Mamak''ta kentsel dönüşüm

Mamak''ta kentsel dönüşüm

Türkiye Belediyeler Birliği'nin Kırgızistan, Azerbaycan, Yemen, Bosna Hersek ve Irak gibi ülkelerden staj programı kapsamında ülkemize davet ettiği öğrenciler Mamak'ta bulunan dev yatırımları yerinde inceledi...

Kahramanmaraş'ta kentsel dönüşüm konutları yükseliyor!

Kahramanmaraş'ta kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı, Hayrettin Güngör, Kurtlar ve Saçaklızade'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

İzmir Konak'ta kentsel dönüşüm başlıyor!

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçede hayata geçecek kentsel dönüşüm projeleri ile görsel kirliliğin ortadan kaldırılacağını dile getirdi.

Mamak'ta kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı!

Ankara Mamak Müteahhitler Derneği’nde gerçekleşen toplantıda ilçede yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. 

Ankara Aktaş'ta kentsel dönüşüm başladı!

Ankara Altındağ Belediyesi, Aktaş Kentsel Dönüşüm Projesi için düğmeye bastı.

Tarsus'ta kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Mersin Tarsus Belediyesi, İsmet Paşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı. 

Zonguldak'ta kentsel dönüşüm çıkmazı!

TMMOB Mimarlar Odası Zonguldak İl Temsilcisi Turhan Demirtaş, Zonguldak’ta ‘kentsel dönüşüm’ adı altında başlatılan yıkımların yanlış olduğunu savundu.

TOKİ Rize Yağlıtaş Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihalesi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Rize Merkez Yağlıtaş Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin ihalesini gerçekleştirdi.

Uşak'ta kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü 31096 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Uşak'ta bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Ankara Mamak'ta kentsel dönüşüm başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 5. Etap 519 Adet Konut İnşaatı ihalesini bugün saat 14:30'da gerçekleştirecek.

Sinop'ta kentsel dönüşüm ile yol sorunu çözülecek!

Sinop Belediye başkanı Barış Ayhan, Aslan Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesi ile çevre yoluna alternatif bir güzergah belirlendiğini açıkladı.

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 248 konut teslim edildi!

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ikinci etabı kapsamında tamamlanan 248 konut, hak sahiplerine kura ile teslim edildi...

Akyurt'ta kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık tarafından düzenlenen halka açık toplantıda kentsel dönüşümün gerekliliği, nasıl yapılacağı ve aşamaları ele alındı...

Malatya Yeşilyurt'ta kentsel dönüşüm talebi!

Malatya Yeşilyurt Belediyesi sınırları içinde bulunan Yeşiltepe Yeşilkaynak ve Fatih Mahalle sakinleri uzun zamandır kentsel dönüşümün başlamasını bekliyor.

Mamak''ta kentsel dönüşüm Haberi

Mamak''ta kentsel dönüşüm


Mamak Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar ve bölgede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları akademik çevrelerden büyük ilgi görüyor. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Kırgızistan, Azerbaycan, Yemen, Bosna Hersek ve Irak gibi ülkelerden staj programı çerçevesinde ülkemize davet edilen öğrenciler Mamak'ta bulunan dev yatırımları yerinde inceledi. Staj programı gelen öğrenciler ülkelerinde iktisadi idari bilimler, mühendislik ve mimarlık fakültelerinde okuyan ve başarılı öğrencilerden oluşuyor. Öğrencilere, uzmanlar tarafından belediyelerin mali yapısı, yerel demokrasi ve katılım, belediyelerin sosyal hizmet faaliyetleri gibi başlıklarda seminerler veriliyor. Mamak'ta bulunan dev yatırımlar arasında yer alan Mamak Arena, Türközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksini yakından inceleyen öğrenciler, inşaatı devam eden Türközü Semt Stadı ve Misket Mahalle Konağı'nı da görme fırsatı buldu. Yapılan incelemelerin ardından Mamak Belediyesi'ne geçen öğrenciler detaylı bilgi aldı.


Dönüşüm...