Kent Konut indirim

Kent Konut indirim

Kent Konut tarafından inşa edilen projelerde personele ve bazı kişilere özel indirim yapıldığı iddia ediliyor.

Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi'nden yeni proje atağı!

İlk konut projesindeki teslimleri için hazırlıklara başlayan CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, yeni projeler için de harekete geçti.

Hava Kent Taşoluk 2 geliyor! Yeni proje!

S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi yeni konut projesi Taşoluk 2 için düğmeye bastı. 140 konut ve ticari alanlardan meydana gelecek Hava Kent Taşoluk 2, İstanbul Havalimanı’na 5.5 kilometre mesafede yer alacak.

Erhan Coşan Kent Konut A.Ş Genel Müdürü oldu!

Erhan Coşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Hava Kent’ten ev sahiplerine özel hobi bahçesi!

S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, Taşoluk ve Haraççı projelerine özel hobi bahçeleri bulunuyor. Hava Kent Taşoluk ve Hava Kent Haraççı projelerinde 150’şer metrekare olarak dizayn edilen hobi bahçelerinde konut sahipleri doğa ile diledikleri gibi vakit geçirebiliyor.

Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi'nden 1.500 yeni konut geliyor!

Eyüp Akpınar'da 1.000'e yakın konut inşa edeceklerini söyleyen S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş "Bunun haricinde 2020 yılında 150-200 konutluk 2 ya da 3 proje daha açıklayacağız. Şimdilik çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi sohbet toplantısı 25 Aralık'ta!

S.S CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi projeleri hakkında detaylı bilgileri paylaşmak üzere 25 Aralık Çarşamba günü toplantı düzenliyor...

Kent Konut şantiyesinde gerçeğini aratmayan tatbikat!

Kent Konut ve Haldız İnşaat şantiye alanında personelerin ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı sivil savunma ekiplerinin katılımıyla deprem tatbikatı gerçekleşti.

İzmit'te konut geri dönüş süresi ne olmalı?

İzmit merkez, Yahya Kaptan, Kent Konut gibi yerlerdeki konutların geri dönüş süreleri ne kadar? 

Saklıkent'te kaçak inşaatın sahibi müteahhit çıktı!

Saklıkent’te imar barışı fırsatçılığı yaparak bölgenin en hakim noktasına duvar örüp iki farklı noktada kaçak inşaat yapan Ç.S., Beydağları Saklıkent Konut Yapı Kooperatifi üyesi çıktı.

Kocaeli Tuana Evleri 1. Etap’taki teraslı daireler satışa hazır!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut A.Ş., Tuana Evleri 1. Etap’taki teraslı daireler satışa hazır. 

Emlak Konut indirim kampanyası 2018!

Emlak Konut indirim kampanyası 2018 başladı. 6 projede toplam 798 konutta geçerli olan kampanya kapsamında yüzde 30'a varan indirim yapılıyor. 

Tuana Evleri 2. Etap'ta daireler teslim ediliyor!

Haldız İnşaat ve Kent Konut iş birliğiyle hayata geçirilen ve inşaatı tamamlanan Tuana Evleri 2. Etap'ta daire teslimleri gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Tuana Evleri 2. Etap'ta ön teslimler başladı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut A.Ş. tarafından hayata geçirilen  Tuana Evleri 2. Etap’ta sona gelindi.

Kent Konut indirim Haberi

Kent Konut indirim

AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde “konut skandalı” patlak verdi. Belediyeye bağlı Kent Konut Genel Müdürü'nün konutları zenginlere “ekstra indirim” yaparak sattığı, bu nedenle kurumu zarara uğrattığı belirlendi. Konutların, halktan gizli tutularak indirimli olarak “belli kişilere” satıldığı tespit edildi. Yoksullar için yapılan konutların da, indirimli olarak personele satıldığı öğrenildi.


HALKTAN GİZLİ SATIŞ

Kent Konut'un hesaplarını inceleyen Sayıştay raporunda “Şirket Genel Müdürü tarafından, şirket menfaatleri gözetilmeden bazı kişilere yapılan ekstra indirimlerin, kurumun 2015 yılı bilançosunda 824 bin 645 TL eksik görülmesine neden olduğu tespit edilmiştir” denildi. Sayıştay, belediye şirketinin yaptırdığı konutları, halktan gizli tutarak belli kişilere el altından sattığını  da ortaya çıkardı. Raporda, “Ekstra Genel Müdür indiriminin yoğunlaştığı projeler; Tuana Evleri, Yıldız Konutları gibi üst gelir grubuna yönelik yapılan talep yoğunluğu yüksek olan projelerdir....