İtalya 1 euro satılık evler

İtalya 1 euro satılık evler

İtalya'da başkent Roma yakınlarındaki bir köyde evler 1 Euro'dan satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan evler için, yeni ev sahiplerinin evlere restorasyon yapması şartı konuldu.

Dük August, Marienburg Kalesi'ni 1 Euro'dan satışa çıkardı!

Almanya'da Welf Hanedanı üyesi Ernst August, Marienburg Kalesi'ni 1 Euro'dan satmak isteyince hane halkı birbirine girdi. Baba August, oğlu August'a dava açtı. 

İtalya’da bu evler sadece 8.5 TL! Tek şart restorasyon!

İtalya'da "Sicilya'nın Balkonu" olarak bilinen Troina kasabasında 1 euro (8.47 TL) fiyatla evler satışa sunuldu. Bölgenin popülasyonunu artırmak için atılan adımdaki tek koşulu evleri restore etmek.

Sicilya'da evler 1 Euro'dan satışa çıkarıldı!

İtalya'nın Sicilya Adası'ndaki Troina kente yeni sakinler çekmek için evler 1 Euro'dan satışa çıkarıldı.

İtalya'da çılgın proje: Evler 1 Euro'dan satışa çıkarıldı!

İtalya'da başkent Roma yakınlarındaki bir köyde evler 1 Euro'dan satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan evler için, yeni ev sahiplerinin evlere restorasyon yapması şartı konuldu.

Peker GYO Almanya'da 500 bin Euro'ya 3 daire 1 ticari alan alacak!

Peker GYO, Almanya Vestfalya eyaletinin Recklinghausen şehrindeki 417 metrekare kiralanabilir alana sahip 3 daire 1 ticari alandan oluşan ve 40 bin Euro kira geliri bulunan taşınamazın 500 bin Euro'ya satın almak için görüşmelere başladı. 

İtalya'da koronavirüssüz kasabada evler 1 dolara satılıyor!

Salgının etkisini kaybetmeye başladığı İtalya'da hayat da normalleşiyor. Ülkenin güneyindeki Calabria bölgesinde bulunan ve Kovid-19 vakasının bulunmadığı Cinquefrondi kasabasında evler 1 dolara evler satılıyor...

İtalya’da 1 dolara ev alan Amerikalılar mahsur kaldı!

İtalya’nın küçük kasabalarından 1 dolara konut satın alan Amerikalılar dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle mahsur kaldı.

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi şubatta yüzde 1,5 düştü!

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), verilerine göre; Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi, şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1,5 düşüş gösterdi.

İtalya Taranto'da 1 Avro'ya ev satılacak!

İtalya'da birçok küçük köy ve kasabanın uyguladığı '1 Avro'ya ev' projesi ilk kez bir şehirde başlatılacak. Projeyle, tarihi kent merkezini yeniden canlandırmak hedefleniyor... 

1 Euro'ya ev almayı düşünenler dikkat!

İtalya'da bazı kasabalardaki evler 1 Euro’ya satışa çıktı. Instagram’da “Yeni Başlayanlar İcin İtalya” isimli hesaptan, 1 Euro’ya satılan evlerle ilgili dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

İtalya kasabalarındaki çok sayıda ev 1 Euro'ya satılıyor!

İtalyan kasabalarında dış göç nedeniyle tamamen boşalan kasabalardaki evler 1 euroya satılıyor.

1 Euro'ya ev sahibi olmak isteyenler dikkat!

İtalya kasabalarından yaşayanlar bazı nedenlerden dolayı göç ediyor. Göçü engellemek için belediyeler emlak satışlarında düzenlemeye gitti. İtalya'da bir çok kasabada evler 1 Euro'dan satışa çıkarıldı. İşte o kasabalar ve şartları...

İtalya'da bir kasaba daha 1 euroya ev satıyor!

İtalya'da "1 euroya ev" kervanı olan yerleşim yeri sayısı güç geçtikçe yükseliyor. Sicilya adasında bulunan Bivona kasabası terk edilen evler 1 euroya satılıyor.

İtalya 1 euro satılık evler Haberi

İtalya 1 euro satılık evler

İtalya’nın başkenti Roma’nın 225 kilometre güneydoğusunda yer alan Molise bölgesindeki Castropignano köyünde çılgın bir projeye imza atıldı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Belediye Başkanı Nicola Scapillati, bir dönem 2 bin 500 kişinin yaşadığı ancak nüfusun 900’e kadar düştüğü köydeki evleri 1 Euro’dan (9 TL) satışa çıkardıklarını duyurdu.

Tarihi binaların restorasyona ihtiyaç duyduğunu, mevcut haliyle tehlike arz ettiklerini söyleyen Scapillati, yeni sahibini bekleyen 100 kadar ev olduğunu söyledi. Köyde yaşayanların yüzde 60’ının 70 yaş ve üzerindeki kişiler olduğunu aktaran Scapillati, genç nüfusu buraya getirerek köyü yeniden canlandırmayı amaçladıklarını aktardı.

Diğer yandan evi satın almak için 1 euro ödemek yetmiyor. Scapillati’nin başlattığı açık artırmaya katılanlar, teklifin yanı sıra evleri restore edeceklerini garanti etmek zorunda. Bunun için de 3 yıllık bir süre tanınıyor. Yapacakları restorasyon...