Kuzey Ege Limanı Konteyner Terminali İnşaatı

Kuzey Ege Limanı Konteyner Terminali İnşaatı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, dünyanın en büyük 10 limanı arasında yer alacak Çandarlı (Kuzey Ege) Limanı Konteyner Terminali inşaatı için 230 milyon lira bedelle ihaleye çıktı. İhalede dev gruplar yarışacak

Çandarlı Limanı Konteyner Terminali yapım işi: Geçici teminat 50 milyon TL!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Çandarlı (Kuzey Ege) Limanı Konteyner Terminali İnşaatı işi ihale edecek. İhale 5 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bozcaada'da konaklama tesisleri 15 Haziran'da açılacak!

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'nde bulunan Bozcaada'da, koronavirüs nedeniyle 19 Mart tarihinde kapatılan konaklama tesislerinin 15 Haziran Pazartesi günü açılmasına karar verildi.

Kuzey Ege Otoyolu'nun 91 kilometrelik bölümü hizmete açıldı!

İzmir'de, bir süredir devam ettiği Kuzey Ege Otoyolu'nun 91 kilometrelik bölümü hizmete açıldı.

Çandarlı Limanı'nda imar muafiyeti!

TBMM Başkanlığı’na sunulan teklife göre, atıl bir yatırıma dönüşen Kuzey Ege Çandarlı Limanı Kıyı Kanunu’nun hükümlerinden muaf tutulacak.

Kuzey Ege Çandarlı Limanı'na ilişkin 6 soru mecliste!

Kuzey Ege Çandarlı Limanı Projesi meclis gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, limana ilişkin yazılı soru önergesi hazırladı..

Bozcaada yapılaşma baskısıyla karşı karşıya kaldı!

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya kaldı.

Kuzey Ege Çandarlı Limanı Projesi meclis gündeminde!

Kuzey Ege Çandarlı Limanı Projesi, mecliste konu oldu. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Petkim Konteyner Limanı kapılarını açıyor!

Aliağa'da 1.5 milyon TEU elleçleme kapasitesi ile Ege Bölgesi'nin en büyük entegre limanı olacak Petkim Konteyner Limanı'nın ilk fazı kapılarını ticarete açtı.

Cunda Köprüsü '350 fore kazık' üzerinde yükseliyor!

Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinden olan Ayvalık ile Cunda Adası'nı birbirine bağlayacak köprünün inşaatında, çakılacak fore kazık sayısı, zeminin çürük çıkması nedeniyle 73'ten 350'ye çıkarıldı.

APM Terminals İzmir Limanı açılış için gün sayıyor!

İkinci fazın tamamlanmasıyla Ege Bölgesi'nin en büyük konteyner limanı olacak APM Terminals İzmir'in, açılışına sayılı günler kaldı.

Alsancak Limanı, Ege'yi dünyaya açıyor!

Türkiye’deki üç doğal limandan biri olan İzmir'deki Alsancak Liman İşletmesi, özellikle Ege Bölgesi'ni dünyaya açıyor

İzmir Petkim Limanı'nın ÇED toplantısı yapıldı!

Yaklaşık 40 yıldır Petkim ve Ege Bölgesi'ne gelen yük gemilerine hizmet veren Petkim limanı ve liman gerisi hizmet alanı genişletiliyor.

Novada Edremit AVM'nin 2. fazı açıldı!

İlk fazı 2015 yılının Temmuz ayında ziyaretçi ile buluşan Novada Edremit’in ikinci fazı açıldı. Kuzey Ege’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi projesi olan Novada Edremit; 65 ulusal ve uluslararası marka ile yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacak

APM Terminals İzmir Limanı Mayıs'ta açılacak!

İZMİR Ege'nin en büyük konteyner limanı olma özelliğine sahip APM Terminals İzmir, yatırımını tamamladı. Açılış için resmi onay sürecinin tamamlanmasını beklediklerini söyleyen Wolf Larsen, Mayıs ayında hizmete başlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kuzey Ege Limanı Konteyner Terminali İnşaatı

Kuzey Ege Limanı Konteyner Terminali İnşaatı Kuzey Ege Limanı Konteyner Terminali İnşaatı


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, dünyanın en büyük 10 limanı arasında yer alacak Çandarlı (Kuzey Ege) Limanı Konteyner Terminali İnşaatı için ihaleye çıktı. Yap-işlet-devret modeliyle yapılacak ihaleye aralarında limanın dalgakıran inşaatını 230 milyon lira bedelle yapan Kolin, Limak gibi devlerin de bulunduğu çok sayıda kuruluşun ilgi göstermesi bekleniyor. İhaleyi kazanan firma rıhtım, lojistik alan ve konteyner depolama sahalarını oluşturacak ve limanı işletecek.


Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yer alan ilana göre ihale, Teklif Verme Şartnamesi'nde detaylandırılan usul ve esaslar kapsamında kapalı teklif alma usulü ile yapılacak. İhale için geçici teminat tutarı 50 milyon TL olarak belirlendi. Projeye ait ihale dosyaları 5 Eylül 2013 tarihinden itibaren Liman Yapım Dairesi Başkanlığı'nda görülebilecek. Ancak, ihalelere iştirak etmek için ihale dosya...