manisa ulucami manzara seyri

manisa ulucami manzara seyri

Manisa Belediyesi’ nin Ulutepe Caddesi’ nde hayata geçireceği çevre düzenlemesi ve peyzaj alanının temeli törenle atıldı. Proje ile Ulucami’ nin tarihî dokusunun günyüzüne çıkarılması planlanıyor...

Manisa Ulucami'de yıkım başladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucamii çevresinde kentin kültürel geçmişini gün yüzüne çıkarılması için kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor.

Manisa Ulucami yenileniyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucami ve çevresinde yaklaşık 6 yıldır sürdürdüğü kentsel planlama çalışmasıyla, tarihi ibadethaneyi yeniden gün yüzüne çıkardı.

Manisa Safa Camii hizmete açıldı!

Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı Ulucami Mahallesi’nde bahçesinde çocuk parkı da bulunan Safa Camii kılınan öğle namazı ile ibadete açıldı.

Manisa Akhisar Safa Camii açıldı!

Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı Ulucami Mahallesi’nde bahçesinde çocuk parkı da bulunan Safa Camii kılınan öğle namazı ile ibadete açıldı.Yusuf Eviş, camilerin cemaatin birlikte buluştuğı mekanlar olduğunu belirtti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucami'nin önünü açtı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda Ulucami bölgesindeki tarihi yapının gün yüzüne çıkarılması için geçmiş dönem başlatılan çalışmaların devam etmesi kararı alındı.

Manisa Ahmetli'nin altyapısı yenilendi!

Manisa Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesi Güldede ve Ulucami Mahallesi’nde kanalizasyon döşeme çalışmalarının ardından Muammer Aksoy Caddesi’nde de kanalizasyon hatlarının döşemesini tamamladı.

Manisa Ulucami projesi yine reddedildi!

Ulucamii çevresinde yapılacak olan nazım imar planı AK Parti'nin oylarıyla reddedilmiş, bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün karara itiraz etmişti. Madde bir kez daha görüşüldü ve yine reddedildi.

Ulucami ve çevresi rekreasyon alanı projesi tekrar gündemde!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ulucami ve çevresinde yapılacak rekreasyon alanı konusunun AKP grubu tarafından ret edilmesinin ardından Mart ayı meclisinde yeniden gündeme getirdi.

Manisa Ulucami’nin restorasyonu başlıyor!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ulucami’nin restorasyonu konusunda da Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karar alındığını hatırlatarak, bu konuda da çalışmanın yakın zamanda başlayacağının müjdesini verdi.

Manisa'da kamulaştırma tartışması!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şubat ayı meclisinde Ulucami ve çevresinde devam eden kamulaştırmaların AKP tarafından engellendiğini söyleyerek 'Bölgeyi rekreasyon alanına çevirelim istiyoruz' dedi.

Manisa Ulucami bölgesindeki konutlar deprem riski taşıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Üyesi Mehmet Palabıyık ise bölgede deprem riski taşıyan konutlar olduğunu ifade ederek, “Bölgede halkımız uçurum kenarında yaşıyor" dedi.

Ulucami bölgesi halka açılırsa Manisa'nın panoraması değişir!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şubat ayı meclisinde Ulucami ve çevresinde devam eden kamulaştırmaların engellenmesine sert çıktı. Ergün, 30 yıldır devam eden gecekondu sorununun çözümü noktasında engellendiklerini ifade etti.

Park Manzara Evleri fiyat bilgisi!

Manisa İl'inde yükselen Park Manzara Evleri projesinde daireler 3 oda 1 salon şeklinde dizayn edildi. Proje 2 blok şeklinde yükseliyor. İşte Park Manzara Evleri fiyat bilgisi detayları...

manisa ulucami manzara seyri Haberi

manisa ulucami manzara seyri


Manisa Belediyesi’nin Ulutepe Caddesi’nde hayata geçireceği çevre düzenlemesi ve peyzaj alanının temeli törenle atıldı. Proje, Ulucami’nin tarihî dokusunu günyüzüne çıkaracak. Törende konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Ulucami’nin tarihî dokusunu günyüzüne çıkarmak amacıyla 1,5 senede 13,5 milyon liralık kamulaştırma yaparak, Manisamız'a en güzel sosyal alanlarından bir tanesini daha kazandıracağız.” dedi.


"Ulutepe Yeşil Alan Düzenlemesi ve Seyir Terasları" projesinin, Manisa’nın çehresini değiştirecek önemli projeler arasında yer aldığını belirten Başkan Ergün, “Bugün temelini attığımız proje alanının kamulaştırma maliyeti 2 milyon lira. 3 milyon 320 bin lira+KDV’ye ihale ettiğimiz proje, ilkbaharın sonlarına doğru bittiğinde Manisamız'ın en gözde sosyal alanlarından birisini şehrimize kazandırmış olacağız. İnşallah bu yaz şehrin sıcağından kaçarak çayımızı burada, Ulucami’nin serin gölgesinde, harika Manisa manzarası eşliğinde içeceğiz.” şeklinde konuştu. Ardından kurban kesilip...