05 / 07 / 2022

Kira yardımı kimlere yapılacak

Kira yardımı kimlere yapılacak

Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, başvuru yapan esnafların gündeminde. Başvuru süreci 31 Mart 2021'e kadar uzatılan gelir kaybı desteği ve kira yardımı, değerlendirmelerin bitirilmesiyle beraber ödenecek.

Esnafa kira desteğine 7 günde 1.2 milyon başvuru!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve gerçek kişi tacirlere yönelik destek kapsamında 5 Ocak sabahı itibarıyla başvuru sayısının 1 milyon 200 bini geçtiğini açıkladı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu verilerine göre, 30 Kasım 2020 itibariyle Türkiye'de 1 milyon 984 bin esnaf var.

O ödemeler için geri sayım başladı!

1 milyon 239 bin esnafa verilecek kira ve nakdi destekler için hazırlıklar tamamlandı. Bir iki gün içinde Resmi Gazete’de yayımlanacak genelge ile başvurular alınacak. Ödemelerin Ocak 2021'de yapılması planlanıyor.

Esnafa kira yardımı ne kadar yapılacak?

Kira yardımı ödemeleri sürüyor. Kovid-19 salgını sebebiyle ekonomik anlamda zorluk çeken işletmelere devlet tarafından kira yardımı sunulacak. Kira yardımı genelgesi 81 ilin valiliklerine iletilirken, işletme sahipleri kira yardımı başvurusuyla ilgili detayları araştırıyor. 

5 soruda 'esnafa kira yardımı' tüm detaylarıyla!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrası esnaflara yapılacak kira yardımı ile ilgili detayları paylaştı. Buna göre,  iş yeri kira olan esnafa, üç ay süreyle aylık 750 lira kira desteği verilecek.

Kira yardımı kimlere verilecek 2021? 

1000 TL esnaf desteği ve 750 TL kira yardımı için gözler resmi açıklamalara çevrildi. Kabine toplantısının ardından esnafa kira yardımı müjdesi geldi. Peki esnaf kira yardımı kimlere verilecek 2021? İşte tüm merak edilenler...

Esnaf kira yardımı kimlere verilir 2021?

1000 TL esnaf desteği ve 750 TL kira yardımı için gözler resmi açıklamalara çevrildi. Kabine toplantısının ardından esnafa kira yardımı müjdesi geldi. Peki esnaf kira yardımı kimlere verilir 2021? İşte tüm merak edilenler...

Kira yardımı kimlere yapılacak?

Kabine toplantısı sonrası milyonlarca iş yeri sahibinin merak ettiği 'kira yardımı'nın detayları belli olmaya başladı. Peki kira yardımı kimlere yapılacak? İşte tüm merak edilenler...

Kentsel dönüşüm kira yardımı kimlere verilir?

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında ev veya işyeri yıkılan kimseler, devletin sağladığı finansal desteklerden yararlanabiliyor. Kira yardımı da, bu destekler arasında yer alıyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı kimlere verilir? işte yanıtı..

Kiracıya kentsel dönüşüm kira yardımı verilir mi?

Kira yardımı başvurusunda bulunmak için hak sahiplerinin riskli yapı onay tarihinden önce riskli yapıda oturuyor olması gerekiyor. Peki, kira yardımı kimlere verilir? Kiracıya kentsel dönüşüm kira yardımı verilir mi?

Kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır 2015?

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli yapısını yıktıran hak sahiplerine birtakım finansal destekler sağlanıyor. Bu desteklerin başında kira yardımı geliyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır 2015?

Yalova'da bu ay 82 bin 758 TL kira yardımı verildi!

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kentsel dönüşüm kapsamında 278 hak sahibine toplam 82 bin 758,62 TL Haziran ayı kira yardımı hak sahiplerinin hesabına yatırıldı.

Kiracılar için kentsel kira yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşümde riskli binası yıkılan hak sahiplerine devlet tarafından bazı finansal haklar tanınıyor. Bu hakların başında kira yardımı yer alıyor. Peki, kiracılar için kentsel kira yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar süre alınır?

Kentsel dönüşüme giren binalarda yaşayan vatandaşlara, talep etmeleri halinde belirlenen oranlarda kira yardımı yapılıyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar süre alınır?

2015 kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşüm kapsamında binasını anlaşma ile tahliye eden hak sahiplerine devlet kira yardımında bulunuyor. Peki, 2015 kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Kiracılar için kentsel dönüşüm kredi ve kira yardımı nasıl alınır?

Anlaşma ile tahliye edilen, yıktırılan veya kamulaştırılan binaların maliklerine ve kiracılarına devlet bazı yardımlarda bulunuyor. Peki, kiracılar için kentsel dönüşüm kredi ve kira yardımı nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm kira yardımı almak için gerekli evraklar!

Kentsel dönüşümde riskli olarak tespit edilen bir yapının anlaşma yolu ile tahliye edilmesi halinde hak sahipleri bazı finansal desteklerden faydalanabiliyor. İşte kentsel dönüşüm kira yardımı almak için gerekli evraklar..

Kentsel dönüşüm kira yardımı dilekçesi 2015!

Kentsel dönüşüm kira yardımı koşullarını taşıyan kimseler bir dilekçe ile kira yardımına başvuruda bulunabiliyor. Peki, dilekçe nasıl yazılır? İşte kentsel dönüşüm kira yardımı dilekçesi 2015...

Kira yardımı kimlere yapılacak Haberi

Kira yardımı kimlere yapılacak

Enafın dikkati şimdi Ticaret Bakanlığı'ndan yapılacak olan Şubat ayı ödeme tarihi açıklamasında. Hürriyet'te yer alan habere göre; esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödemelerindeki son gelişmeler fazlaca araştırılıyor. Daha önceden e-devlet üzerinden başvuruda bulunan vatandaşlar gelir kaybı desteklerini 20 Ocak'ta almıştı. Kira destekleri de Ticaret Bakanlığı tarafından 27 Ocak'ta ödenmişti. Bu ayki ödemeler için ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Diğer yandan, 1000 TL gelir kaybı desteği, 500-750 TL arası da kira desteği yapacak olan Ticaret Bakanlığı, başvuruları E-Devlet üzerinden almaya devam ediyor.

ESNAF GELİR VE KİRA DESTEĞİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Esnafa verilecek olan hibe ve kira desteğinde sonuçlar E-Devlet sistemi üzerinden açıklanacak. Daha önce başvuruda bulunan vatandaşlara 20 Ocak ve 27 Ocak'a ödemeleri yapıldı. Bu vatandaşlar için...