Konyada boş arazi

Konyada boş arazi

Konya'da boş araziler rüzgar enerjisine açılacak. Konya İl Genel Meclisi, rüzgar enerjisinin yaygınlaşması için tescili mümkün olan boş arazilerin rüzgar enerjisinde kullanılabilmesi için karar aldı...

Bodrum Halikarnas'ın arazisi 35 milyon dolara satışa çıkarıldı!

Halikarnas'a ev sahipliği yapan mekan uzun süredir boş. Arazi sahipleri burayı satışa çıkarmış. Kulislerde konuşulan bilgiye göre 35 milyon dolar isteniyormuş. Ancak önemli bir pürüz varmış...

Arazi bankası kuruluyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım arazilerinin boş kalmaması, işletmelerin büyümesi için “arazi bankacılığı”nı hayata geçirecek. Bu kapsamda Van, Antalya, Trabzon, Bursa, Çorum, İzmir ve Şanlıurfa illerinde bölge çalıştaylar yapıldı. 

Çerkezköy'deki kaçak yapılar yıkıldı!

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Ambardere mevkiinde hazineye ait boş arazi üzerine inşa edilen kaçak yapılar yıkıldı.

 Bodrum'da imara açık boş arazi bulmak imkansız!

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’daki betonlaşmalar son zamanlarda dikkat çekiyor.

493 boş arazi imara mı açıldı?

1999 depreminin ardından İstanbul’da Afet Acil Eylemi Planı çerçevesinde belirlenen 493 boş alanın toplanma yeri olarak imara açılması aylardır tartışılıyor.

Bodrum'a 7 milyar dolarlık 30 yeni proje!

İnşaat sektörünün dev firmaları Bodrum'a akın ediyor. 7 milyar dolar yatırım değerine sahip 30 lüks projenin hayata geçirileceği ilçede boş arazi bulmak her geçen gün zorlaşıyor.

İşte muhteşem manzaralı 10 tek katlı ev projesi!

Tek katlı evler, kent merkezlerinde boş arazi bulunamadığı için genellikle yazlık bölgelere inşa ediliyor. İşte muhteşem manzaraya sahip 10 tek katlı ev...

Adnan Saraç: Muratpaşa'da konut üretecek alan kalmadı!

Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, ilçede inşaat sektörü için boş arazi bulmanın zorluklarına değindi.

TOKİ Esenler'de Oruçreis ve Çiftehavuzlar'ı dönüştürecek!

İstanbul'da boş arazi bulmakta zorlanan TOKİ kentsel dönüşüme odaklandı. Esenler'in iki bölgesinde kentsel dönüşüm yapacak TOKİ hak sahipleriyle anlaşmalara başladı.

İzmir Güzelbahçe Belediyesi'nden hastane için arsa talebine ret!

Güzelbahçe Belediyesi, Güney Kamu Hastaneleri Birliği'nin hastane arsası talebine önce "yer yok" dedi. Sonra bölgedeki 15 dönüm boş arazi için "hemen sağlık kampüsü yapılması" şartını koştu

Bulut İnşaat'ın sahipleri polise ifade verdi!

Bulut İnşaat’ın sahiplerinin Mali Polis tarafından sorgulandığı ortaya çıktı. Dosyaya göre, çok sayıda kişiye, kimi zaman ruhsatta olmayan, kimi zaman da ruhsat başvurusu dahi olmayan boş arazi üzerinden daire satışları yapıldı.

Gaziantep'te boş arazilerdeki inşaat atıkları temizleniyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezinde bulunan boş arazileri temizlik çalışmalarına başladı. Özellikle merkezde bulunan boş arazi ve arsalara, inşaat atığı, hurda eşya, çöp ve moloz gibi maddeler atılıyor.

Hali arazi satışı nasıl yapılır?

Hali araziler, sahipsiz ve boş/içinde hiçbir şey olmayan arazilere deniyor. Bu tür araziler 2b arazileri olarak da ifade ediliyor. Peki, hali arazi satışı nasıl yapılır? İşte yanıtı..

Konyada boş arazi

Konyada boş arazi Konyada boş arazi

İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarının 8. birleşiminde son yıllarda Karapınar başta olmak üzere ülke genelinde pek çok bölgede yaygınlaşmaya başlayan rüzgar enerjisi sahalarının tespiti gündeme geldi. 

İmar ve Bayındırlık Komisyonunca merkez Selçuklu ilçesine bağlı Meydan, Çandır ve Güvenç köylerinde rüzgar enerjisine dayalı hazırlanan Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planlan, komisyon üyesi Remzi Korkut tarafından Meclise sunuldu. 

Korkut, ilgili kurumların yetkilileri ile birlikte yaptıkları inceleme sonucunda Meydan, Çandır ye Güvenç köylerindeki söz konusu araziler için çalışma başlattıklarını belirtti. Bu arazilerde ilgili alanların tahsis amacımn değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Korkut, hazine adına vakıf meralarının tescillerinin vakıf adına yaptırılması, tescil yapılan kurumdan muvafakat alınması şartı ile imar plan teklifinin tamamlanması halinde onaylanmasının uygun olduğunu bildirdi. 

Müzakere edilen İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu, kabul...