ordudaki konutlar hasarlı mı

ordudaki konutlar hasarlı mı

Ordu İl AFAD Müdürlüğü, kentte 5-6 Temmuz'da yaşanan sel ve heyelanın ardından ön hasar tespit çalışmasını tamamladı.

Erzincan'da inşa edilen deprem konutlarında son durum ne? 

1992 depreminden sonra Erzincan'da inşa edilen deprem konutlarının yapımı devam ediyor. Çalışmalar dahilinde 15 bin 600 bina inşa edildi, birçok hasarlı bina ise güçlendirildi.

Elazığ'da hasar gören konutların yenilenmesinde son durum ne?

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Elazığ deprem bölgesini ziyaret etti. Elazığ'da en büyük sorun hasarlı konutların dönüşümünün yavaş ilerlemesi olarak belirtiliyor. Babacan, "Fay hattındayız, afet kader olabilir ama yıkım, ölüm kader olmamalı" dedi.

İzmir'de deprem konutlarının inşasına 1 ay içinde başlanacak!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Erdoğan, İzmir'de deprem konutlarının inşasına 1 ay içinde başlanacağını açıkladı. Erdoğan, İzmir'de çeşitli derecelerde hasarlı ve yıkılmış 530'a yakın binanın olduğunu söyledi.

Van'da TOKİ afet konutları sistemi uygulanacak!

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Van'da depremden etkilenen mahallelerin muhtarlarıyla buluştu. Çataklı, "2020 bitmeden konut yapım ihalelerini bitirmek istiyoruz. Bölgede TOKİ afet konutları sistemi uygulayacağız. Güvenlik gerekçesiyle ağır hasarlı olan bütün evleri yıkacağız" dedi.

Depremin vurduğu Elazığ'da yeni konutlar yükseliyor!

Elazığ'da 5 ay önce yaşanan 41 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan 6.8'lik depremden sonra hasarlı binaların yıkımı sürerkeni yeni konutlar da yükseliyor.

Elazığ'da inşa edilecek yeni konutlar için zemin etüt çalışmaları yapılıyor!

Merkezi Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Elazığ'da yıkımı tamamlanan ağır hasarlı binaların yerine yapılacak yeni konutlar için zemin etüt çalışmaları yapılıyor.

Van'daki hasarlı konutlar yıkılıyor!

Van’da beş yılı aşkın bir süre önce meydana gelen iki büyük depremin ardından hasarlı olan binaların yıkımı da sürüyor. Bu arada deprem sonrası hasarlı olmayan bazı yapıların da kentsel dönüşüm veya başka sebeplerden dolayı yıktırıldığı belirtiliyor.

Silopi'nin dokusuna uygun konutlar inşa edilecek!

Bakan Sarı, yaklaşık 7 bin 600 birimde tespit çalışması yaptıklarını, 342 ağır hasarlı ve 27 yıkık bina tespit edildiğini, bölgenin yapısına ve dokusuna uygun konutlar inşa ederek, vatandaşları bu konutlarına yerleştireceklerini kaydetti.

Sakarya'da hasarlı konutlar ne zaman onarılacak?

Sakarya'da 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden 16 yıl geçmesin; rağmen yaklaşık 500 binada toplam 900 hasarlı konut (daire) hâlâ onarılmadı.

TOKİ Korucuk Konutları başvuruları 16 Temmuz'da başlıyor!

Korucuk'ta TOKi ve Büyükşehir Belediye tarafından orta hasarlı bina sahipleri için yaptırılan 448 konuttan, 427 tanesi satışa çıkarıldı. Konutlar için başvurular, 16 Temmuz -08 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacak

TOKİ Sakarya Korucuk Konutları tamamlandı!

Zeki Toçoğlu, orta hasarlı bina sahipleri ve binaları deprem riski taşıyan ev sahipleri için Korucukta inşa edilen 448 konutun tamamlandığını belirterek, "Tamamı doğalgazlı olan konutlar için başvurular başladı" dedi.

Sakarya'da hasarlı ev sahipleri toplu konut için 5 aydır talepte bulunmadı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından öncelikle orta hasarlı bina sahiplerinin yararlanacağı toplu konutların ön talebine 5 aydır hasarlı konut sahiplerinden talep gelmedi. Başvuru olmaması durumunda konutlar, evi olmayanlara satılacak..

Van'da hasarlı evler kiraya verildi!

Van'da yaşanan iki büyük depremin ardından evleri hasar gören vatandaşlara kalıcı konutlar verilmişti. Vatandaşların yetkililerin oturulamaz dedikleri hasarlı evleri kiraya verdikleri iddia edildi...

ordudaki konutlar hasarlı mı Haberi

ordudaki konutlar hasarlı mı

Ordu İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, kentte 5-6 Temmuz'da yaşanan sel ve heyelanın ardından ön hasar tespit çalışmasını tamamladı. 


AFAD İl Müdürü Osman Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk çalışmanın ön hasar tespiti olduğunu belirtti.


Yapılan çalışmada, 105 evin tamamen yıkılarak kullanılmaz hale geldiğini, 262 iş yeri ve evin ise zarar gördüğünün tespit edildiğini bildiren Işık, ağır hasar gören 105 binanın tamamının boşaltıldığını, diğer zarar gören 262 ev ve iş yerinin kullanılabildiğini söyledi.


Işık, tespit sonrası 135 konutun ise tehlike arz ettiğini belirlediklerini kaydederek, "Bu 135 konut için ise önleyici istinat duvarları yapılacak. Bu istinat duvarların yapılmasıyla konutları tehlike oluşturmaktan kurtaracağız."...