafından kaçak yapılarla mücadelelere devam ediliyor. Alanyurt bölgesinde ve organize sanayi bölgesinde yıkım çalışmaları tamamlandı.

İnegöl'de yıkımlar devam ediyor!

Bursa İnegöl Belediyesi, ihtiyaç duyulan bölgelerde kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını devam ettiriyor. İlçenin, Sinanbey ve Kemalpaşa mahallelerinde çeşitli binalar yıkıldı.  

İnegöl'de yıkımlar başladı!

Bursa İnegöl Belediyesi, daha yaşanabilir ve modern bir kent oluşturmak için bölgelerde kamulaştırma ve yıkım çalışmaları devam ediyor. Sinanbey Mahallesi ve Kemalpaşa Mahallesi'nde yıkımlar yapıldı.

İnegöl'de e-belediye uygulaması ile emlak beyanı yapılabilecek!

İnegöl Belediyesi, e-belediye uygulaması ile vatandaşların kolay bir şekilde emlâk beyanında bulunmalarını sağlayacak. 

İzmit'teki Telekom eski binası kamulaştırılacak mı?

İzmit Belediyesi Mart dönemi meclis toplantısında Kuruçeşme’de Telekom’un boş olan binasının kamulaştırılıp yerine katlı otopark yapılmasıyla ilgili madde görüşüldü.

Esenler Belediye Meclisi 5 Mart'ta toplanıyor!

Esenler Belediyesi Mart ayı meclis toplantılarının ilk oturumu, 5 Mart 2018 tarihinde Esenler Belediye Başkanlığı Hizmet Binasında yapılacak.

İnegöl belediyesi Mart ayı toplantısı

İnegöl belediyesi Mart ayı toplantısı İnegöl belediyesi Mart ayı toplantısı

Meclis gündemine takrir madde olarak eklenen İnegöl yeni Gümrük Binası yeri ile alakalı bilgi veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Yeni Gümrük Binası için önerilen yerde 1/1000 ölçekli plan değişikliğinin uygulanması gerekiyor. Şu an Konut dışı kentsel çalışma alanı gözüküyor. Gümrük Müdürlüğüne yeni bina yapılacak, hemen yanında da TIR parkı olacak. Yer hazineye ait, planın uygulanması için karar alacağız" dedi. Madde oybirliği ile kabul edildi. ALKOLLÜ MEKÂNLARIN YERİ DEĞİŞECEK 

Gündemde yer alan alkollü mekânların yer seçimi konusunda bilgilendirme yapan Başkan Aktaş, "Benim dönemden önceki meclislerde iyi niyetlerle Ankara ve Osmanbey Caddeleri alkollü mekân açmak isteyenlerle alakalı hedef gösterilmiş caddelerdi. Şehir içindeki alkollü mekânlarla alakalı vuku bulan olaylardan dolayı vatandaşlardan ciddi şikâyetler geldi. Bununla alakalı konu komisyona havale edildi. Alkollü mekânların Cerrah veya...