Ölen kadının mirası kime kalır

Ölen kadının mirası kime kalır

Posta yazarı Tamer Heper, 'Eşimi, annesi ve babası hayattayken kaybettim. Sonra babası vefat etti, annesi ise yoğun bakımda. Eşimin mirasından yararlanabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor?' sorusunu yanıtladı.

Enver Paralı'nın mirası davalık oldu!

Milyarlarca TL'yi bulan mal varlığı, çocukları ve torunları arasında miras kavgasına neden olan işinsanı Enver Paralı'nın mirası davalık oldu...

UNESCO mirası Hevsel Bahçeleri'ne dökülen hafriyatlar kaldırılıyor!

Diyarbakır'daki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hevsel Bahçeleri'ne dökülen hafriyatların DHA tarafından görüntülenmesiyle Sur Belediyesi çalışma başlattı. İş makineleriyle molozlar kaldırılırken, Kaymakam Abdullah Çiftçi, sorumlulara en ağır cezanın verileceğinden bahsetti.

Ölen kişinin mirası torununa kalabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Ölen babanın iki erkek iki kız çocuğu vardı. ' sorusunu yanıtladı. Veraset ilamı için başvuru yapıldı. Bir erkek bir kız çocuğu mirası reddetti. Veraset ilamında mirası reddeden oğlunun iki çocuğuna mirasta pay verildi. Bu doğru bir karar mı?'sorusunu yanıtladı...

Ölen kardeşin mirası kime kalır?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Annemler yedi kardeş, altısı vefat etti. Vefat edenlerden birinin eşi ve çocuğu da yoktu. Bir miktar malvarlığı var. Bu durumda miras sadece hayatta olan anneme mi kalır, yoksa önce ölen kardeşlerin çocuklarına da düşer mi?' sorusunu yanıtladı.

İbrahim Benter: Kapalı Maraş Lala Mustafa Paşa'nın mirası!

Yeniden açılması gündeme gelen Kapalı Maraş hakkında konuşan KKTC Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, ''Kapalı Maraş, Lala Mustafa Paşa'nın mirası'' dedi.

Dilber Ay'ın mirası aileyi karıştırdı!

Geçen nisan ayında hayatını kaybeden Dilber Ay'ın mirası aileyi birbirine düşürdü.

Enver Paralı'nın mirası için dava süreci başladı!

İş adamı Enver Paralı’nın milyonlarca liralık mirası, oğlu Ahmet Galip Paralı tarafından sahte vekâletname çıkarılarak ele geçirildi. Torunu Ömerhan Kuru tarafından ortaya atılan iddiayı araştıran savcılık, vekâletnamenin sahte olduğunu belirledi...

Ömer Coşkun'un 60 milyon liralık borç mirası!

Televizyonda bitkisel ilaçların satışıyla tanınan ve iki yıl önce vefat eden 48 yaşındaki Dr. Ömer Coşkun'un 60 milyonluk borç mirası ortalığı karıştırdı.

2. Uluslararası İslami Mimari Mirası Konferansı'nda neler konuşuldu?

"Mamur Çevre ve Gelecek", temasıyla yapılan 2. Uluslararası İslami Mimari Mirası Konferansı (ISL@H 2019), iki gün boyunca İslami mimari alanında çalışan uzmanları konuk etti.

Uluslararası İslami Mimari Mirası Konferansı başladı!

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi ortaklığında düzenlenen 2. Uluslararası İslami Mimari Mirası Konferansı başladı. Konferansta sürdürülebilir kentsel gelişim konusunda farklı yaklaşımlar ele alınacak.

Miras sıralaması neye göre yapılır?

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Halam rahmetli oldu.Evlenmedi ve anne babası rahmetli. Mirası yaşayan kardeşlerine mi düşer? Yaşamayan kardeş çocuklarına da düşer mi? Yoksa ölen kardeş çocukları ve yaşayan kardeşlere mi bölünür?' sorusunu yanıtladı.

MES Yapı ölen işçinin ailesine 2'inci kere tazminat ödedi!

İş kazalarında ölen işçilerin ailelerine ödenmesi gereken tazminatlar için yargıdan örnek bir karar çıktı. Bu kapsamda, MES Yapı ölen işçinin ailesine 2'inci kere tazminat ödedi.

Gayrimenkul zengini kadının ölümünde şaşırtan gözaltılar!

Esenyurt'ta kaybolduktan sonra hurda bir minibüsün içinde bulunan gayrimenkul zengini kadının ölümüyle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Nazmiye Oruçoğlu(45) cinayetiyle ilgili gözaltına alınan eski eşi ve oğlunun aralarında bulunduğu üç kişi adliyeye sevk edildi.

Ölen kadının mirası kime kalır

Ölen kadının mirası kime kalır Ölen kadının mirası kime kalır

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun 'Eşimi, annesi ve babası hayattayken kaybettim. Sonra babası vefat etti, annesi ise yoğun bakımda. Eşimin mirasından yararlanabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Eşimi, annesi ve babası hayattayken kaybettim. Sonra babası vefat etti, annesi ise yoğun bakımda. Eşimin mirasından yararlanabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor? A.A.

Okuyucuma sormam gereken bir sorum olacak. Eşinin vefatında acaba müşterek çocukları var mıydı? Çünkü müşterek çocukları varsa, mirasçılık durumunda değişiklik olacak ve farklı pay alacak. Şayet çocuk yoksa bu sefer payı başka oranda olacak. Ben iki duruma göre de yanıt vereyim. Müşterek çocuk olsaydı, okuyucumun miras payı eşinin malvarlığının dörtte biri, gerisi ise çocuğun veya çocuklarının.

Şayet müşterek çocuk yoksa, okuyucumun eşinin...