melih gökçek imar planı melih gökçek sinpaş altınoran projesi

melih gökçek imar planı melih gökçek sinpaş altınoran projesi

Bilirkişi raporlarına göre, toprak kayması riski taşıyan alana inşa edilen Sinpaş Altınoran konut projesinden yana tavır koyarak yargı kararlarını tanımayan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin inadı, binlerce yurttaşın yaşamını tehlikeye atıyor.

Melih Gökçek için suç duyurusu: Ankapark zararı tazmin edilsin!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kapatılan Ankara Ankapark'ın maliyetine ilişkin bir açıklama yapan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Melih Gökçek: Ankapark dünyanın en ucuza mal olan parkı!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark’ı Disneyland ile kıyaslayarak, dünyanın en ucuza mal olan parkı olduğunu belirtti...

Ankara Adliyesi'nin yıkım kararı iptal edildi!

Melih Gökçek döneminde yapılan ve Ankara Adliyes’sinin yıkım çalışmaları sonrası Ulaşım Transfer Merkezi yapılmasını öngörülen imar planı, yargının kararı ile iptal edildi.

Melih Gökçek, Başkanlık konutunun aidatını ödemediği için icralık mı oldu?

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, Başkanlık konutunun aidatını 6 aydır ödemediği için, site yönetimi tarafından icraya verildi...

Togo Kuleleri’nde şirketler!

Togo Kuleleri diye anılan iş merkezi parselinde Melih Gökçek döneminde parsel sahibi şirketler lehine yapılmış imar planı değişikliği mi var?

Parsel parsel sattı davasında Melih Gökçek'e kötü haber!

Birbirlerine yönelik ağır hakaretlerle mahkemelik olan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki davada karar çıktı. Mahkeme Melih Gökçek'in açtığı 50 bin TL'lik tazminat davasını reddetti.

Ankara’da Melih Gökçek dönemi imar tartışması!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumunda eski dönemde gerçekleşen imar izinleri tartışmalara yol açtı.

Mansur Yavaş: Gökçek, Ankara’nın 10 milyar lirasını heba etti!

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş yaptığı açıklamada  Melih Gökçek'in Ankara’nın 10 milyar lirasını heba ettiğini söyledi.

Melih Gökçek, başkanlık konutunu nasıl aldı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde belediyeye ait Teras Evler’de yer alan villayı başkanlık konutu olarak kullanan Melih Gökçek’in görevden ayrıldıktan sonra da konutu terk etmediği ortaya çıktı. Gökçek konutu nasıl aldığını anlattı...

Melih Gökçek, başkanlık konutunu satın aldı!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in belediye konutlarında oturması tartışma yaratmıştı. Gökçek o konutu satın almış...

Melih Gökçek: Ankapark için harcanan para halkın cebinden çıktı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabında Ankapark projesinin maliyetini açıkladı...

Melih Gökçek'in spor kulübü derneklerine tahsis ettiği tesisler geri alındı!

Melih Gökçek'in Ankapark ve Kanal Ankara projesini öncelik listesinden çıkarıp, yeni mezarlık projesini de iptal eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, şimdi de Gökçek’in belediye başkanlığı döneminde spor kulübü derneklerine tahsis ettiği spor tesislerini geri aldı.

Ankara Sincan Gökçek imar planı değişikliği onaylandı!

Ankara İli Sincan İlçesi Gökçek Mahallesi sınırları içinde kalan 70 bin metrekare yüzölçümlü alanın imar değişikliği onaylandı..

melih gökçek imar planı melih gökçek sinpaş altınoran projesi Haberi

melih gökçek imar planı melih gökçek sinpaş altınoran projesi

7 defa mahkemeler tarafından iptal edilen imar plan değişikliklerine karşın, Büyükşehir Belediyesi yeniden imar planı hazırlayıp afet riskli alandaki projeye yol verince, TMMOB’ye bağlı Şehir Plancıları Odası (ŞPO) da imar planın iptali istemiyle 8’inci defa yargıya başvurdu.


7 DEFA İPTAL EDİLDİ


Ankara’da Eymir ve Mogan Gölleri havzalarında bulunan Gölbaşı Özel Çevre Koruma Alanı içerisinde kalan, İmrahor Vadisi yakınlarındaki bölgeye kurulmak istenen Sinpaş Altınoran konut projesi için ilki 2010’da hazırlanan Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı imar planları, ŞPO’nun açtığı davalar neticesinde tam 7 defa iptal edildi. İptal edilen imar plan değişiklikleri hakkında mahkemeler pek çok yürütmeyi durdurma kararı da verdi.


YENİ PLANA YENİ DAVA


Bölgenin heyelan riskli olduğuna işaret eden bilirkişi raporlarına, mahkemelerden gelen iptal ve yürütmeyi durdurma kararlarına karşın, Belediye Meclisi...