izmirde ne kadarlık kamulaştırma yapıldı

izmirde ne kadarlık kamulaştırma yapıldı

Kentteki yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu'nun başkanlığı döneminde 2 milyar 114 milyon liralık gayrimenkul satın aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 13 yılda 1.6 milyarlık gayrimenkul aldı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu’nun başkanlık yaptığı 13 yıllık döneminde 1 milyar 639 milyon liralık kamulaştırma gerçekleştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 yılda 941 milyon liralık kamulaştırma yaptı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2004 - 2013 yılları arasında 941 milyon liradan fazla gayrimenkul alımı gerçekleştirdi. Geçen yıl harcanan 131 milyon 584 bin TL’lik kamulaştırma bedeli ise tarihe “rekor” olarak geçti.

Hangi ülke ne kadarlık konut alımına vatandaşlık veriyor?

Türkiye'de gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürüldü. 

5 katlı 10 dairenin maliyeti 2019!

2019'da 5 katlı 10 daireli bir apartman inşa etmek isteyenlerin ortalama ne kadarlık bir sermayeye sahip olması gerekiyor? İşte 5 katlı 10 dairenin maliyeti 2019..

2018 Mayıs ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

2018 Mayıs ayında kira sözleşmesi yenilenecek kiracıyı ne kadarlık zam bekliyor? 2018 Mayıs ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Ankara Çubuk Ovasında tarımsal sit alanı olan araziler mecliste!

Ankara Çubuk ovasında tarımsal sit alanı ilan edilen araziler meclis gündemine taşındı. Konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP'li Yeşil ovada ne kadarlık bir alanın tarımsal sit alanı olarak ilan edildiğini sordu..

2018'de müstakil ev yapmak ne kadara mal olur?

Arsaları üzerinde müstakil ev inşa etmek isteyen kimselerin ne kadarlık bir meblağı gözden çıkarmaları gerekiyor? 2018'de müstakil ev yapmak ne kadara mal olur?

Konut kredisi kaç ay ödenmezse satılır?

Konut kredisi kullanarak, ev satın alan kimseler, banka kredisi ödemelerinde zaman zaman zorluk yaşayabiliyor. Peki, Bankalar kredi taksitlerde ne kadarlık bir gecikmeyi makul karşılayabilir? Konut kredisi kaç ay ödenmezse satılır?

Asi Nehri'nin yan duvarındaki oyuk risk yaratıyor!

Palladium Alışveriş Merkezi'nin hemen olduğu noktada, Asi Nehri'nin yan duvarında geçen sene yaşanan, ancak her hangi bir müdahale yapılmayan 'kırılma' ne kadarlık bir risk yaratıyor bilinmez ama, vatandaş bu görüntüden tedirgin!

TAKS nasıl bulunur hesaplanır?

TAKS değerleri, bir yapının arsa alanı üzerinde ne kadarlık bir kısımda yayılacağı ve kaç katlı olacağını belirliyor. Peki, TAKS nasıl bulunur hesaplanır?

Maketten konut satışlarına kafa karışıklığına son!

Ev satışlarında evin ölçüsüyle ilgili net ve brüt ayrımı genelde kafa karıştırır. Satıcılar evin büyük olduğunu göstermek için metrekareyi brüt üzerinden söylerken, alıcılar da net ne kadarlık bir alanda yaşayacaklarını merak eder.

Haczedilen malın satış süresi!

Haczedilen mallar için satış işlemi talep edilene kadar bu depoda yed-i eminlerin gözetimi altında kalıyor. Peki, Haczedilen malın satış süresi ne kadardır? Bu mallar ne kadarlık süre içinde yed-i eminde kalabilir?

Mehmet Şimşek: Şeffaflık Paketi çok radikal bir reform!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, rant vergisinden bütçeye ne kadarlık bir gelir beklendiğinin sorulması üzerine, bunun Yolsuzluğa Karşı Mücadele ve Şeffaflık Paketinin içinde yer aldığını hatırlattı.

İZSU 2015'te ne kadarlık yatırım yapacak?

IZSU Genel Müdürlüğü, 2015 bütçesinden de yatırımlar için 593 milyon lira kaynak ayırdı. Bu yıl planlanan yatırımlar arasında Tire, Yeni Foça ve Türkelli atıksu arıtma tesisleri ile yeni ilçeler için 350 iş makinesi alımı dikkat çekiyor.

Halk GYO, Referans Bakırköy'de ne kadarlık satış yaptı?

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., "Referans Bakırköy" projesinde, 224 bağımsız bölümün satışı ile 161,6 milyon TL'lik satış tutarına ulaştıklarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

izmirde ne kadarlık kamulaştırma yapıldı

izmirde ne kadarlık kamulaştırma yapıldı izmirde ne kadarlık kamulaştırma yapıldı

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu'nun başkanlık yaptığı 15 yıllık dönemde, İZSU’nun kamulaştırma rakamı ile 2 milyar 114 milyon TL'lik kamulaştırma gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan gayrimenkuller, hem önemli proje ve hizmetlerin gerçekleştirilebilmesi hem de kente katma değer kazandırılması adına değerlendirildi.

Yeni yollar, meydanlar ve kavşaklar açmak, yeşil alanları artırmak; spor salonları, alt-üst geçitler, metro-banliyö istasyonları ve itfaiye tesisleri inşa etmek, otopark ve mezarlık alanları ile kentsel dönüşüm-gelişim alanları oluşturmak, fuarcılık tesisi inşa etmek, arkeolojik kazılar için uygun alan hazırlamak, afete maruz bölgelerdeki yapılaşmayı ortadan kaldırmak, kente sağlıklı içme suyu sağlamak ve kanal, yağmur  suyu, içme suyu ve arıtma tesisi yatırımı yapabilmek için ihtiyaç duyulan her yerde arazi ve bina satın almaktan...