konut yatırımı mantıklı mı 2021

konut yatırımı mantıklı mı 2021

Konut yatırımı son zamanlarda ön planda. 2020 yılında konut fiyat endeksinde son 10 senenin en büyük yükselişi kaydedildi. Peki konut yatırımı mantıklı mı? Bu nasıl anlaşılır? İşte detaylar...

Altın birikimiyle konut almak mantıklı mı?

Altın hem korunma hem de yatırım aracı olarak kullanılıyor. Peki altınları satıp ev almak mantıklı mı?

Tasfiye edilen faizsiz konut şirketlerinde yatırımı olanlar dikkat!

Faizsiz finansman modeliyle konut ve taşıt sahibi olmaya imkan sunan tasarruf finansman şirketlerinin 21'i hakkında tasfiye kararı alındı. Peki, söz konusu şirketlerde yatırımı bulunanlar ne yapacak?

Konut yatırımı yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Lüks Konut Uzmanı Sercan Göller; konut yatırımı yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Konut yatırımı mı arsa yatırımı mı daha mantıklı?

Posta Gazetesi köşe yazarı Özlem Denizmen'e gelen soruda, kendi evinde oturduğunu belirten okuyucu, elinde bir miktar para bulunduğunu, bu para ile yatırım amaçlı yeni bir konut mu yoksa arsa mı almasının mantıklı olduğunu sordu.

Konut yatırımının en hızlı döndüğü iller belli oldu!

Türkiye'de konut yatırımında en hızlı dönüş olan şehirler açıklandı. En kısa sürenin 18 yıl olurken, en uzun amorti süresi ise 31 yıl olduğu belirtildi. 

Konut yatırımına hücum!

Konut yatırımı son zamanlarda ön planda. 2020 yılında konut fiyat endeksinde son 10 senenin en büyük yükselişi kaydedildi. Peki konut yatırımı mantıklı mı? Bu nasıl anlaşılır? İşte detaylar...

ABD'den Türk yatırımcılara konut yatırımı çağrısı!

Amerikan Merkez Bankası (FED) önümüzdeki birkaç senede Amerika emlak piyasasında çok büyük bir hareketlenme yaşanacağını tahmin ediyor. ABD'li emlak brokerları Türk yatırımcılara çağrıda bulunuyor ve bu büyük yatırım fırsatını kaçırmamalarını öneriyor.

Trabzon'da yeni konut yatırımı hızlanmalı!

Trabzon’da 21 senedir faaliyette bulunan Saral Gayrimenkul’un sahibi Semih Sarıalioğlu, gayrimenkul sektörüne ilişkin açıklamalar yaptı. Sektörü değerlendiren Semih Sarıalioğlu, Trabzon'da konut yatırımı için imkanların ve fırsatların artış gösterdiğini dile getirdi.

Doğrudan yatırım, yabancıya konut satışıyla mı sınırlı kaldı?

Dünya gazetesi köşe yazarı Talip Aktaş bugünkü yazısında doğrudan yabancı yatırımları​​​​​​​nı kaleme aldı. İşte Aktaş'ın "Doğrudan yatırım, yabancıya konut satışıyla sınırlı kaldı" başlıklı o yazısı...

Konut iyi bir yatırım mı?

Konut yatırımı yapmak mantıklı mı? Son dönemlerde gayrimenkul, ağırlıkla da konut yatırımının yerinde bir tercih olup olmayacağı sorusu araştırılıyor...

İmtaş Konut Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

İmtaş Konut Yatırım Anonim Şirketi Şişli'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Mesut Tuna tarafından kuruldu.

Konut yatırımında ABD ilk sırada!

ABD, yüksek kira getirisi ve düşük amortisman süresi ile konut sektöründe yatırım için ön plana çıkıyor. Yabancı yatırımcı ilgisinin her geçen gün arttığı Türkiye’de de yerli yatırımcılar, yurtdışına açılmaya başladı. 

2019'da en çok yatırım konut ve ulaştırmaya yapıldı!

Özel sektör ve kamunun 2019 yatırım karnesi yayınlandı. Buna göre; Toplam yatırımlarda en büyük pay yüzde 29.21 ile ulaştırmaya ait. Bunu yüzde 25.86 ile konut izliyor.

Daça Konut Yatırım Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Daça Konut Yatırım Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kadıköy'de 450 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Güney, Murat Özer, Olcay Saral ve Ramiz Orhan Ermeç tarafından kuruldu.

konut yatırımı mantıklı mı 2021 Haberi

konut yatırımı mantıklı mı 2021

Dünya Gazetesi köşe yazarı Şeref Oğuz bugünkü köşesinde konut yatırımını kaleme aldı.

İşte Şeref Oğuz'un 'Güvensizlik parayı betona gömdürüyor' başlıklı yazısı...

Şu zamanlarda altın, döviz ve konuta hücum edilmiyor; yalnızca TL'den kaçış yaşanıyor. Bunun nedeni ise, çift hanelerde ve gözleri daha yüksekte olan enflasyon canavarının koşarak gelmesi. Hiçbir vatandaş birikiminin enflasyon ateşinde erimesini istemiyor.

Halkın güveni azaldıkça yatırımını betona çeviriyor. Borç ödemeyi göze alıyor, geleceğini ipotekliyor, yine betona yatırıyor. Tüketici güveni Nisan ayında 80,2 oranındayken Mayıs 2021'de 77,3 oranına gerilemesi bu kaygıyı gözler önüne seriyor. Odakta olanlar arasında konut da yer alınca fiyat artıyor. 

2020 konutta 10 yılın yükselişi

Geçtiğimiz sene konut fiyat endeksinde son 10 senenin en büyük artışı yaşandı. 2019 yılında 118,8 olan endeks; 2020 yılında 154.9’a yükseldi. Bu da...