Kanuni Sultan Süleyman Camisi

Kanuni Sultan Süleyman Camisi

Macaristan'ın Baranya Bölgesi'ndeki Kanuni Sultan Süleyman Camisi restore edilecek. Baranya Bölgesi Belediye Başkan Yardımcısı Robert Fazekas,"Kanuni Sultan Süleyman Camisi" tanıtım seminerine katıldı.

Zigetvar'daki Kanuni Sultan Süleyman Camisi'nin minaresi restore edilecek mi?

Budapeşte'de düzenlenen "Zigetvar'da Minare Yapılsın mı Paneli"nde uzmanlar, Osmanlı döneminde Zigetvar Kalesi'nde inşa edilen Kanuni Sultan Süleyman Camisi'nin minaresinin aslına uygun restore edilmesi konusundaki görüşlerini dile getirdi.

Karmod'dan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'ne koronavirüs polikliniği!

Karmod Prefabrik, İstanbul'da yer alan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yeni tip koronavirüs (Kovid-19) polikliniği kurdu.

Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı'nda 1. Bölge tamamlandı!

Dünyanın en büyüğü olacak olan Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı, mega kent İstanbul’a nefes aldıracak. Elmalı Gölü çevresine kurulan orman, New York’taki Central Park’ın 3 katı büyüklüğe sahip olacak.

Rüstem Paşa Camisi ibadete açılıyor!

Kanuni Sultan Süleyman'ın damadı Rüstem Paşa tarafından Tekirdağ'da denize hakim bir tepede Mimar Sinan'a yaptırılan Rüstem Paşa Camisi, restorasyonun ardından yarın ibadete açılmaya hazırlanıyor..

Sultan Süleyman Group Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sultan Süleyman Group Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 100 bin TL sermaye bedeli ile Sameh S.M.A. Aboaka tarafından kuruldu.

Çorum Kalesi gecekondulara teslim!

Çorum'da, 1571 yılında 'Sultan Süleyman Hayratı' olarak yaptırıldığı bilinen, Selçuklu mimarisi özelliği taşıyan Çorum Kalesi, halk arasında 'kale kondu' olarak isimlendirilen yapıların işgaline teslim oldu. 

Kanuni'nin mirasına restorasyon tehdidi!

Kanunu Sultan Süleyman'ın Rodos seferi sırasında Yatağan ilçesinde yaptırdığı mescit, han ve köprünün restorasyon çalışmaları, proje ile yapım aşamasında ortaya çıkan farklılıklardan dolayı durduruldu. 

Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü Koruma alanı imar planı askıda!

Büyükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü Koruma alanına ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli imar planı askıya çıktı..

Cihangir Camisi yenilendi!

1559 yılında Sultan Süleyman tarafından oğlu Şehzade Cihangir için Mimar Sinan’a yaptırılan Cihangir Camisi yenilendi...

Vera Dekorasyon Ve Yapı İşleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Vera Dekorasyon Ve Yapı İşleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Ataşehir'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Fatma Çetin, Onur Sorgun ve Sultan Süleyman Zuhri ortaklığında kuruldu.

Mimar Sinan'ın Beyoğlu'da yaptığı cami yeniden açıldı!

Kanuni Sultan Süleyman tarafından oğlu Şehzade Cihangir için Beyoğlu'da yaptırdığı camii yeniden inşa edildi. Mimar Sinan tarafından yapılan camii hizmete açıldı.

Edirne Sarayı'nın kazıları yeniden başlıyor!

Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman gibi Osmanlı padişahlarına ev sahipliği yapan Edirne Sarayı'nda kaz çalışmaları 3 yıl aradan sonra yeniden başlatılıyor.

Mimar Sinan Kayseri'de anıldı!

Osmanlı padişahları Kanuni Sultan Süleyman, 2. Selim ve 3. Murat'ın dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan, memleketi Kayseri'de anıldı.

Beyoğlu Cihangir Camisi'nde silüet korkusu!

İstanbul Beyoğlu'nda yer alan ve Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1559 yılında Mimar Sinan’ın yaptığı Cihangir Camisi'nde silüet korkusu yaşanıyor. 

Kanuni Sultan Süleyman Camisi

Kanuni Sultan Süleyman Camisi Kanuni Sultan Süleyman Camisi

Macaristan'ın Baranya Bölgesi'ndeki Kanuni Sultan Süleyman Camisi restore edilecek. 


Macaristan'ın Baranya Bölgesi Belediye Başkan Yardımcısı Robert Fazekas, Zigetvar Kalesi'ndeki Osmanlı dönemi eserlerinden Kanuni Sultan Süleyman Camisi'nin restorasyon hazırlık sürecinin devam ettiğini belirterek, "Tahminimce iki taraf (Türk ve Macar hükümetleri) bir yıl içinde Kanuni Camisi'nin restorasyonu konusunda anlaşma sağlayacak." dedi.


Osmanlı dönemine ait Kanuni Sultan Süleyman Camisi'nin de içinde yer aldığı Zigetvar Kalesi'nde düzenlenen "Kanuni Sultan Süleyman Camisi" tanıtım seminerine katılan Fazekas, geçen yıl Kanuni Sultan Süleyman ve Macar komutan Miklos Zrinyi'nin vefatının 450. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini söyledi.


450. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Zigetvar Kalesi'nin yenileme projelerine ciddi yatırımların gerçekleştirildiğini belirten Fazekas, "450'nci yıl etkinlikleri kalenin restorasyonu konusunda önemli ilerlemelere sebep oldu. Şu ana kadar restorasyonlara 2 milyon avrodan fazla...