04 / 07 / 2022

merkez bankası rezervleri mart 2021

merkez bankası rezervleri mart 2021

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) resmi rezerv varlıkları, mart ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 9 azalışla 86.7 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası rezervleri 91 milyar 663 milyon dolara geriledi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri geçen hafta 3 milyar 551 milyon dolar azalarak 91 milyar 663 milyon dolara geriledi.

Merkez Bankası net rezervi açıkladı! Bakın kasada ne kadar var?

Bugün Merkez Bankası'ndan açıklanan verilere göre, TCMB’nin net uluslararası rezervleri geçen hafta yaklaşık 800 milyon dolar daha düşüş göstererek 7,4 milyar dolara kadar düştü.

Merkez Bankası'nın dolar rezervi gerilemeye devam ediyor! 1 yıldan az kaldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 10 Haziran haftasında bir önceki haftaya göre 228 milyon dolar azalarak 101,7 milyar dolara geriledi. Bankanın dolar üzerinden vadesi 1 yıldan az kalmış ödemeleri de bulunuyor.

Merkez Bankası'yla ilgili flaş dolar gelişmesi

Merkez Bankası'nın dolar rezervleri açıklandı. Geçtiğimiz hafta net rezervler 10,5 milyar dolar iken bu hafta 8,2 milyar dolar olması flaş olarak değerlendirildi.

Merkez Bankası'nda dolarla ilgili flaş gelişme

Dolarla ilgili çok önemli bir ölçüt olarak görülen Merkez Bankası rezervlerinde flaş bir gelişme yaşandı. TCMB'nin net rezervleri 1,7 milyar dolar geriledi.

Merkez Bankası rezervleri 2 milyar 636 milyon dolar arttı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)  toplam rezerv rakamları belli oldu. Her hafta düzenli olarak açıklanan rezervlerinin son bir haftaki rakamları belli oldu.

Merkez Bankası kritik verileri açıkladı! Merkez Bankası rezervleri 101,9 milyar dolar oldu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri açıklandı. Bu hafta bir önceki haftaya göre 5 milyar 718 milyon dolar değer kaybederek 101 milyar 941 milyar dolara kadar düştü.

Merkez Bankası'ndan dolar bombası! İlk kez oldu hiç kalmadı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) toplam rezervleri, geçtiğimiz Nisan ayının son haftasında 2 milyar 51 milyon dolar azalarak 106 milyar 865 milyon dolara geriledi. Her sene hesabında kâr yazan banka bu senenin ilk çeyreğinde 80 milyar lira zarar etti.

Merkez Bankası koridorları bu dedikodu ile çalkalanıyor! Dolarla ilgili korkunç senaryo

Merkez Bankası'nın dolar rezervleri hakkında ürküten bir iddia ortaya atıldı. Fed Finansal İstikrar Bölümü Ekonomisti Levent Altınoğlu, Merkez Bankası'nın TL'yi desteklemek için bankalardan yüklü miktarda döviz aldığını ve bu dövizleri ödemesi için yatırım gerektiğini belirtti.

Merkez Bankası'nın toplam rezervleri Nisan'da 3 milyardan fazla azaldı

Merkez Bankası toplam rezervleri 22 Nisan ile biten haftada 3 milyar 381 milyon dolar azaldı.

Merkez Bankası kritik istatistikleri açıkladı! İşte Merkez Bankası'nın toplam rezervleri...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından (TCMB) 15 Nisan ile biten haftaya ilişkin para ve banka menkul kıymet istatistiklerini yayımlandı. Piyasaların gözü bugün Merkez Bankası'nın kritik istatistiklerindeydi. İşte ayrıntılar...

Dolar ve altını bu haberi okumadan almayın! Merkez Bankası rezervleri açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Para ve Banka İstatistikleri yayımlandı. Geçen hafta itibariyle Merkez Bankası'ndaki dolar rezervleri 862 milyon dolar azaldı, altın rezervleri ise 191 milyon dolar arttı.

Merkez Bankası'nın toplam rezervleri geriledi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 13 Ağustos haftasında 1 milyar 911 milyon dolar azalarak 107 milyar 99 milyon dolar oldu.

Merkez Bankası rezervleri 3 milyar 215 milyon dolar arttı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 25 Haziran tarihi itibarıyla 2 milyar 834 milyon dolar artış göstererek 100 milyar 158 milyon dolar oldu.

merkez bankası rezervleri mart 2021 Haberi

merkez bankası rezervleri mart 2021

ürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından, Mart 2021 dönemine ilişkin 'Uluslararası Rezervler ve Döviz Likiditesi Gelişmeleri' verileri yayımlandı.

Yayımlanan verilere göre, resmi rezerv varlıkları mart ayında  yüzde 9 azalarak 86.7 milyar dolara kadar indi. Aynı dönemde döviz varlıkları yüzde 12.9 düşerek 46.2 milyar dolar, altın cinsinden rezerv varlıkları yüzde 4.3 gerileyerek 38.9 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Sputniknews'de yer alan habere göre; vadesine 1 yıl veya daha az kalmış Merkezi Yönetim ve Merkez Bankası'nın önceden belirlenmiş döviz çıkışları (döviz kredileri, menkul kıymetler ve mevduat işlemlerinden doğan yükümlülükler) mart ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 12.5 azalarak 26.8 milyar dolar seviyelerin düştü.

Bu dönemde, Merkez Bankası'nın yurt içi ve yurt dışı yerleşik bankalarla yapmış olduğu finansal türev işlemlerinden kaynaklanan net döviz ve altın...