nükleer santraller

nükleer santraller

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, yurtdışında arama ve araştırma yapabilecek, yurtdışında şirket kurabilecek. Bakanlığın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu yetkili olacak.

Fransa'da enerjinin yüzde 74'ü nükleer santrallerden sağlanıyor!

Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Erol Kaya, Fransa'yı örnek göstererek toplam enerji ihtiyacının yüzde 74'ünü nükleerden elde ettiğini söyledi.

Sinop halkı nükleer santral projesine tepki verdi!

Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santral projesine halktan tepki geldi...

Sinop'a yapılacak 2. nükleer santrali projesinin imzaları atıldı!

Sinop'ta yapılacak 4 bin 480 megawattlık enerjiye sahip olan 2. nükleer santralinin imzaları dün atıldı!

Japonya Başbakanı nükleer santrale imza için Türkiye'ye geliyor!

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Sinop'a yapılacak olan ikinci nükleer santral projesini imzalamak için Türkiye'ye geliyor...

Sinop nükleer santrali için Çin'den ortaklık teklifi geldi!

Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santral ihalesinde Çin'den ortaklık teklifi sunuldu...

Sinop nükleer santral projesi için müzakereler devam ediyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Kilci ''Burada yabancı konsorsiyumun, kamu adına yatırımcı olarak içinde olacağız. Türk şirketi EÜAŞ bu işin ortağı olacak.'' dedi.

Mega projelerde yerli çelik hedefi!

Mega projeler, savunma sanayi, demir yolları ve nükleer santraller gibi stratejik alanlarda kullanılan çelik türlerinde yurt içi tedarik zincirinin geliştirilmesi sağlanacak.

Akkuyu NGS'ye ilk beton bu yıl atılacak!

4. Uluslarası Nükleer Santraller Zirvesi İstanbul'da gerçekleşti. Toplantıda Akkuyu NGS'ye, bu yılın son çeyreğinde ilk betonun atılacağı da açıklandı.

4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi 8-9 Mart’ta!

Nükleer alanda faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaların biraraya geleceği 4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi, 8-9 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Rusya İran'da iki nükleer santral inşa edecek!

Rusya'nın gelecek hafta İran'da iki nükleer santralin inşaatına başlayacağı açıklandı. Medyada yer alan haberlere göre, nükleer santraller Basra Körfezi kıyısındaki Buşehr'te inşa edilecek.

Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde sayılı günler kaldı!

Türkiye’deki nükleer santral yatırımları,yabancı yatırımcıların iştahını kabartmaya devam ediyor.Nükleer santral projelerinde yer almak isteyen yabancı yatırımcılar İstanbul’da üçüncü kez düzenlenecek Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde buluşuyor.

İstanbul 3. Nükleer Santraller Zirvesi, 8-9 Mart'ta!

İstanbul'da gerçekleştirilecek 3. Nükleer Santraller Zirvesi, 8-9 Mart 2016 tarihlerinde kapılarını sektör temsilcilerine açıyor. Nükleer güç santrali projelerinde yer almak isteyen Türk girişimciler için önemli fırsatlar sunuyor

Koray Tuncer: Türkiye kendi nükleer santrallerini yapacak!

İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi'si başladı. Nükleer Mühendisler Derneği ve Ticari Eşleştirme Derneği Başkanı Koray Tuncer, Türkiye'nin bir gün kendi nükleer santrallerini yapacağını belirtti.

İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi yarın başlıyor!

İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi 19-20 Mart tarihlerinde düzenlenecek. Zirvede, nükleer konusunda deneyimli birçok yerli ve yabancı uzman konuklar bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Nükleer santraller yıllık doğalgaz ithalatını azaltacak!

Enerji Bakanlığı, Mersin ve Sinop’ta kuracağı 2 nükleer santral faaliyete geçtiğinde, yıllık doğalgaz ithalatını 7.2 milyar dolar azaltmayı ve 2030 yılına kadar toplam elektrik üretiminin en az yüzde 15’ini nükleer enerjiden elde etmeyi planlıyor

Rolls Royce nükleer yatırımı için Türkiye'de!

İstanbul Teknik Üniversitesi ( İTÜ ), dünyanın önde gelen firmalarından Rolls-Royce ile anlaştı. Rolls Royce ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında nükleer santraller ile yerli sanayinin entegresi hedefleniyor.

II. Nükleer Santraller Zirvesi 19-20 Mart 2015’te!

İstanbul - 19-20 Mart 2015 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek Nükleer Santraller Zirvesi için sponsorluk ve sergi satışlarının başladığı bildirildi. Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Şule Ergün konuyu değerlendirdi

İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi başladı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’nin açılışında, ülkemize kurulacak 2 nükleer santralin yıllık 7,5 milyar dolar enerji ithalatının önüne geçeceğini söyledi...

Şule Ergün: Nükleer santraller yerli yatırımcıları bekliyor!

Uluslararası İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi Başkanı Doç. Dr. Şule Ergün, nükleer santral projelerinin inşa ve işletme süreçleri için yerli yatırımcıların harekete geçmesi gerektiğini belirterek nükleer santraller yerli yatırımcıları bekliyor dedi...

nükleer santraller

nükleer santraller nükleer santraller

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, yurtdışında arama ve araştırma yapabilecek, yurtdışında şirket kurabilecek. Nükleer santral projeleri kapsamında yapılması öngörülen tesislerde, Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanun'un sınırlayıcı hükümleri uygulanmayacak. Nükleer santral sahalarında inşa edilecek yapılarda, Yapı Denetimi ile İmar Kanunu'nun fenni mesuliyete ilişkin hükümleri de uygulanmayacak. EPDK, uygun bulmadığı tarife tekliflerinin revize edilmesini isteyecek. Yeraltı madenlerindeki metan gazı, yeryüzünden veya ocak içerisinden çıkartılacak. Üretilen metan gazı maden işletme ruhsat sınırları içerisinde kalmak kaydıyla, maden sahibine işletme ruhsatı verilecek. Üretilen metan gazından alınacak devlet hissesi, yasada belirtilen oranda alınacak. Bu oranı, 4 katına kadar artırmaya veya yarısına kadar indirmeye bakanlığın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu yetkili...