27 / 05 / 2022

İzmirli depremzedeler son durum

İzmirli depremzedeler son durum

İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı İsmail Kahraman, İzmirli depremzedelere verilen emsal artışını ve inşaat sektöründeki fahiş fiyatları değerlendirdi.

İzmirli depremzedelerden kira yardımı isyanı!

İzmirli depremzedeler devlet tarafından her ay 1.150 TL şeklinde verilen kira yardımına isyan etti...

İzmirli depremzedelere 120 yeni konut müjdesi!

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener yaptığı açıklamada İzmirli depremzedeler için başlatılan  "Birlikten İzmir Doğar" kampanyasında 120 konut için ihaleye çıkıldığını dile getirdi.

İzmirli depremzedelerden kura çekilişi tepkisi!

120 metrekare olan evlerinin büyüklüğü 70 metrekareye düşürülen İzmirli depremzedeler, “Evlere nasıl sığacağız” açıklamasında bulunarak, kura çekimi ve tapu teslimine itiraz edeceklerini belirtti.

İzmirli depremzedelerden 2 yıl ötelemeli kredi çağrısı!

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA) Başkanı Haydar Özkan, İzmirli depremzedeler için inşa edilen konutlardaki son duruma değindi. Özkan, depremzedelerin kredi çağrılarını yinelediğini de belirtti.

İzmirli depremzedeler destek istiyor!

30 Ekim 2020'de meydana gelen deprem sonrasında sorunlarının çözülmediğini dile getiren depremzedeler son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyor. 

İzmirli depremzedelerden deprem kredisi çıkışı!

İzmirli depremzedeler, deprem vergisini hala ödediklerini ancak henüz deprem kredisi alamadıklarını belirtti.

İzmirli depremzedelerden sıfır faizli ve 20 yıllık ödemeli destek kredisi talebi!

İzmirli depremzedeler kentsel dönüşüm kredisi değil sıfır faizli 20 yıllık ödemeli destek kredisi istediklerini belirtti. İZDEDA Başkanı Haydar Özkan, konuya ilişkin konuştu.

İzmirli depremzedelerden kentsel dönüşüm kredisi çağrısı!

İzmir Seferihisar ilçesinin açıklarında 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan, 117 kişinin hayatını kaybettiği 6.9 şiddetindeki depremin üzerinden yaklaşık 9 ay geçti. İzmirli depremzedeler kredi taleplerini yineledi.

İzmir'de evleri hasar gören depremzedeler göç edecek!

İzmirli depremzedeler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından taleplerinin giderilmediğine ve bu gidişle bölgeden zorunlu olarak göç edeceklerine dikkat çekti.

İzmir'de depremden sonra inşa edilen evlerde küçülme iddiası!

İzmirli depremzedeler belediyeye ve Bakanlığa dilekçe sundu. 2020 Ekim'deki depremde evleri hasar gören ve yıkılan vatandaşlar kendileri için verilen kredilerdeki faizlerin yüksek olduğunu belirtti. Depremzedeler kredilerde 20 yıl vade istedi.

İzmirli depremzedeler destek bekliyor!

30 Ekim depreminde evleri yıkılan veya hasar gören İzmirli Depremzedeler devletten destek bekliyor. Evlerinin bir daha yıkılmamasını isteyen depremzedeler yeni projeleri görmek, süreci birlikte oluşturmak ve kredi ödemelerinde kolaylık talep ediyorlar. 

İzmirli depremzedeler için 35 milyon kira yardımı toplandı!

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç; İzmirli depremzedeler için bu zamana kadar 35 milyon lira yardım parası toplandığını açıkladı.

Depremzedeler ne yapmalı hangi yola başvurmalı?

Son olarak İzmir’de meydana gelen depremden sonra Türkiye’deki deprem gerçeği ile maalesef bir kez daha karşı karşıya kaldık. Peki depremzedeler ne yapmalı hangi yola başvurmalı?

İzmirli depremzedeler son durum Haberi

İzmirli depremzedeler son durum

İzmir'de geçen sene 30 Ekim 2020'nde meydana gelen depremin ardından yeniden konuşulan 'kentsel dönüşüm' çalışmaları için özellikle İzmir'de ivme hızlanırken, son haftalarda yükselen döviz kuru sonrası gözler başlaması beklenen ve süren kentsel dönüşüm çalışmalarının aksayıp aksamayacağına dönmüştü.

Ege'de Sonsöz'den Oktay Güçtekin'in haberine göre; kentte depremden mağdur olan vatandaşlar özellikle verilen yüzde 20'lik emsal artışı ile mutlu olurken, yapılan artış ile yeni konutlarına ödeyecekleri ücretlerden ortalama olarak 100 bin Türk Lirası'nın düşmesi hayallerini kurmuştu. İnşaat girdilerinde meydana gelen yükseliş ve kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı İsmail Kahraman, fahiş fiyat yükselişlerini değerlendirdi. 

FİYAT ARTIŞI YÜZDE 20'NİN ÇOK ÜSTÜNDE

Malzemelere gelen zamlar ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi tarafından depremzedelere verilen yüzde 20'lik emsal artışının eridiğine dikkat çeken Kahraman,"Çok...